Slovenské florbalistky zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na kvalifikačnom turnaji o postup na MS 2015, keď vo štvrtok v Nitre zdolali Britky vysoko 15:0. Slovenky dominovali od úplného začiatku, v prvej tretine nastrieľali súperkám deväť gólov. V piatok si zverenky trénera Jaroslava Marksa zmerajú sily s Češkami.
Kvalifikácia MS 2015 - ženy:
Veľká Británia - Slovensko 0:15 (0:9, 0:2, 0:4)
Góly: 1. P. Hudáková (Janegová), 2. Kosturiaková (Ferenčíková), 8. Klapitová (Kosturiaková), 10. Ferenčíková (Ferencová), 10. P. Hudáková (Janegová), 14. Sadecká (Tardíková), 16. Šponiarová, 16. Šponiarová (Klapitová), 18. K. Hudáková (P. Hudáková), 23. Trošková, 40. Patakyová, 41. Ďuríková (Klapitová), 44. Tardíková (Ďuríková), 47. Kadučáková (Ješšová), 48. Patakyová (Klapitová). Vylúčené: 0:0, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hojbjerg, Skrubbeltrang (obaja Dán.), 321 divákov
Ďalšie výsledky 3. skupiny:
Taliansko Česko 2:19 (0:8, 1:6, 1:5)
Nórsko Rusko 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Hokej
Turnaj Vladimíra Dzurillu v Piešťanoch:
Slovensko "19" - Nemecko "18" 12:4 (6:0, 5:0, 1:4)
Góly SR "19": 7. Holešinský (Huňa, Paločko), 8. König (Pospíšil, Kleinedler), 11. Tatár (König), 17. Pospíšil (Sloboda, Kleinedler), 19. Kuzmín (Paločko, Huňa), 20. König (Andrisík, Pospíšil), 28. Huňa (Holešinský, Paločko), 29. Pospíšil (Michalčin, Kleinedler), 30. Pataky (Pokorný), 30. Paločko (Huňa, Kuzmín), 30. Surový (Petráš, Tatár), 42. Holešinský
Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Orolín, J. Tvrdoň, 127 divákov
Slovensko "18" - Švajčiarsko "18" 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 2. Kolesár (Solenský, Lešťan), 30. Solenský (Bodák, Sádecký), 47. Roman (Horvath, Hecl), 56. Struška (Hrehorčák), 59. Struška - 18. Thürkauf (Riat, Weber). Rozhodovali: Konc, Müllner - Staznel, Sčensný, vylúčení: 0:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 184 divákov
Turnaj štyroch krajín - Füssen:
Nemecko "17" - Slovensko "17" 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Pokorny, 11. Soramies - 30. Bjalončík, 56. Marcinek, rozhodujúci nájazd Ružička
Ďalší výsledok:
Švajčiarsko - Dánsko 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Tenis
Quito - 2. kolo (osemfinále):
Martin Kližan (SR-4) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 6:3, 5:7, 7:5
Albert Montanes (Šp.) - Santiago Giraldo (Kol.-2) 7:6 (1), 7:5
Thomaz Bellucci (Braz.-6) - Horacio Zeballos (Arg.) 6:2, 3:6, 7:6 (6)
Víctor Estrella Burgos (Dom. rep.-8) - Renzo Olivo (Arg.) 7:6 (5), 6:4
Záhreb - 2. kolo (osemfinále):
Igor Sijsling (Hol.) - Adrian Mannarino (Fr.-2) 7:6 (3), 4:6, 6:1
Guillermo García-López (Šp.-3) - Damir Džumhur (Bosna a Herc.) 6:1, 6:1
Andreas Seppi (Tal.-5) - James Ward (V. Brit.) 7:5, 6:7 (4), 6:3
Viktor Troicki (Srb.-7) - Go Soeda (Jap.) 6:3, 6:1
Marcel Granollers-Pujol (Šp.-8) - Ivan Dodig (Chor.) 7:6 (8), 4:6, 6:3
Ričardas Berankis (Lit.) - Gilles Muller (Lux.-4) 3:6, 7:6 (5), 6:4
Montpellier - 2. kolo:
Gael Monfils (Fr.-1) - Kenny De Schepper (Fr.) 6:4, 7:6 (3)
Philipp Kohlschreiber (Nem.-3) - Paul-Henri Mathieu (Fr.) 3:6, 7:6 (5), 6:4
Denis Istomin (Uzb.-6) - Dudi Sela (Izr.) 7:6 (1), 6:2
Steve Darcis (Belg.) - Jarkko Nieminen (Fín.) 6:2, 7:6 (3)
Futbal
Výsledky štvrtkových stretnutí 21. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže Eredivisie:
Heracles Almelo - Groningen - 2:2 - Albert Rusnák (Groningen) odohral celé stretnutie
Ajax Amsterdam - AZ Alkmaar 0:1
Výsledok štvrtkového prípravného zápasu účastníka futbalovej Fortuna ligy 2014/2015:
FK Senica - Vojvodina Nový Sad (Srb.) 0:2 (0:2) - v rámci sústredenia v tureckej Antalyi
Beh na lyžiach
MS juniorov a do 23 rokov - muži do 23 rokov, 15 km voľnou technikou: 1. Florian Notz (Nem.) 35:55,3 min, 2. Simen Hegstad Krüger (Nór.) +9,5, 3. Adrien Backscheider (Fr.) +26,7, 4. Giandomenico Salvadori (Tal.) +34,7, 5. Magne Haga +40,2, 6. Sindre Björnestad Skar (obaja Nór.) +43,6.
Ženy do 23 rokov, 10 km voľnou technikou: 1. Barbro Kvaaleová (Nór.) 27:20,3 min, 2. Daria Storožilovová (Rus.) +5,8, 3. Nathalie von Siebenthalová (Švaj.) +6,4, 4. Evelina Settlinová (Švéd.) +16,0, 5. Anne Kjersti Kalvaaová a Silje Theodorsenová (obe Nór.) +22,4
Skoky na lyžiach
MSJ - individuálna súťaž junioriek (mostík HS-106): 1. Sofia Tichonovová (Rus.) 227,5 bodu (95,5 m/95,5 m), 2. Elisabeth Raudaschlová 221,7 (93,5 m/93 m), 3. Chiara Hölzlová (obe Rak.) 217,4 (93,5 m/96 m), 4. Urša Bogatajová (Slovin.) 217,2 (94 m/93,5 m), 5. Anna Odine Strömová 212,2 (93 m/91 m), 6. Silje Opsethová (obe Nór.) 208,5 (88 m/95 m)
Stolný tenis
Superliga
MUŽI - o 7. - 12. miesto - 1. kolo play-off - odvety: Rakúsko "21 - Slovinsko "21" 5:5 - prvý zápas 6:2, Rakúsko "21" bude hrať o 7. - 10. miesto, Slovinsko "21" o 11. priečku
ŽENY - o 1. - 6. miesto - 1. kolo play-off - odvety: SVNÖ Ströck (Rak.) - Szekszárd AC (Rak.) 7:0 - prvý zápas 7:0, Ströck postúpil do semifinále, Szekszárd bude hrať o 5. miesto
Cyklistika
Okolo Dubaja - 2. etapa (Dubaj - Palm Jumeirah, 185 km):
1. Elia Viviani (Tal.) Sky 4:29:59 h, 2. Mark Cavendish (V. Brit.) Etixx - Quick-Step, 3. Andrea Guardini (Tal.) Astana, 4. Alexander Porsev (Rus.) Kaťuša, 5. Andrea Palini (Tal.) Skydive Dubai, 6. John Degenkolb (Nem.) Giant-Alpecin,... 26. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxo, 52. Juraj Sagan (SR) Tinkoff-Saxo - všetci čas ako víťaz
Poradie po 2. etape: 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Etixx - Quick-Step 7:54:43 h, 2. Elia Viviani (Tal.) Sky +2 s, 3. Andrea Guardini (Tal.) Astana +6, 4. Davide Frattini (Tal.) UnitedHealthcare +11, 5. Ben Swift (V. Brit.) Sky +13, 6. Enrico Battaglin (Tal.) Bardiani CSF +13,... 36. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxo, 63. Juraj Sagan (SR) Tinkoff-Saxo - obaja +16