Čínsky brankár chytil českým hokejistom až 75 striel

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. feb 2015 o 15:43

Gólman Sun Ce-chao sa v zápase proti Česku na Svetovej zimnej univerziáde musel cítiť ako na strelnici, za 48 minút naňho mierilo 81 pukov.

GRANADA. Čínski hokejoví brankári Sun Ce-chao a Wu Ťien-kchun boli v nedeľňajšom dueli na Svetovej zimnej univerziáde proti Česku (0:9) ako terče na strelnici. Súper na nich vyslal až 101 striel. Zaskvel sa najmä Sun Ce-chao, ktorý z 81 pokusov zlikvidoval 75 a mal 92,6-percentnú úspešnosť zásahov.

Práve on odolával českým útočným lavínam takmer celú prvú tretinu. Kapituloval až osem sekúnd pred sirénou, keď ho v presilovke prekonal David Zachar. Výbornú úspešnosť si držal aj v druhej časti, v ktorej inkasoval z 36 striel tri góly. V bránke vydržal napokon do 48. minúty, keď ho šiestykrát prekonal Rostislav Vaněk.

Nahradil ho Wu Ťien-kchun, na ktorého letelo ďalších dvadsať pukov a tri z nich mu prepadli do siete. Spoluhráči oboch čínskych brankárov sa však priveľmi nepochlapili, keďže na českého gólmana Patrika Polívku vyslali spolu iba štyri strely.