Šprint Ibu Cupu v Osrblí vyhrala Ruska Galina Nečkasovová.
Šprint Ibu Cupu v Osrblí vyhrala Ruska Galina Nečkasovová. (Autor: Twitter)
TASR|7. feb 2015 o 11:42

Najvyššie zo Sloveniek sa umiestnila Natália Prekopová - na 32. mieste.

OSRBLIE. Seriál IBU Cupu v biatlone pokračoval 6. kolom v Osrblí. Na programe boli v sobotu dva šprinty. Medzi ženami sa Slovenky nepresadili.

Zvíťazila Ruska Galina Nečkasovová (na snímke) pred krajankou Oľgou Jakušovovou a Nórkou Synnoeve Solemdalovou. Všetky tri sa na 7,5 km trati zmestili do rozpätia len 2,5 sekundy.

Zo Sloveniek sa najvyššie umiestnila Natália Prekopová - na 32. mieste.

Víťazná Nečkasovová absolvovala jeden trestný okruh po streľbe stojmo. Bežala však najrýchlejšie a Jakušovovú zdolala o 1,7 sekundy. Rusky šprint ovládli - v najlepšej šestici skončili až štyri.

Spomedzi slovenských biatlonistiek k nim mala najbližšie po prvej streľbe Poliaková na 12. pozícii. Tri trestné okruhy na položke v stoji ju ale výrazne odsunuli.

Slovenky si vzhľadom na značné straty skomplikovali situáciu aj pred nedeľnými stíhacími pretekmi.

Medzi mužmi triumfoval nórsky biatlonista Lars Helge Birkeland. O 14 sekúnd porazil Nemca Johannesa Kűhna. Tretí skončil Aleksej Kornev.

Zo šestice Slovákov sa najviac darilo Michalovi Šimovi - obsadil 26. miesto.