Tunisania dostali pokutu, rozhodcu suspendovali

Rajindraparsad Seechurn.
Rajindraparsad Seechurn. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. feb 2015 o 08:56

Tuniská futbalová federácia dostala pokutu 50 000 amerických dolárov.

BATA. Tuniská futbalová federácia dostala pokutu 50.000 amerických dolárov po tom, čo jej hráči napadli hlavného rozhodcu po konci štvrťfinálového zápasu Afrického pohára národov s domácou Rovníkovou Guineou.

Konfederácia afrického futbalu (CAF) tiež suspendovala rozhodcu Rajindraparsada Seechurna z Maurícia, ktorý proti Tunisku nariadil v stretnutí kontroverznú penaltu, a na turnaji si už nezapíska. Informovala agentúra AP.

Tunisania prehrali vo štvrťfinále s usporiadateľskou krajinou 1:2 po predĺžení a vypadli z turnaja, hoci viedli od 70. minúty 1:0. Kľúčovým momentom duelu bola situácia z nadstaveného času, keď Ivan Bolado ochotne spadol v šestnástke pri nevinnom súboji s Alimom Maaloulom a arbiter nariadil jedenástku v prospech domáceho tímu.

Z nej vyrovnal na 1:1 Javier Balboa a poslal duel do predĺženia, v ktorom ten istý hráč z priameho kopu rozhodol o postupe Rovníkovej Guiney.

Severoafričania po zápase neuniesli emócie a vrhli sa na hlavného rozhodcu Rajindraparsada Seechurna z Maurícia, ktorého musela eskortovať z trávnika ochranka. Podľa agentúry Reuters ho tuniskí hráči sledovali až do tunela, pričom sa ho snažili udrieť a kopnúť.