Športové výsledky (8. 2. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

FUTBAL

Portugalsko - 20. kolo:

Moreirense - FC Porto 0:2

Arouca - Nacional Funchal 3:3

Maritimo Funchal - Gil Vicente 1:2

Pacos Ferreira - Penafiel 2:1

Vitoria Guimaraes - Belenenses 0:1

Vitoria Setubal - Academica 0:0

GD Estoril Praia - SC Braga 0:2

Sporting Lisabon - Benfica Lisabon 1:1

Turecko - 19. kolo:

Balikesirspor - Konyaspor 0:1

Mersin - Kasimpasa 6:2

Bursaspor - Genclerbirligi 3:1

Rizespor - Besiktas Istanbul 1:2 /F.Hološko (Rizespor) hral celý zápas/

Holandsko - 22. kolo:

Feyenoord Rotterdam - SC Cambuur 2:1

Willem II Tilburg - Heracles Almelo 3:0

Go Ahead Eagles Deventer - Ajax Amsterdam 1:2

Groningen - Alkmaar 2:4 /A. Rusnák (Groningen) hral do 64. min/

Švajčiarsko - 19. kolo:

FC Thun - FC Aarau 1:1

Grasshoppers Zürich - FC Bazilej 2:4

Zápas FC Vaduz - FC Sion odložili

Grécko - 23. kolo:

Panionios - Kerkyra 0:0

Panathinaikos Atény - Panetolikos 1:0

Platanias - Panthrakikos 2:0

PAOK Solún - Olympiakos Pireus 0:0 (za domácich R. Mak celý zápas + ŽK)

Belgicko - 25. kolo:

Kortrijk - FC Bruggy 2:0

Cercle Bruggy - Anderlecht Brusel 0:2

KRC Genk - KVRS Waasland-Beveren 1:0

Španielsko - II. liga, 24. kolo:

Zaragoza - Barcelona B 4:0

Santander - Valladolid 1:4

Llagostera - Huelva 1:0

Alcorcon - Mirandes 2:2

Lugo - Las Palmas 2:1

Gijón - Albacete 2:1

Mallorca - Leganés 0:2

Numancia - Sabadell 3:0

Betis Sevilla - Ponferradina 1:1

Tenerife - Girona 0:1

Zápas Alaves - Osasuna odložili

Nemecko - II. liga, 20. kolo:

Braunschweig - Kaiserslautern 0:2

FSV Frankfurt - Norimberg 2:1 - Jakub Sylvestr (Norimberg) hral do 58. min

Karlsruhe - Düsseldorf 1:1

Prípravné zápasy:

MFK Frýdek-Místek - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (1:1)

Góly: 22. Matúš, 63. Literák, 86. Jurišič 38. Richnák

FK Senica - Spartacus Nyíregyháza 0:1 (0:1)

Gól: 39. Halenár

FC Mordovia Saransk - AS Trenčín 1:1 (1:0)

Gól AS: Van Kessel

FC Nasaf Quarši (Uzb.) - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

TENIS

Quito (494 310 USD, antuka) - semifinále dvojhry:

Feliciano López (Šp.-1) - Fernando Verdasco (Šp.-3) 7:6 (5), 7:6 (1)

Víctor Estrella Burgos (Dom. rep.-8) - Thomaz Bellucci (Braz.-6) 7:6 (5), 7:5

Quito (494 310 USD, antuka) - finále dvojhry:

Victor Estrella (8-Dom. rep.) - Feliciano Lopez (1-Šp.) 6:2, 6:7 (5), 7:6 (5)

Quito (494 310 USD, antuka) - finále štvorhry:

Gero Kretschmer, Alexander Satschko (Nem.) - Víctor Estrella Burgos, Joao Souza (Dom. rep./Braz.) 7:5, 7:6 (3)

Montpellier (494 310 USD, tvrdý povrch) - finále dvojhry:

Richard Gasquet (4-Fr.) - Jerzy Janowicz (5-Poľ.) 3:0 - Janowicz skreč

Montpellier (494 310 USD, tvrdý povrch) - finále štvorhry:

Marcus Daniell, Arťom Sitak (N. Zél.) - Dominic Inglot, Florin Mergea (V. Brit./Rum.-1) 3:6, 6:4, 16:14 (zápasový tajbrejk)

Záhreb (494 310 USD, tvrdý povrch - finále dvojhry:

Guillermo Garcia-Lopez (3-Šp.) - Andreas Seppi (5-Tal.) 7:6 (4), 6:3

Záhreb (494 310 USD, tvrdý povrch - finále štvorhry:

Marin Draganja, Henri Kontinen (Chor./Fín.-2) - Fabrice Martin, Purav Raja (Fr./India) 6:4, 6:4

Rotterdam (1 600 855 eur, tvrdý povrch) - 2. kolo kvalifikácie:

Édouard Roger-Vasselin (Fr.) - Norbert Gombos (SR) 6:0, 6:4

Pohár federácie - I. kolo II. svetovej skupiny:

ŠVÉDSKO - ŠVAJČIARSKO 1:3

Rebecca Petersonová - Timea Bacsinszká 6:7 (4), 0:6

Johanna Larssonová - Belinda Bencicová 1:6, 2:6

Johanna Larssonová - Timea Bacsinszká 3:6, 6:7 (5)

Rebecca Petersonová - Belinda Bencicová / zápas zrušili

Johanna Larssonová, Rebecca Petersonová - Viktorija Golubicová, Xenia Knollová 5:7, 6:2, 10:5 (zápasový tajbrejk)

RUMUNSKO - ŠPANIELSKO 3:2

Simona Halepová - Silvia Solerová-Espinosová 6:2, 6:1

Irina-Camelia Begová - Garbine Muguruzová-Blancová 3:6, 2:6

Simona Halepová - Garbine Muguruzová-Blancová 4:6, 3:6

Irina-Camelia Begová - Silvia Solerová-Espinosová 6:2, 6:4

Irina-Camielia Begová, Monica Niculescová - Garbine Muguruzová-Blancová, Anabel Medinová-Garriguesová 5:7, 6:3, 6:2

ARGENTÍNA - USA 1:4

Paula Ormaecheová - Venus Williamsová 3:6, 2:6

María Irigoyenová - Serena Williamsová 5:7, 0:6

Paula Ormaecheová - CoCo Vandeweghová 6:4, 6:4

María Irigoyenová - Venus Williamsová 1:6, 4:6

Tatiana Buová, Nadia Podoroská - Taylor Townsendová, CoCo Vandeweghová 2:6, 3:6

Pohár federácie - I. skupina americkej zóny:

O POSTUP DO PLAYOFF O II. SVETOVÚ SKUPINU:

Brazília - Paraguaj 1:2

O ZOTRVANIE V I. SKUPINE:

Kolumbia - Venezuela 2:0 (štvorhru neodohrali)

Čile - Bolívia 0:2 (štvorhru neodohrali)

VOLEJBAL

Extraliga mužov - 6. kolo skupiny o 1. - 6. miesto:

Spartak VKP Komárno - ŠK Chemes Spišská Nová Ves 3:0 (18, 16, 13)

Extraliga mužov - 8. kolo skupiny o 7. - 10. miesto:

TJ Slávia Svidník - VKM Stará Ľubovňa 1:3 (-10, -21, 12, -15)

VK Ekonóm SPU Nitra - VK KDS Šport Košice 3:0 (17, 22, 30)

HÁDZANÁ

WHIL - 14. kolo:

DHC Slavia Praha - HK Slovan Duslo Šaľa 33:20 (18:9)

Najviac gólov: Kordovská 8, Keclíková 6/2, Chmelařová, Franková a Jonášová po 3, Pokorná 3/1 - Kertészová 9/7, Kodajová 4, R. Bíziková 3

BASKETBAL

Extraliga žien - 18. kolo skupiny o 1. - 4. miesto:

Rücon 2014 Spišská Nová Ves - Good Angels Košice 42:86 (6:17, 13:23, 11:24, 12:22)

Najviac bodov: Morrisová 16, Palušná 11, Stašová 9 - Hruščáková 14, Oblaková 13, Bärová a Rodgersová po 12

HALOVÝ POZEMNÝ HOKEJ

Majstrovstvá sveta v Lipsku - o 3. miesto muži:

Nemecko - Irán 13:2 (5:2)

Majstrovstvá sveta v Lipsku - finále muži:

Holandsko - Rakúsko 3:2 (2:1)

Majstrovstvá sveta v Lipsku - o 3. miesto ženy:

Rakúsko - Česko 0:2 sn (0:0)

Majstrovstvá sveta v Lipsku - finále ženy:

Nemecko - Holandsko 1:2 sn (1:0, 1:1)

HOKEJ

Turnaj štyroch krajín v Budapešti - ženy:

Francúzsko - Slovensko 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Góly: 47. a 51. Fohrerová, 50. Gendarmová - 14. Herichová (Sroková, Gápová), 41. Čulíková (Mikesková, Gorecká)

PORADIE: 1. Dánsko 6 bodov (5:3), 2. Francúzsko 5 (7:6), 3. Maďarsko 4 (6:5), 4. Slovensko 0 (6:10)

Euro Hockey Tour:

Švédsko - Fínsko 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 19. S. Kronwall (Sundqvist, Sörensen), 19. Danielsson (Ullström), 36. M. Johansson - 19. Näkyvä (Kousa, Donskoi), 40. Salmela

BEH NA LYŽIACH

MS juniorov v Almaty - štafety:

JUNIORI: 1. Rusko (Bakanov, Jakimuškin, Spicov, Červotkin) 45:11,0, 2. Francúzsko +17,3 s, 3. Nórsko +1:01,5

JUNIORKY: 1. Nórsko (T. U. Wengová, Myhreová, Hustadová, L. U. Wengová) 35:04,0, 2. Rusko +0,4 s, 3. Nemecko +35,3

SKOKY NA LYŽIACH

Svetový pohár v Rasnove - ženy:

1. Sara Takanašiová (Jap.) 121,4 bodov, 2. Nita Englundová (USA) 118,3, 3. Daniela Iraschková-Stolzová (Rak.) 116,9

PORADIE VO SP: 1. Iraschková-Stolzová 782, 2. Takanašiová 673, 3. Carina Vogtová (Nem.) 622

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Svetový pohár v Heerenveene - 500 m muži:

1. Pavel Kulišhnikov (Rus.) 34,62, 2. Mo Tae Bum (J.Kórea) 34,94, 3. Nico Ihle (Nem.) 35,06

PORADIE VO SP: 1. Kulišnikov 780 b, 2. Laurent Dubreuil (Kan.) 561, 3. Mo Tae Bum 495

Svetový pohár v Heerenveene - 500 m ženy:

1. Judith Hesseová (Nem.) 38,19, 2. Lee Sang Hwa (J.Kórea) 38,21, 3. Thijsje Oenemová (Hol.) 38,23

PORADIE VO SP: 1. Lee Sang Hwa 880 b, 2. Nao Kodairová (Jap.) 730, 3. Hesseová 499

Svetový pohár v Heerenveene - 1000 m muži:

1. Kjeld Nuis (Hol.) 1:08,81 min, 2. Kulišnikov 1:08,82, 3. Stefan Groothuis (Hol.) 1:09,38

PORADIE VO SP: 1. Kulišnikov 510 b, 2. Nuis 451, 3. Ihle 326

Svetový pohár v Heerenveene - 1000 m ženy:

1. Brittany Boweová (USA) 1:15,63, 2. Marrit Leenstrová (Hol.) 1:15,75, 3. Karolína Erbanová (ČR) 1:15,98

PORADIE VO SP: 1. Li Čchi-š'(Čína) 440 b, 2. Leenstrová 401, 3. Boweová 360

SKELETON

Svetový pohár v Innsbruck-Igls - ženy:

1. Elizabeth Yarnoldová (V.Brit.) 1:48,84 min, 2. Janine Flocková (Rak.) 1:49,14, 3. Rose McGrandleová (V.Brit.) 1:49,23

CELKOVÉ PORADIE VO SP: 1. Flocková 1339 b, 2. Tina Hermannová (Nem.) 1312, 3. Yarnoldová 1286

BOBY

Svetový pohár v Innsbruck-Igls - štvorboby:

1. Lotyšsko (Melbardis, Dreiškens, Vilkaste, Strenga) 1:42,01 min, 2. Nemecko (Friedrich, Bauer, Grothkopp, Margis) 1:42,14, 3. Nemecko (Walther, Hübenbecker, Bredau, Poser) 1:42,31, ... 6. Nemecko (pilot Arndt) 1:42,49

PORADIE VO SP: 1. Oskars Melbardis (Lot.) 1510 bodov, 2. Francesco Friedrich (Nem.) 1310, 3. Alexander Kasjanov (Rus.) 1284

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
  2. Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?
  3. Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!
  4. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
  5. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
  6. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  7. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
  8. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
  9. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
  10. Kam do tepla v januári?
  1. Attracting talent – Why Millennials are choosing to join Johnson
  2. Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?
  3. Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!
  4. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
  5. Alarica – new business project in the market of shoes
  6. Ako jazdiť na snehu alebo ľade?
  7. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
  8. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
  9. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
  10. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
  1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie? 14 241
  2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli? 7 542
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 3 226
  4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 1 979
  5. Kam do tepla v januári? 1 735
  6. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku 1 498
  7. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 1 380
  8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 1 255
  9. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 897
  10. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 840

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Prečo sa Česi rozhodli vyhodiť vlastnú krajinu do povetria

Voliči Mariana Kotlebu a Miloša Zemana sa hnevajú na 21. storočie.

TECH

Historici sa mýlia, čiernu smrť roznieslo čosi iné

Nový výskum naznačuje, ako sa problém šíril.

Neprehliadnite tiež

Ak by bol Hamšík mladší, mohol by stáť aj sto miliónov

Redakcia SME zostavila rebríček najdrahších slovenských futbalistov. Na čele je Milan Škriniar.

Nečakaný víťaz Tour Down Under vedie rebríček UCI WorldTour, Sagan je jedenásty

V poradí tímov je na čele Mitchelton-Scott pred BMC Racing a Dimension Data

Banská Bystrica ustúpila. Ak kluby zahlasujú za odloženie ligy, Országh pôjde na ZOH

Prezident SZĽH získal od tipsportligových klubov súhlas na preloženie štyroch zo siedmich kôl počas ZOH.

Nechcel som, aby Nasťa odišla z Ruska. Dnes to chápem, tvrdí jej brat

Ruský biatlon je v útlme. Ako je možné, že Kuzminová vyhráva, a naši nie, čudujú sa Rusi.

Nejsť na majstrovstvá Európy? Slováci si to nemôžu dovoliť, ide im o podporu

Biatlonové ME nemajú takú prestíž, ako je to v iných športoch.