Stromková má ďalšiu medailu, na univerziáde získala striebro

Zuzana Stromková.
Zuzana Stromková. (Autor: SITA)
Sportnet|9. feb 2015 o 15:53

Akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková vybojovala na univerziáde pre Slovensko už šiestu medailu.

GRANADA. Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková získala na Svetovej zimnej univerziáde striebornú medailu v disciplíne slopestyle.

Druhé miesto obsadila už v kvalifikácii a zotrvala na ňom aj v oboch finálových jazdách. Najlepší výkon dosiahla v druhom finálovom kole - 69,83 bodu. Zvíťazila Američanka Brooke Potterová (73,16 b.), tretia skončila Stefanie Mösslerová z Rakúska (58,00).

"V Španielsku majú nádherné hory. Trať bola pripravená na výbornú, len organizácia občas nefunguje tak, ako by mala. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť aj na takýchto pretekoch a vybojovať pre Slovensko ďalšiu medailu," reagovala 24-ročná Liptáčka.

"So svojimi výkonmi som celkom spokojná. Dnešok bol veľmi náročný, pretože kvalifikáciu nám preložili z nedele, museli sme teda absolvovať celý program v jeden deň. Dosť sa to naťahovalo, no podarilo sa mi uspieť a mám striebro," doplnila.

Tréner: Mala vyhrať

"Som veľmi spokojný, hoci si myslím, že to Zuzka mala vyhrať," uviedol Stromkovej tréner Tomáš Murgáč. "Máme striebro, a aj to je super. Čo sa týka finálových jázd, trať bola pekná, veľmi dobre postavená, ale organizácia tu v Španielsku je hrozná. Nula bodov. Napokon sme to zvládli a som veľmi rád, že sme sa posunuli o stupienok vyššie," dodal.

Stromková, ktorá na januárových majstrovstvách sveta získala v rovnakej disciplíne bronz, vybojovala pre Slovensko na univerziáde celkovo už šiestu medailu, tretiu zo španielskej časti podujatia. Pred ňou získali bronz krasokorčuliarsky tanečný pár Federica Testová, Lukáš Csölley a alpského lyžiara Matej Falat.

Medzi mužmi v slopestyle Slovák Igor Janckulík nepostúpil z kvalifikácie. Bodový zisk 53,33 mu stačil na 17. priečku, do finále postúpil tucet najlepších.

Výsledky

Akrobatické lyžovanie, ženy - slopestyle: 1. Brook Potterová (USA) 73,16 b., 2. Zuzana Stromková (SR) 69,83, 3. Stefanie Mösslerová (Rak.) 58,00, 4. Zuzana Witychová (Poľ.) 54,16, 5. Alexis Keeneyová (USA) 9,83, 6. Julie Seifertová (Nem.) 9,00

Muži - slopestyle: 1. Fabian Braitsch (Rak.) 81,83 b., 2. Broby Leeds 78,00, 3. Cody Potter (obaja USA) 75,33, 4. Akradij Kazakov (Rus.) 73,66, 5. Bartlomiej Sibiga (Poľ.) 73,16, 6. Alexander Benz (Švaj.) 70,50, ... 17. Igor Janckulík (SR) nepostúpil z kvalifikácie