Jana Velďáková vyhrala v skoku do diaľky na mítingu v Linzi

Jana Velďáková bude v marci súťažiť aj na halových ME v Prahe.
Jana Velďáková bude v marci súťažiť aj na halových ME v Prahe. (Autor: Ilustračné - TASR)
SITA|7. feb 2015 o 10:32

Slovenka skočila 632 cm a tretí raz v sezóne splnila limit na marcové halové ME v Prahe.

LINZ. Na piatkovom halovom atletickom mítingu Gugl v rakúskom Linzi zaznamenali slovenskí pretekári jedno víťazstvo. Postarala sa oň v diaľke žien Jana Velďáková (VŠC Dukla B. Bystrica).

Hneď v prvom pokuse dosiahla 632 cm a už tretí raz v sezóne splnila limit na marcové halové ME v Prahe. V ďalších dvoch meraných pokusoch skočila 621 cm (4. pokus) a 616 cm (5. pokus).

V rovnakej disciplíne mužov skončil Tomáš Veszelka (VŠC Dukla) štvrtý výkonom 712 cm.

Na 1500 m mužov dobehol Jozef Pelikán šiesty časom 3:46,73 min.

"Akoby som prespal úsek medzi 600 a 1000 metrami, bežal som ho za 62,5 sekundy. Takto sa veru rýchle časy behať nedajú. Som na seba nahnevaný, lebo súťažiť v takejto silnej konkurencii nemám často príležitosť," konštatoval.

Paula Habovštiaková (Slávia UK) zvíťazila v B-behu na 800 m za 2:09,78 min. Celkovo skončila siedma. Guliar Matúš Olej (VŠC Dukla) si výkonom 17,14 m vybojoval tretiu priečku.

Míting v Linzi - muži:

60 m: Stromšík (ČR) 6,70 (v rozbehu 6,69)

400 m: Rodger (V. Brit.) 47,13

1500 m: Holuša 3:41,54,... 6. Pelikán (SR) 3:46,73

60 m prek.: Baji (Maď.) 7,68

diaľka: Juška (ČR) 793,... 4. Veszelka (SR) 712

guľa: Marcell (ČR) 20,18,... 3. Olej 17,14, 8. Bučko 15,86, 9. Broš (všetci SR) 15,10.

Míting v Linzi - ženy:

Ženy - 60 m: Hornová (JAR) 7,23

800 m: Masná 2:03,55, Hejnová (obe ČR) 2:03,60,... 7. (1. v B-behu) Habovštiaková 2:09,78

60 m prek.: Talajová (Biel.) 7,98 (v rozbehu 7,94 - svetový výkon roka), Schrottová (Rak.) 8,10 (v rozbehu 8,09)

žrď: Grünbergová (Rak.) 440

diaľka: J. Velďáková (SR) 632, Djordjevičová (Slovin.) 631

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Jana Velďáková vyhrala v skoku do diaľky na mítingu v Linzi