Haraslín debutoval v Serii A, Parma prehrala s AC Miláno 1:3

Hráč Sassuola Paolo Cannavaro a Rodrigo Palacio z Interu.
Hráč Sassuola Paolo Cannavaro a Rodrigo Palacio z Interu. (Autor: SITA/AP)
SITA|1. feb 2015 o 14:37

Quagliarella strelil za FC Turín hetrik. Hamšík nastúpil až v 78. minúte.

RÍM. Slovenský juniorský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín si v nedeľňajšom zápase 21. kola odkrútil premiéru v talianskej najvyššej súťaži Serii A.

Osemnásťročný ofenzívny stredopoliar naskočil v drese svojej Parmy v 77. minúte duelu na ihrisku AC Miláno za nepriaznivého stavu 1:3.

Domáci sa ujali vedenia v 17. minúte, keď Jeremy Menez premenil pokutový kop. V 24. síce vyrovnal Antonio Nocerino, no v druhom dejstve strhli misky váh na stranu AC opäť Menez a Cristian Zaccardo.

Haraslín prestúpil do Parmy 1. júla 2013 z juniroky Slovana Bratislava. Taliansky klub si ho vyhliadol na majstrovstvách Európy do 17 rokov, na ktorých predvádzal výborné výkony.

Hamšík hral od 78. minúty

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili na ihrisku Chieva Verona tesne 2:1. Každý z tímov si dal po jednom vlastnom góle, o troch bodoch pre hostí rozhodla po hodine hry nová akvizícia Manolo Gabbiadini.

Marek Hamšík sa dostal na trávnik v 78. minúte, keď vystriedal Belgičana Driesa Mertensa.

Hetrikom sa prezentoval Fabio Quagliarella, najmä jeho zásluhou zdolal FC Turín Sampdoriu Janov vysoko 5:1. Autor gólu do siete Slovenska v základnej F-skupine majstrovstiev sveta 2010 v JAR sa postupne presadil v 16., 29. a 65. min.

Na lavičke hostí sedel pripravený zasiahnuť do duelu nádejný slovenský futbalista David Ivan.

Hráči Sassuola vyhrali nad Interom Miláno 3:1. O góly domácich sa postaral kompletný útočný trojzáprah Nicola Sansone, Simone Zaza, Domenico Berardi.

Serie A - 21. kolo:

Sassuolo - Inter Miláno 3:1 (2:0)

Góly: 17. Zaza, 29. Sansone, 90.+ Berardi (z pok. kopu) - 83. Icardi, ČK: 90. Sansone po 2. ŽK - 90.+ Donkor po 2. ŽK

Chievo Verona - SSC Neapol 1:2 (1:1)

Góly: 25. Britos (vlastný) - 18. B. Cesar (vlastný), 62. Gabbiadini

Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 78. minúte

FC Turín - Sampdoria Janov 5:1 (2:0)

Góly: 16., 29. a 65. Quagliarella (druhý z pok. kopu), 75. Amauri, 90.+ Bruno Peres - 78. Obiang

David Ivan (Sampdoria) sedel na lavičke náhradníkov.

Góly: 17. a 57. J. Ménez (prvý z pok. kopu), 76. Zaccardo - 24. Nocerino

Pavol Bajza sedel na lavičke náhradníkov, Lukáš Haraslín (obaja Parma) hral od 77. minúty

Domov»Futbal»Taliansko»Haraslín debutoval v Serii A, Parma prehrala s AC Miláno 1:3