Slovensko odovzdalo pochodeň Granade (medailová bilancia a súhrn)

Ceremoniálom sa skončila prvá časť 27. svetovej zimnej univerziády.

Ilustračná snímka.(Zdroj: SITA)

Konečná medailová bilancia 27. svetovej zimnej univerziády Štrbské Pleso - Osrblie:

1. Rusko 14-12-13

2. Kazachstan 3-4-0

3. Poľsko 2-1-4

4. Ukrajina 2-1-2

5. Japonsko 1-4-1

6. Nemecko 1-2-0

7. Česko 1-1-4

8. Slovensko 1-1-1

9. Bulharsko 1-0-0

10. Francúzsko 0-0-1

Záverečným ceremoniálom sa skončila prvá časť 27. svetovej zimnej univerziády (SZU), ktorú Slovensko hostilo od 24. januára do 1. februára. V strediskách na Štrbskom Plese a Osrblí sa súťažilo v behu na lyžiach, skokoch na lyžiach, severskej kombinácií a biatlone.

Slovensko v nedeľu na Štrbskom Plese odovzdalo štafetu španielskej Granade, ktorá je hlavným organizátorom SZU a podujatie privíta od 4. do 14. februára.

Ceremoniál odštartoval slovenskou štátnou hymnou, nasledoval príchod vlajok zúčastnených krajín a jednotlivé príhovory.

"Desať mesiacov uplynulo od chvíle kedy nás oslovili predstavitelia FISU s výzvou o pomoc Španielsku. Skúseností z predchádzajúcich univerziád z rokov 1987 a 1999 nás motivovali ukázať svetovým univerziádnym športovcom, že vieme nadviazať na úspešnú históriu a zorganizovať podujatie v extrémne krátkom čase, za osem mesiacov," uviedol podpredseda Organizačného výboru svetovej zimnej univerziády (OV SZU) Július Dubovský.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Totálnym triumfom ruských bežcov sa skončili nedeľňajšie preteky na Štrbskom Plese

Viceprezident medzinárodnej federácie univerzitného športu (FISU) Oleg Maticin: "Ani jeden z výkonov by nebol možný bez silného záväzku hostiteľskej krajiny Slovenska, ktorá zorganizovala toto podujatie. Urobili ste naozaj veľký kus práce v rekordne krátkom čase, aby sa hry odohrali na najvyššej úrovni."

Po hymne FISU došlo k zveseniu vlajky FISU, ktorá sa odovzdala Granade ako i pochodeň s ohňom.

Slovensko sa muselo približne od mája minulého roka popasovať s odstránením následkov veternej kalamity v priestoroch športového areálu FIS, rekonštrukciou rozhodcovských veží, tribún pre trénerov, namontovaním chladiaceho systému a chladiacej jednotky na mostík HS-100. Hlavnými otázkami boli modernizácia športovísk, doprava, či ubytovanie účastníkov a hostí.

"Myslím si, že to bolo zorganizované na veľmi vysokej úrovni. Pravdupovediac nikto neočakával až takýto obrovský úspech, ale všetci sme verili, že to dopadne na sto percent. To, čo urobil organizátor za šesť mesiacov je naozaj neuveriteľné. Myslím si, že z organizačnej i technickej stránky to dopadlo na jednotku, z každej strany som počúval iba chvály, najmä od všetkých delegácií," hodnotil riaditeľ FISU pre zimné univerziády Milan Augustín.

Vyhralo Rusko

V medailovej bilancii krajín po 26-tich disciplínach jednoznačne dominuje Rusko s 39-timi (14-12-13) kovmi pred Kazachstanom (3-4-0) a Poľskom (2-1-4). Slovensko figuruje priebežne na 8. pozícii vďaka trom medailám biatlonistky Paulíny Fialkovej, ktorá získala zlato, striebro i bronz.

"Čo sa týka našich výsledkov, tak biatlonisti potešili nielen nás organizátorov, ale i celú slovenskú športovú verejnosť, pretože to, čo dokázala Paulína Fialková svojím výkonom a ziskom troch medailí, prakticky kompletnou súpravou, tak vysoko prevýšila akékoľvek očakávania, ktoré boli hlavne zo strany Slovenskej asociácie univerzitného športu," konštatoval pre TASR športový riaditeľ OV SZU Peter Chudý.

398 športovcov z 31 krajín

Svetová zimná univerziáda v Tatrách bol projekt, na ktorom spolupracovalo i množstvo ľudí, pričom významnú časť tvorili dobrovoľníci. Tých bolo na Štrbskom Plese a v Osrblí 230, z čoho bolo až 140 dievčat. Na Štrbskom Plese ich bolo 175, v Osrblí 55.

Drvivú väčšinu dobrovoľníkov tvorili študenti slovenských univerzít, ale boli medzi nimi aj študenti českých univerzít alebo slovenských gymnázií. Niekoľkí dobrovoľníci boli zo zahraničia, napríklad z Čiech, Srbska, Ukrajiny či Portugalska a boli slovenskej národnosti.

Na prvú "slovenskú" časť 27. ročníka zavítalo 398 športovcov z 31 krajín. Slovensko na univerziáde reprezentuje celkovo 96-členný tím športovcov a členov realizačných zložiek. Návštevníkov v Štrbskom Plese a Osrblí sprevádzal kamzík s menom Uggi, ktorý bol odetý v slovenských národných farbách, biely kostým zdobili dva rohy - červený a modrý.

Tvárou a ambasádorkou univerziády bola Danka Barteková. Úspešná športová strelkyňa je viacnásobnou medailistkou z MS, ME, na OH 2012 v Londýne získala bronz, od roku 2013 je členkou Medzinárodného olympijského výboru v komisii športovcov.

Súhrn finálových disciplín:

BIATLON

Nedeľa 25. januára:

Ženy - individuálne preteky na 15 km: 1. Alina Rajkovová (Kaz.) 47:29,4 min (1 tr. minúta), 2. Jekaterina Avvakumovová (Rus.) +9 s (0), 3. Paulína Fialková (SR) +41,7 (4), 4. Galina Višnevská (Kaz.) +56,9 (2), 5. Jevgenija Pavlovová +1:30,5 min (2), 6. Kristina Smirnovová (obe Rus.) +2:47,8 (4), … 23. Alžbeta Majdišová +6:05,4 (4), 28. Lucia Šímová +7:50,4 (6), 30. Andrea Hôrčiková +9:00,8 (7), 32. Janka Maráková (všetky SR) +9:23,1 (7)

Muži - individuálne preteky na 20 km: 1. Dmytro Rusinov (Ukr.) 49:52,8 min (1 tr. minúta), 2. Vadim Filimonov +22,6 s (2), 3. Jurij Šopin +1:25,2 min (3), 4. Oleg Kolodijčuk (všetci Rus.) +1:29,5 (1), 5. Vincent Mathieu (Fr.) +1:32,9 (2), 6. Maksim Ramanouski (Biel.) +1:56,5 (0), … 14. Michal Šíma +3:23,5 (3), 23. Michal Kubaliak +5:08,6 (4), 32. Rene Bevelagua +8:18,1 (4), 36. Juraj Valenta +9:02,3 (6), 37. Henrich Lonský (všetci SR) +9:29,2 (7)

Utorok 27. januára:

Ženy - rýchlostné preteky na 7,5 km: 1. Paulína Fialková (SR) 20:20,8 min (0 tr. okruhov), 2. Jevgenija Pavlovová (Rus.) +29,5 s (0), 3. Jitka Landová +34,9 (1), 4. Eva Puskarčíková (obe ČR) +51,4 (2), 5. Galina Višnevská +57,5 (0), 6. Anna Kistanovová (obe Kaz.) +1:13,6 min (0), ... 25. Lucia Šímová +3:04,1 (2), 27. Alžbeta Majdišová +3:10,1 (2), 30. Janka Maráková +3:16,1 (2), 31. Andrea Hôrčiková (všetky SR) +3:24,2 (3)

Muži - rýchlostné preteky na 10 km: 1. Jaroslav Ivanov 23:17,3 min (1 tr. okruh), 2. Maxim Burtasov +13,4 s (1), 3. Jurij Šopin (všetci Rus.) +14,9 (2), 4. Michal Krčmář (ČR) +24,5 (2), 5. Vasyl Potapenko +24,9 (0), 6. Ruslan Tkalenko (obaja Ukr.) +45,8 (1), ... 10. Michal Kubaliak +1:06,3 min (1), 15. Michal Šíma +1:17,3 (2), 24. Henrich Lonský +2:10,7 (2), 32. Rene Bevelagua +2:58,2 (2), 33. Juraj Valenta (všetci SR) +3:19,3 (3)

Streda 28. januára:

Ženy - stíhacie preteky na 10 km: 1. Jevgenija Pavlovová (Rus.) 30:45,1 min (2 tr. okruhy), 2. Paulína Fialková (SR) +38,2 s (3), 3. Kristina Smirnovová (Rus.) +1:45,8 min (2), 4. Anna Kistanovová (Kaz.) +2:49,0 (3), 5. Jana Bondarová (Ukr.) +3:01,8 (7), 6. Kristina Ilčenková (Rus.) +3:16,7 (5), ... 19. Alžbeta Majdišová +5:16,4 (3), 22. Lucia Šímová +6:00,2 (4), Janka Maráková a Andrea Hôrčiková (všetky SR) obe predstihnuté o kolo

Muži - stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Jurij Šopin 30:25,5 min (0 tr. okruhov), 2. Jaroslav Ivanov +1,5 s, (1), 3. Maxim Burtasov (všetci Rus.) +42,6 (3), 4. Vincent Mathieu (Fr.) +1:29,6 min (1), 5. Oleg Kolodijčuk +1:52,1 (1), 6. Stanislav Peršikov (obaja Rus.) +1:52,2 (3), 7. Michal Šíma (SR) +2:07,2 (2), ... 12. Michal Kubaliak +2:43,5 (4), 27. Henrich Lonský +6:38,8 (7), 30. Rene Bevelagua +7:54,5 (3), Juraj Valenta (všetci SR) predstihnutý o kolo

Piatok 30. januára:

Miešaná štafeta (ženy 2x6 km + muži 2x7,5 km): 1. Rusko (Kristina Smirnovová, Jevgenija Pavlovová, Vadim Filimonov, Jurij Šopin) 1:36:38,4 h (0+6), 2. Kazachstan (Galina Višnevská, Anna Kistanovová, Maxim Braun, Vassilij Podkorytov) +33,2 s (0+7), 3. Ukrajina (Julija Brygynecová, Iana Bondarová, Ruslan Tkalenko, Dmytro Rusinov) +49,2 (4+8), 4. Francúzsko (Juillette Lazzarottová, Julie Cardonová, Yohan Huillier, Vincent Mathieu) +3:45,4 min (0+7), 5. Slovensko (Alžbeta Majdišová, Lucia Šímová, Michal Kubaliak, Michal Šíma) +4:23,0 (0+4), 6. Nórsko (Tonje Marie Skjeldstadaasová, Leene Berg Aadlandsviková, Ole Martin Erdal, Haakon Svaland) +4:37,3 (1+13)

Sobota 31. januára:

Ženy - preteky s hromadným štartom na 12,5 km: 1. Jitka Landová 40:00,5 min (2 tr. okruhy), 2. Eva Puskarčíková (obe ČR) +55,2 s (2), 3. Iana Bondarová +1:05,5 min (6), 4. Julija Brygynecová (obe Ukr.) +1:25,1 (2), 5. Jelena Ankudinovová (Rus.) +1:38,4 (1), 6. Galina Višnevská (Kaz.) +1:48,3 (5), ... 9. Paulína Fialková +2:36,8 (4), 19. Lucia Šímová +4:58,4 (4), 28. Alžbeta Majdišová (všetky SR) +7:23,0 (4)

Muži - preteky s hromadným štartom na 15 km: 1. Vitalij Kilčyckyj 43:17,1 (4 tr. okruhy), 2. Dmytro Rusinov (obaja Ukr.) +11 s (3), 3. Jurij Šopin (Rus.) +29,5 (5), 4. Yohan Huillier +48,2 (4), 5. Vincent Mathieu (obaja Fr.) +53,3 (3), 6. Haakon Svaland (Nór.) +1:04,8 min (7), ... 16. Michal Kubaliak +3:17,4 (6), 21. Michal Šíma +5:01,4 (7), 28. Henrich Lonský (všetci SR) +8:36,4 (5)

BEH NA LYŽIACH

Nedeľa 25. januára:

Šprint žien: 1. Anastassija Slonovová (Kaz.) 3:22,75 min, 2. Ewelina Marciszová (Poľ.) +0,18 s, 3. Svetlana Nikolajevová (Rus.) +0,42, 4. Marion Builettová (Fr.) +0,48, 5. Karolína Grohová (ČR) +3,97, 6. Leena Nurmiová (Fín.) +4,99, ... Barbora Klementová nepostúpila zo štvrťfinále, Eva Segečová (obe SR) nepostúpila z kvalifikácie

Šprint mužov: 1. Andrej Larkov 3:22,41 min, 2. Anton Gafarov +0,18 s, 3. Raul Šarkizianov (všetci Rus.) +1,23, 4. Maciej Starega (Poľ.) +3,58, 5. Aurelius Herburger (Rak.) +17,54, 6. Lucas Chanavat (Fr.) +33,97, ... Andrej Segeč nepostúpil zo štvrťfinále, Erik Urgela, Martin Kapšo, Rudolf Michalovský, David Brunn (všetci SR) nepostúpili z kvalifikácie

Pondelok 26. januára:

Miešaný tímový šprint: 1. Rusko I (Anton Gafarov, Svetlana Nikolajevová) 19:56,98 min, 2. Rusko II (Raul Šarkizianov, Anna Povoliajevová) +3,86 s, 3. Česko II (Jan Šrail, Karolína Grhová) +4,78, 4. Fínsko I (Aku Nikander, Leena Nurmiová) +20,30, 5. Kazachstan II (Roman Ragozin, Anastasija Slonovová) +23,76, 6. Česko I (Daniel Máka, Sandra Schützová) +27,53, … Slovensko I (Andrej Segeč, Barbora Klementová) ani Slovensko II (Erik Urgela, Eva Segečová) nepostúpili zo semifinále

Streda 28. januára:

Ženy - individuálne preteky na 5 km klasickou technikou: 1. Oxana Usatovová (Rus.) 13:09,5 min, 2. Anastassija Slonovová (Kaz.) +18,1 s, 3. Lilia Vasilievová (Rus.) +21,9, 4. Kateryna Serďuková (Ukr.) +32,1, 5. Ewelina Marciszová (Poľ.) +33,8, 6. Anna Stojanová (Kaz.) +48,8, ... 39. Barbora Klementová +1:52,0 min, 43. Eva Segečová (obe SR) +2:06,0

Muži - individuálne preteky na 10 km klasickou technikou: 1. Andrej Feller 23:29,2 min, 2. Arťom Nikolajev +0,8 s, 3. Valerij Gontar (všetci Rus.) +10,1, 4. Hirojuki Mijazawa (Jap.) +15,5, 5. Raul Šakirzianov (Rus.) +18,1, 6. Jevgenij Veličko (Kaz.) +24,3, ... 16. Erik Urgela +1:31,1 min, 27. Andrej Segeč +1:58,1, 53. Rudolf Michalovský +2:39,4, 61. David Brunn +2:53,3, 65. Michal Polačko (všetci SR) +3:16,5

Piatok 30. januára:

Ženy - štafeta 3x5 km (klasicky/voľne/voľne): 1. Rusko (Oxana Usatovová, Viktoria Karkinová, Svetlana Nikolajevová) 47:47,1 min, 2. Kazachstan (Anna Stojanová, Viktorija Lančakovová, Anastassija Slonovová) +43,6 s, 3. Francúzsko (Iris Pesseyová, Julia Devauxová, Marion Builletová) +1:31,1 min, 4. Poľsko (Marcela Marciszová, Martyna Galewiczová, Justyna Mordaská) +1:45,3, 5. Česko (Karolína Grohová, Kateřina Berousková, Sandra Schützová) +1:59,7, 6. Ukrajina (Kateryna Serďuková, Viktorija Olechová, Maryna Ancyborová) +2:23,7, … 9. Slovensko (Barbora Klementová, Eva Segečová, Katarína Krišicová) +6:24,9

Muži - štafeta 4x10 km (klasicky/klasicky/voľne/voľne): 1. Rusko (Andrej Feller, Arťom Nikolajev, Raul Šarkizianov, Andrej Larkov) 1:22:49,0 h, 2. Kazachstan (Alexandr Malyšev, Jevgenij Veličko, Jevgenij Bondarenko, Mark Starostin) +1:53,7 min, 3. Česko (Jacob Kordač, Adam Fellner, Jakub Gräf, Daniel Máka) +2:57.0, 4. Francúzsko (Alexis Jeannerod, Bertrand Hamoumraoui, Loic Guigonnet, Lucas Chanavat) +2:57,1, 5. Japonsko (Kentaro Išikawa, Hirojuki Mijazawa, Tomoki Satou, Takacugu Uda) +3:27,6, 6. Ukrajina (Oleksij Krasovskyj, Konstantin Jaremenko, Oleg Joltuchovskyj, Ruslan Perechoda) +4:52,5, ... 10. Slovensko (Andrej Segeč, Erik Urgela, Rudolf Michalovský, David Brunn) +7:04,0

Sobota 31. januára:

Ženy - preteky s hromadným štartom na 15 km voľnou technikou: 1. Anastassija Slonovová (Kaz.) 44:47,1 min, 2. Svetlana Nikolajevová (Rus.) +8,8 s, 3. Ewelina Marciszová (Poľ.) +15,2, 4. Viktoria Karkinová (Rus.) +28,8, 5. Maryna Ancyborová (Ukr.), 6. Iris Pesseyová (Fr.) obe +1:04,1 min, ... 35. Eva Segečová +6:11,1, 39. Barbora Klementová (obe SR) +7:50,3

Nedeľa 1. februára:

Muži - preteky s hromadným štartom na 30 km voľnou technikou: 1. Andrej Larkov 1:16:20,1 h, 2. Raul Šarkizianov +0,6 s, 3. Arťom Nikolajev +1,6, 4. Ravil Valiachmetov +1,7, 5. Andrej Feller (všetci Rus.) +9,1, 6. Uda Takacugu (Jap.) +13,1, ... 32. Erik Urgela +6:57,1 min, 36. Rudolf Michalovský +8:08,4, Michal Polačko (všetci SR) preteky nedokončil

SKOKY NA LYŽIACH

Utorok 27. januára:

Ženy - individuálne preteky na mostíku HS-100: 1. Irina Avvakumovová (Rus.) 223,2 bodu (88,5 m/95,5 m), 2. Juka Kobajašiová (Jap.) 198,2 (83,5 m/84 m), 3. Anastasia Gladyševová (Rus.) 190,5 (85,5 m/83,5 m), 4. Michaela Doleželová (ČR) 186,3 (82,5 m/82 m), 5. Süe-jao Li (Čína) 173,5 (81,5 m/78,5 m), 6. Aki Macuhašiová (Jap.) 172,4 (78,5 m/80,5 m)

Muži - individuálne preteky na mostíku HS-100: 1. Vladimir Zografski (Bul.) 248,8 bodu (95 m/94 m), 2. Ilmir Hazetdinov 244,2 (90 m/94,5 m), 3. Jevgenij Klimov 241,7 (92,5 m/91,5 m), 4. Michail Maksimočkin (všetci Rus.) 235,3 (90,5 m/90,5 m), 5. Junširo Kobajaši (Jap.) 232,1 (89,5 m/91 m), 6. Miran Zupančič (Slovin.) 230,5 (95,5 m/86,5 m), ... 48. Mojmír Nosáľ (SR) 47,9 (59 m) nepostúpil do finálového 2. kola medzi 30 najlepších

Štvrtok 29. januára:

Ženy - tímová súťaž na mostíku HS-100: 1. Rusko (Anastasia Gladyševová, Irina Avvakumovová) 392,3 bodu, 2. Japonsko (Aki Macuhašiová, Juka Kobajašiová) 385,9, 3. Česko (Vladěna Pustková, Michaela Doleželová) 322,8, 4. Čína (Süe-jao Li, Tong Ma) 283,4, 5. Mix (Svetlana Gladikovová/Rus., Katharina Keilová/Rak.) 183,8

Piatok 30. januára:

Súťaž miešaných družstiev na mostíku HS-100: 1. Japonsko I (Juka Kobajašiová, Junširo Kobajaši) 202,4 bodu, 2. Rusko II (Anastasija Gladyševová, Michail Maksimočkin) 185, 3. Japonsko II (Aki Macuhašiová, Kanta Takanaši) 178,6, 4. Rusko I (Irina Avvakumovová, Ilmir Hazetdinov) 178, 5. Česko I (Michaela Doleželová, Jan Souček) 129,5, 6. Rakúsko (Katharina Keilová, Lukas Müller) 122,8

Nedeľa 1. februára:

Muži - tímová súťaž na mostíku HS-100: 1. Rusko (Jevgenij Klimov, Michail Maksimočkin, Ilmir Hazetdinov) 723,2 bodu, 2. Japonsko (Kanta Takanaši, Minato Mabuči, Junširo Kobajaši) 702,3, 3. Poľsko (Andrzej Zapotoczny, Stanislaw Biela, Jakub Kot) 680,3, 4. Nemecko (Florian Menz, Jan Maylaender, Tobias Simon) 625, 5. Fínsko (Frans Taehkaevuori, Riku Taehkaevuori, Ossi-Pekka Valta) 618, 6. Slovinsko (Matej Likar, Žiga Mandl, Ernest Prislič) 617,7

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Pondelok 26. januára:

Individuálne preteky (skok na mostíku HS-100 / beh na lyžiach na 10 km Gundersenovou metódou): 1. Adam Cieslar (Poľ.), 2. David Welde (Nem.) obaja 26:18,3 min, 3. Szczepan Kupczak (Poľ.) +37,5 s, 4. Viktor Pasičnijk (Ukr.) +42,1, 5. Mateusz Wantulok (Poľ.) +58,7, 6. Mikke Leinonen (Fín.) +1:01,6 min

Štvrtok 29. januára:

Individuálne preteky (beh na 10 km s hromadným štartom / skoky na mostíku HS-100): 1. Adam Cieslar (Poľ.) 216,9 bodu, 2. David Welde (Nem.) 210,3, 3. Mateusz Wantulok (Poľ.) 208,4, 4. Go Jamamoto 207,1, 5. Takehiro Watanabe (obaja Jap.) 206,7, 6. Ernest Jahin (Rus.) 198,8

Sobota 31. januára:

Tímová súťaž (skoky na mostíku HS-100 / beh na lyžiach 3x5 km Gundersenovou metódou): 1. Nemecko (Johannes Wasel, Tobias Simon, David Welde) 42:33,2 min, 2. Japonsko (Go Jamamoto, Aguri Šimizu, Takehiro Watanabe) +10,1 s, 3. Rusko (Samir Mastiev, Nijaz Nabejev, Ernest Jahin) +27,8, 4. Poľsko (Mateusz Wantulok, Szczepan Kupczak, Adam Cieslar) +1:14,3 min, 5. Ukrajina (Oleh Vilivčuk, Viktor Pasičnijk, Ruslan Balanda) +3:55,2, 6. Mix (Aleksei Seregin, Viačeslav Barkov/obaja Rus., Wojciech Marusarz/Poľ.) +4:13,1

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte
  2. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
  3. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  4. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
  5. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
  6. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami
  7. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  8. Lety do exotiky už aj z Bratislavy
  9. Nonstop banka vo vrecku - aplikácia Mobil Banking
  10. Ako sme jazdili v socializme
  1. Poslanec Borguľa žiada o uvoľnenie parkoviska pre rezidentov
  2. OMV sa postará o pitný režim, bude rozdávať vodu
  3. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte
  4. Leto nekončí!
  5. Očarujúca Srí Lanka: malý ostrov plný prekvapení
  6. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
  7. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho
  8. Už aj seniori presadajú do SUV
  9. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  10. Americká ambasáda zaberá pozemky už rok bez nájomnej zmluvy
  1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 5 415
  2. Očarujúca Srí Lanka: malý ostrov plný prekvapení 3 828
  3. Ako sme jazdili v socializme 2 156
  4. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku 1 694
  5. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole 1 317
  6. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho 1 317
  7. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami 1 068
  8. Lety do exotiky už aj z Bratislavy 1 011
  9. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov 654
  10. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte 631

Téma: Fotky, Fotografie a fotogalérie


Pozrite si tiež články z hlavnej témy Fotky, Fotografie a fotogalérie  na domov.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Sme v obrazoch

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

Neprehliadnite tiež

K tímu sa pripojil aj Handzuš. Keď Ramsay niečo povie, má to váhu, tvrdí

V nominácii sú piati hokejisti, ktorí sa predstavili na májových MS.

Najsilnejší moment? Keď zomrel môj kamarát Marek Svatoš, vraví Budaj

Slovenský brankár má za sebou najlepšiu sezónu. Keby mi to niekto povedal dva roky dozadu, neveril by som mu, priznáva.

Petra Vlhová sa na sezónu pripravuje v Liptovskom Mikuláši

Pozrite sa, ako vyzerá letná príprava našej reprezentantky v zjazdovom lyžovaní.

Barker sa po roku vracia do Slovana, vidí príležitosť dostať sa na ZOH

Do tímu sa vracia po sezóne strávenej v inom klube KHL, v kazašskom Baryse Astana.