Športové výsledky (7. 2. 2015). Slovenská osemnástka prehrala s Nemeckom

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

ATLETIKA

Výsledky z vybraných mítingov:

POSTUPIM - hala:

žrď žien: Büchlerová (Švajč.) 455, Ptáčníková (ČR) 445, Strutzová (Nem.) 445.

GOMEĽ - hala:

päťboj žien: Maximovová 4742 - svetový výkon roka, Necviatajevová (obe Biel.) 4479.

TORUŇ - hala:

60 m prek. mužov: Czykier (Poľ.) 7,70.

JAMOR - hala:

trojskok mužov: Evora (Portug.) 16,70.

NOVOČEBOKSARSK - hala:

60 m žien: Sivkovová (Rus.) 7,27.

MUSTASAARI - hala:

60 m mužov: Rose (Švéd.) 6,70, žrď žien: Žuková (Rus.) 460, trojskok žien: Mäkelová (Fín.) 14,20h

FUTBAL

Katar - 16. kolo:

Al-Gharafa - Lekhwiya SC 2:3 (0:2)

Góly: 62. Mustafa Abdi, 90.+ Ahmed Yasser (vlastný) - 16. a 35. Sebastián Soria (prvý z pok. kopu), 52. Ismaeel Mohammad, ČK: 78. Sebastián Soria (Lekhwiya) po 2. ŽK

Vladimír Weiss (Lekhwiya) nastúpil v základnej zostave a odohral 72 minút.

Turecko - 19. kolo:

Sivasspor - Akhisar 2:0

Kayseri Erciyesspor - Gaziantepspor 0:1

Fenerbahce Istanbul - Trabzonspor 0:0

Grécko - 23. kolo:

Levadiakos - Giannina 1:2

Ergotelis - OFI Kréta 3:2

Veria - Atromitos 1:1

Škótsko - 23. kolo:

Aberdeen - Ross County 4:0 - Filip Kiss (Ross County) odohral celý zápas

Hamilton - Kilmarnock 0:0

Švajčiarsko - 19. kolo:

Luzern - Young Boys Bern 1:1

St. Gallen - FC Zürich 1:4

Belgicko - 25. kolo:

Mechelen - Charleroi 0:0

Gent - Westerlo 4:0

Oostende - Lokeren 0:1

Waregem - Lierse 2:3

Holandsko - 22. kolo:

Dordrecht - Den Haag 0:0

Twente Enschede - Excelsior 1:3

Heerenveen - PEC Zwolle 4:0

Breda - Vitesse 0:1

PSV Eindhoven - Utrecht 3:1

Škótsky pohár - osemfinále:

FC Dundee - Celtic Glasgow 0:2 - Celtic postúpil do štvrťfinále

Falkirk - Brechin 2:1 - Falkirk postúpil do štvrťfinále

Hibernian - Arbroath 3:1 - Hibernian postúpil do štvrťfinále

Partick Thistle - Inverness 1:2 - Inverness postúpil do štvrťfinále

Queen of South - St. Johnstone 2:0 - Queen of South postúpil do štvrťfinále

Spartans - Berwick 1:1 (zápas sa bude opakovať)

Nemecko - II. liga, 20. kolo:

Sandhausen - St. Pauli 0:0

Union Berlín - VfL Bochum 2:1 - Stanislav Šesták (Bochum) hral do 60. min

Taliansko - II. liga, 25. kolo:

Avellino - Latina 1:0

Crotone - Bologna 0:2

Entella - Spezia 2:0

Frosinone - Lanciano 2:1

Livorno - Bari 5:2

Pescara - Citadella 1:1

Varese - Pro Vercelli 1:1

Vicenza - Perugia 3:1

Modena - Catania odložili

Anglicko - II. liga, 29. kolo:

Brighton - Nottingham 2:3

Derby - Bolton 4:1

Fulham - Birmingham 1:1

Leeds - Brentford 0:1

Middlesbrough - Charlton 3:1

Millwall - Huddersfield 1:3

Norwich - Blackpool 4:0

Rotherham - Ipswich 2:0

Sheffield Wednesday - Cardiff 1:1

Watford - Blackburn 1:0

Wigan - Bournemouth 1:3

Wolverhampton - Reading 1:2

Španielsko - II. liga, 24. kolo:

Zaragoza - Barcelona B 4:0

Santander - Valladolid 1:4

Llagostera - Huelva 1:0

Alcorcon - Mirandes sa ešte hrá

Zápas Alaves - Osasuna odložili

Prípravné zápasy:

MŠK Žilina - FK Fotbal Třinec 3:2 (1:0)

Góly: 35. Hučko (z 11 m), 64. Lupčo, 76. Ciofu 56. Dedič, 68. Kučera

MŠK Žilina - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Góly: 35. a 83. William 77. Plšek (z 11 m)

Red Bull Salzburg (Rak. - I. liga) - ŠK Slovan Bratislava 0:0

MFK Košice - Hobro IK (Dán. - I. liga) 2:2 (1:1)

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Baník Ostrava (ČR) 0:1 (0:0) - na sústredení v Turecku

Gól: 68. Frydrych

Spartak Myjava - Levski Sofia (Bul.) 1:0 (1:0) - na sústredení v Turecku

Gól: 20. Š. Pekár (z pok. kopu)

FK Dukla Banská Bystrica - FC Nitra (II. liga) 2:2 (1:0)

Góly Banskej Bystrice: Snitka, Faško

TENIS

Pohár federácie - 1. kolo II. svetovej skupiny:

RUMUNSKO - ŠPANIELSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách

Simona Halepová - Silvia Solerová-Espinosová 6:2, 6:1

Irina-Camelia Begová - Garbine Muguruzová-Blancová 3:6, 2:6

Pohár federácie - I. skupina americkej zóny:

A-SKUPINA:

Brazília - Kolumbia 2:1

Konečné poradie: 1. Brazília 2-0, 2. Kolumbia 1-1, 3. Čile 0-2

B-SKUPINA:

Paraguaj - Venezuela 3:0

Mexiko - Bolívia 2:1

Konečné poradie: 1. Paraguaj 3-0, 2. Mexiko 2-1, 3. Bolívia 1-2, 4. Venezuela 0-3

Brazília a Paraguaj budú v sobotu hrať o postup do aprílového play-off o II. svetovú skupinu. Kolumbia proti Venezuele a Čile proti Bolívii nastúpia o zotrvanie v I. skupine americkej zóny.

Pohár federácie - II. skupina euroafrickej zóny:

A-SKUPINA:

JAR - Bosna a Hercegovina 2:1

Egypt - Estónsko 1:2

Konečné poradie: 1. JAR 3-0, 2. Estónsko 2-1, 3. Egypt 1-2, 4. Bosna a Hercegovina 0-3

B-SKUPINA:

Slovinsko - Írsko 2:1

Fínsko - Luxembursko 3:0

Konečné poradie: 1. Slovinsko 3-0, 2. Fínsko 2-1, 3. Írsko 1-2, 4. Luxembursko 0-3

Pohár federácie - I. skupina euroafrickej zóny:

O POSTUP DO PLAYOFF O II. SVETOVÚ SKUPINU:

Bielorusko - Veľká Británia 2:0 (štvorhru neodohrali)

Srbsko - Chorvátsko 2:0 (štvorhru neodohrali)

SKUPINA O 5. - 8. MIESTO:

Turecko - Gruzínsko 2:1

Maďarsko - Belgicko 3:0

O 9. MIESTO:

Bulharsko - Ukrajina 0:2 (štvorhru neodohrali)

O ZOTRVANIE V I. SKUPINE:

Lichtenštajnsko - Portugalsko 0:2 (štvorhru neodohrali)

Rakúsko - Lotyšsko 1:2

Pohár federácie - I. skupina ázijsko-oceánskej zóny:

O POSTUP DO PLAYOFF O II. SVETOVÚ SKUPINU:

Japonsko - Kazachstan 2:0 (štvorhru neodohrali)

O 3. MIESTO:

Kórejská republika - Čína 2:1

O 5. MIESTO:

Uzbekistan - Thajsko 0:2 (štvorhru neodohrali)

O ZOTRVANIE V I. SKUPINE:

Hongkong - Taiwan 1:2

Montpellier - semifinále:

Jerzy Janowicz (Poľ.-5) - Joao Sousa (Portug.-7) 7:6 (9), 3:6, 6:1

Richard Gasquet (4-Fr.) - Gael Monfils (1-Fr.) 6:4, 6:3

Záhreb - semifinále:

Guillermo Garcia-Lopez (3-Šp.) - Marcos Baghdatis (Cyp.) 6:4, 6:4

Andreas Seppi (Tal.-5) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.-8) 7:6 (5), 6:1

Rotterdam - 1. kolo kvalifikácie:

Norbert Gombos (SR) - Andrej Golubev (Kaz.-3) 6:1, 6:4 za 58 minút

FUTSAL

1. Slovenská liga vo futsale - 16. kolo:

Slov-Matic FOFO Bratislava FK Prešov 13:1 (7:0)

Góly: Seidler 3, Brunovský, Drahovský, Mikita, Rick po 2, Kyjovský, Rafaj - Sedlák

ŠK Pinerola Bratislava FTVŠ UK Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: Hájek - Štefaňák, Višváder

BASKETBAL

Budiš Slovenský pohár - semifinále:

BK Inter Incheba Bratislava - Iskra Svit 101:60 (51:34)

Najviac bodov: Ward 20, Baldovský 15, Rančík, Sedmák po 12 - Black 18, Smajlagič 11, Jackson 9

MBK Rieker Com Therm Komárno - ŠKP Banská Bystrica 96:87 (20:20, 24:27, 21:15, 31:25)

Najviac bodov: Halada 25, Bilič 21, S. Jankovič 17 - Munks 21 (4 trojky), M. Blagojevič 14 (3 trojky), K. Thompson a Berkis po 13

Extraliga žien - A. skupina o 1. až 4. miesto:

MBK Ružomberok - Piešťanské Čajky 62:64 (23:16, 17:12, 11:16, 11:20)

Najviac bodov: Baburová 19, Lázárová 16, Kmeťová a Nagyová po 8 - Tathamová 17, T. Páleníková 13, Bartoňová 11

Extraliga žien - B. skupina o 5. až 8. miesto:

BK SOŠŽ Cassovia Košice - ŠBK Šamorín 81:65 (38:33)

Najviac bodov: Ivančáková 17, Timková 16, Jassová 15 - Slamová 20, Vyňuchalová 18, Mračnová 11

BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BK Slovan Bratislava 60:63 (24:20)

Najviac bodov: Mištinová 22, Urbániová 10, Števulová, Ozdincová po 8 - Riecka 13, Šolochovová, Hujsiová po 11

VOLEJBAL

Extraliga mužov - 6. kolo skupiny o 1. až 6. miesto:

TJ Spartak Myjava - VK Mirad PU Prešov 0:3 (-20, -23, -22)

VK Prievidza - COP Trenčín 3:1 (15, 20, -26, 17)

Extraliga mužov - 7. kolo skupiny o 7. až 10. miesto:

VK Slávia Svidník - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (19, 19, 18)

VK KDS Šport Košice - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (21, 23, 24)

Extraliga žien - 2. kolo skupiny o 1. až 4. miesto:

VK Spišská Nová Ves - VTC Pezinok 3:1 (13, -21, 17, 20)

Extraliga žien - 2. kolo skupiny o 5. až 7. miesto:

KV MŠK Oktan Kežmarok - VŠK Paneurópa Bratislava 3:1 (14, -23, 14, 19)

Extraliga žien - 2. kolo skupiny o 8. až 10. miesto:

Dobré zo Slovenska-Prešov - SVK DDK-LED Senica 2:3 (21, -16, -24, 15, -11)

HÁDZANÁ

Extraliga mužov - 1. kolo A-skupiny o 1. až 6. miesto:

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 53:19 (27:8)

Najviac gólov: Hrstka 10, Číp 8, Krok 7 - Kocák, Mokryš, Ficza po 4. Rozhodovali: Cipov, Klus, vylúčení: 0:0, 7 m hody: 1/1 - 0/0, 639 divákov

HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 32:24 (17:11)

Najviac gólov: Mažár 10/6, Baláž 4, Takáč, Dusáš po 3 - J. Kozák 7/4, Adamčík 5, Gardian 4. Rozhodovali: Sivák, Oťapka, vylúčení: 7:6, 7 m hody: 6/3 - 5/4, 750 divákov

HK Agro Topoľčany - HKM Šaľa 25:22 (17:10) - hrali v piatok 7. 2.

Najviac gólov: Cigáň 8/4, Kucharik 5, Valent a Klačanský po 4 - P. Krok 5, Páleš 4, Meľnyk 3/1

Pok. hody: 5/4 - 1/1, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Karlubík a Dvorský, 510 divákov

WHIL - 14. kolo:

Bemaco Prešov - ŠKP Bratislava 32:22 (15:8)

Najviac gólov: Babuková 6, Kutiová, Harčarufková po 5, Čičová 4 - Marčeková 9/3, Ďuriníková 6/3, Gallisová 2. Rozhodovali: Gedeon, Vydra, vylúčené: 5:3

DHK Zora Olomouc - Sokol Písek 29:23 (14:11)

Najviac gólov: Růžičková 9/2, K. Salčáková 7, Dostálová 6 - Vrabcová 6, Malá 5, Huráňová 3

DHK Baník Most - HC Zlín 34:17 (14:10)

Najviac gólov: Jeřábková 6, S. Szarková 5, Weisenbilderová, Súkenníková a Zachová po 4 - Hradilová 5, Sobieská 3, Vlková, Kolářová a Očadlíková po 2

VODNÉ PÓLO

Kvalifikácia o postup na ME:

Slovensko - Portugalsko 15:6 (4:2, 3:1, 4:0, 4:3)

Góly SR: Kolárik 4, Ďurík 3, Seman a Maroš Tkáč po 2, Polovic, Baláž, Zaťovič a Brúder po 1

HOKEJ

Euro Ice Hockey Challenge vo Viedni:

Taliansko - Slovinsko 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)

Góly: 12. a 27. Tičar, 23. Urbas, 36. Rodman, 44. Podlipnik, 52. Pretnar, 59. Verlič

Turnaj Vladimíra Dzurillu v Piešťanoch:

Švajčiarsko "18" - Nemecko "18" 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Slovensko "19" - Slovensko "18" 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 4. Pospíšil, 23. Florek, 27. Paločko, 34. Paločko, 40. Andrisík, 54. Paločko, 60. Paločko

Turnaj štyroch krajín vo Füssene:

Slovensko "17" - Švajčiarsko "17" 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly SR "17": 14. Krivošík Hedera, Líška), 19. Tamáši (Miščík, Duda), 30. A. Ružička (Líška, Žiak), 44. A. Žiak (Krivošík, Hedera) - 55. Suter (Miranda, Berni). Vylúčenia 5:1, presilovky 0:0, oslabenia 1:0.

Turnaj štyroch krajín v Budapešti - ženy:

Slovensko - Dánsko 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 2. Čulíková (Korenková, Istocyová), 26. Obercianová (Sroková, Gorecká) - 17. Gludová, 32. Weisová (Gregersenová), 54. Perssonová. Rozhodovali: Gérnyiová, Halassy - Geborová, László, vylúčené: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Turnaje Euro Ice Hockey Challenge:

Toruň (Poľ.):

Poľsko - Maďarsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Rumunsko - Ukrajina 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)

Rodovre (Dán.):

Francúzsko - Bielorusko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Dánsko - Nórsko 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Slovensko - I. liga, štvrťfinále playoff:

HK Spišská Nová Ves - HC Prešov 6:4 (0:1, 2:2, 4:1)

Góly: 44., 59. Vaic, 26. Gurčík, 27. Rojkovič, 42. Hamráček, 52. Cvengroš - 6. Matejka, 25. Lipovský, 31. Kivader, 53. Komloš. Rozhodovali: Jakubec - Jobbágy, Vido, vylúčení: 7:11, navyše: Sabol (Prešov) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1327 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce 5:4 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 5. Bartík, 34. Macík, 43. Piatka, 48. Trochta, 62. Uhrík - 10. Schnelly, 38. Čížek, 46. Linet, 60. Boboš. Rozhodovali: Štefik - Frimmel, Mráz, vylúčení: 5:11, navyše: Bartík (Liptovský Mikuláš) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1020 divákov

HC 46 Bardejov - HC Dukla Senica 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 8. Segľa, 15. S. Saliji, 33. Gmitter, 34. Šimčák, 45. Cútt, 60. Lučnikov - 58. Janík. Rozhodovali: Korba - Beniač, Riš, vylúčení: 9:8, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 800 divákov

HC 07 Detva - HK Trnava 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 20., 34., 36. Parkhouse, 26. Kanaet, 35. Predajniansky, 60. Petro - 55. Hluch. Rozhodovali: Valach - Kollár, Valko, vylúčení: 7:13, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 403 divákov

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

MS v Beaver Creeku - tréning zjazdu mužov:

1. Brice Roger (Fr.) 1:44,04 min, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,21, 3. Guillermo Fayed (Fr.) +0,29, 4. Andrew Weibrecht (USA) +0,41, 5. Max Franz +0,48, 6. Georg Streitberger (obaja Rak.) +0,49,... 52. Adam Žampa +3,72, 53. Andreas Žampa (obaja SR) +4,23.

BEH NA LYŽIACH

MS juniorov v Almaty - skiatlon žien na 15 km:

1. Nathalie von Siebenthalová (Švaj.) 41:00,0 min, 2. Barbro Kvaaleová (Nór.) +22,5 s, 3. Giulia Stuerzová +26,1, 4. Francesca Baudinová (obe Tal.) +35,3, 5. Silje Theodorsenová (Nór.) +39,0, 6. Daria Storožilovová (Rus.) +45,9

MS juniorov v Almaty - skiatlon mužov na 30 km:

1. Magne Haga (Nór.) 1:19:26,3 h, 2. Clément Parisse (Fr.) +0,6 s, 3. Dmitrij Rostovcev (Rus.) +2,6, 4. Florian Notz (Nem.) +8,3, 5. Giandomenico Salvadori (Tal.) +11,7, 6. Adrien Backscheider (Fr.) +15,6

SKOKY NA LYŽIACH

MS juniorov v Almaty - súťaž družstiev žien:

1. Nemecko (Henriette Krausová, Pauline Hesslerová, Anna Rupprechtová, Gianina Ernstová) 769,1 bodu, 2. Rusko (Daria Grušinová, Alexandra Kustovová, Maria Jakovlevová, Sofia Tichonovová) 723,2, 3. Japonsko (Nozomi Marujamová, Jurina Jamadová, Šihori Ojová, Juka Setová) 696,9, 4. Rakúsko 675,3, 5. Slovinsko 631,8, 6. Česko 524,9.

MS juniorov v Almaty - súťaž družstiev mužov:

1. Nórsko (Joacim Ödegaard Björeng, Halvor Egner Granerud, Phillip Sjöen, Johann Andre Forfang) 893,3 bodu, 2. Nemecko (Paul Winter, Martin Hamann, Sebastian Bradatsch, Andreas Wellinger) 869,6, 3. Rakúsko (Elias Tollinger, Patrick Streitler, Philipp Aschenwald, Simon Greiderer) 837,4, 4. Poľsko 817,6, 5. Slovinsko 815,3, 6. Japonsko 809,9

Svetový pohár žien v Rasnove:

1. Daniela Iraschková-Stolzová (Rum.) 239,1 b (94,0 m + 92,5 m), 2. Sara Takanašiová (Jap.) 234,9 (94,0 + 94,0), 3. Maren Lundbyová (Nór.) 230,9 (94,5 + 89,0)

CELKOVÉ PORADIE VO SP: 1. Iraschková-Stolzová 722 b, 2. Carina Vogtová (Nem.) 600, 3. Takanašiová 573

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

MS juniorov v Almaty - tímová súťaž:

1. Rakúsko (Thomas Wolfgang Jöbstl, Bernhard Flaschberger, Ian Noa Mraz, Paul Gerstgraser) 48:41,4 min, 2. Nemecko (Philipp Mauersberger, Terence Weber, Paul Hanf, Jakob Lange) +16 s, 3. Nórsko (Simen Tiller, Harald Johnas Riiber, Jarl Magnus Riiber, Lars Buraas) +49,7, 4. Fínsko (Marcus Torni, Leevi Mutru, Eero Hirvonen, Arttu Mäkiaho) +3:00,8 min, 5. Francúzsko (Antoine Gerard, Tom Balland, Nicolas Didier, Laurent Muhlethaler) +4:45,1, 6. Japonsko (Jošihiro Kimura, Juto Nakamura, Hisaki Nagamine, Rjota Jamamoto) +5:43,00

SNOUBORDING

Svetový pohár v Sudelfelde - paralelný obrovský slalom:

ŽENY: 1. Ester Ledecká (ČR), 2. Julie Zoggová (Švaj.), 3. Marion Kreinerová (Rak.), 4. Tomoka Takeučiová (Jap.), 5. Caroline Calveová (Kan.), 6. Anke Karstensová (Nem.)

PRIEBEŽNÉ PORADIE VO SP: 1. Kreinerová (Rak.) 2600 bodov, 2. Ledecká (ČR) 1450, 3. Calveová (Kan.) 1272.

MUŽI: 1. Andrej Sobolev, 2. Vic Wild (obaja Rus.), 3. Žan Košir (Slovin.), 4. Sylvain Dufour (Fr.), 5. Benjamin Karl (Rak.), 6. Alexander Bergmann (Nem.)

PRIEBEŽNÉ PORADIE VO SP: 1. Wild (Rus.) 2120 bodov, 2. Košir (Slovin.) 2000, 3. Sobolev (Rus.) 1610.

27. SZU - U-rampa:

ŽENY: 1. Süe-tchung Cchaj (Čína) 82,50 b., 2. Queralt Castelletová (Šp.) 72,25, 3. Carla Somainiová (Švaj.) 67,75, 4. Ťüan Sun (Čína) 65,75, 5. Ramona Petrigová (Švaj.) 63,75, 6. Katarzyna Rusinová (Poľ.) 55,00

MUŽI: 1. Ajumu Nedefudži (Jap.) 91,50 b., 2. Zachary Black 90,50, 3. Broc Waring 85,50, 4. Dylan Bidez (všetci USA) 84,00, 5. Nikita Avtanejev 80,25, 6. Alexandr Sladkov (obaja Rus.) 72,50

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Svetový pohár v akrobatickom lyžovaní v Arose - skikros:

ŽENY: 1. Fanny Smithová (Švaj.), 2. Anna Holmlundová (Švéd.), 3. Sofia Smirnovová (Rus.), 4. Karolina Riemenová-Zerebecká (Poľ.), 5. Ophelie Davidová (Fr.), 6. Marte Höieová Gjefsenová (Nór.)

PRIEBEŽNÉ PORADIE VO SP: 1. Holmlundová (Švéd.) 335 bodov, 2. Smithová (Švaj.) 325, 3. Marielle Thompsonová (Kan.) 300

MUŽI: 1. Victor Öhling Norberg (Švéd.), 2. Sergej Ridzik (Rus.), 3. Daniel Bohnacker (Nem.), 4. Jean Frederic Chapuis (Fr.), 5. Christopher Delbosco, 6. Brady Leman (obaja Kan.)

PRIEBEŽNÉ PORADIE VO SP: 1. Öhling Norberg (Švéd.) 311, 2. J. F. Chapuis (Fr.) 207, 3. Andreas Schauer (Nem.) 205

Svetový pohár v akrobatickom lyžovaní vo Val St. Come - moguls:

MUŽI: 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 88,31, 2. Matt Graham (Aus.) 85,18, 3. Alexander Smyšľajev (Rus.) 84,12

ŽENY: 1. Hannah Kearneyová (USA) 85,28, 2. Chloe Dufourová-Lapointeová 78,03, 3. Audrey Robichaud (obe Kan.) 76,36

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Svetový pohár v Heerenveene - na 500 m trati:

MUŽI: 1. Pavel Kulišnikov (Rus.) 34,94 s, 2. Artur Was (Poľ.) 34,97, 3. Nico Ihle (Nem.) 35,11

PORADIE VO SP: 1. Kulišnikov 680 b, 2. Laurent Dubreuil (Kan.) 516, 3. Was 440

ŽENY: 1. Heather Richardsonová (USA) 37,82, 2. Nao Kodairová (Jap.) 38,14, 3. Brittany Boweová (USA) 38,21

PORADIE VO SP: 1. Lee Sang Hwa (J.Kórea) 800 b, 2. Kodairová 690, 3. Richardsonová 410

Svetový pohár v Heerenveene - na 1000 m trati:

ŽENY: 1. Richardsonová 1:14,87 min, 2. Boweová 1:15,38, 3. Li Čchi-š' (Čína) 1:15,89

CELKOVÉ PORADIE VO SP: 1. Li Čchi-š' 380 b, 2. Marrit Leenstraová (Hol.) 321, 3. Richardsonová 280

MUŽI: 1. Kjeld Nuis (Hol.) 1:08,76 min, 2. Kulišnikov 1:08,97, 3. Ihle 1:09,06

CELKOVÉ PORADIE VO SP: 1. Kulišnikov 430 b, 2. Nuis 352, 3. Samuel Schwarz (Nem.) 281

SKELETON

Svetový pohár v Innsbruck-Igls:

ŽENY: 1. Elizabeth Yarnoldová (V. Brit.) 1:49,46 min, 2. Elisabeth Vathjeová (Kan.) 1:49,64, 3. Janine Flocková (Rak.) 1:49,83

PORADIE VO SP: 1. Flocková 1129 b., 2. Tina Hermannová (Nem.) 1128, 3. Yarnoldová 1061

MUŽI: 1. Martins Dukurs (Lot.) 1:45,52 min, 2. Alexander Treťjakov (Rus.) 1:45,97, 3. Nikita Tregybov (Rus.) 1:46,26

PORADIE VO SP: 1. M. Dukurs 1560 b, 2. Tomass Dukurs (Lot.) 1334, 3. Axel Jungk (Nem.) 1232

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
  2. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
  3. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
  4. Rastie nám pokrivená generácia?
  5. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
  6. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
  7. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
  8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
  9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
  10. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
  1. Detské zúbky sú veda
  2. Štartujú jesenné módne dni v Poluse
  3. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
  4. Rastie nám pokrivená generácia?
  5. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
  6. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
  7. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
  8. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
  9. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
  10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
  1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 21 592
  2. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 9 842
  3. Rastie nám pokrivená generácia? 9 291
  4. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 3 984
  5. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 2 014
  6. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 1 894
  7. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 718
  8. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 551
  9. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky 1 240
  10. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 1 227

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.

Neprehliadnite tiež

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Mnoho vlajok, hluk i emócie. Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

Juniorským majstrom sveta je Johansen, Štoček skončil tesne za elitnou dvadsiatkou

Slovák dosiahol rovnaký čas ako strieborný a bronzový medailista.

Rozhovor týždenníka MY

Peter Bondra: Celý môj život je spojený len s hokejom

Hviezdny hokejista za veľa vďačí trénerom zo začiatku kariéry.