Charlton - Norwich 2:3
Ipswich - Sheffield Wednesday 2:1
Bolton - Fulham 3:1
Reading - Leeds 0:2
Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili v pondelkovom prípravnom zápase na sústredení v Turecku nad Olimpicom Sarajevo 2:0. O góly sa postarali Pavelka a Gešnábel. V utorok majú hráči od Žitavy na programe regeneráciu. V stredu sa o 15.00 h stretnú s 1. FC Saarbrücken, za ktorý hráva aj bývalý hráč ViOn-u Peter Chrappan.
FC ViOn Zlaté Moravce - Olimpic Sarajevo 2:0 (1:0)
Góly: 15. Pavelka (11 m), 55. Gešnábel
V Slovinsku:
FC Koper (Slovin., I. liga) - ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)
Góly Slovana: 11. Mészáros, 24. Čermák, 67. Sipľak, 75. Gašparovič
FC Koper - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)
Góly Slovana: 63. a 83. Jablonský
V Turecku:
AS Trenčín - Esbjerg fB (Dán.) 2:1 (1:1) - hralo sa v Turecku
Góly Trenčína: 24. Jairo, 68. Bero
Spartak Myjava - FC SIPG Šanghaj (Čína) 2:3 (0:3) - hralo sa v Turecku
Góly Myjavy: Ľ. Kolár, Ciprys
MFK Košice - MTK Budapešť (Maď.) 0:3 (0:3) - hralo sa v Turecku
Tenis
Sao Paulo - 1. kolo:
Pablo Cuevas (Urug.-5) - Jiří Veselý (ČR) 6:4, 3:6, 7:5
Nicolás Almagro (Šp.) - Blaž Rola (Slovin.) 7:6 (3), 6:4
Albert Ramos-Viňolas (Šp.) - Guilherme Clezar (Braz.) 7:5, 7:5
Diego Schwartzman (Arg.) - Paolo Lorenzi (Tal.) 7:5, 6:4
Facundo Bagnis (Arg.) - Federico Delbonis (Arg.) 6:3, 2:6, 6:4
Joao Souza (Braz.) - Pablo Carreno (Šp.) 6:2, 7:6 (6)
Thiemo de Bakker (Hol.) - Juan Monaco (Arg.) 6:7 (5), 7:6 (4), 6:4
Dušan Lajovič (Srb.) - Pablo Andújar (Šp.) 3:6, 6:3, 6:2
Štvorhra - 1. kolo:
Carlos Berlocq, Leonardo Mayer (Arg.) - Martin Kližan, Philipp Oswald (SR/Rak.) 6:2, 7:6 (6)
Memphis - 1. kolo:
Donald Young (USA) - Adrian Mannarino (Fr.-8) 6:3, 7:6 (9)
Dustin Brown (Nem.) - Marinko Matosevic (Aus.) 6:4, 6:4
Ivan Dodig (Chor.) - Teimuraz Gabašvili (Rus.) 6:2, 6:2
Jared Donaldson (USA) - Stefan Kozlov (USA) 7:5, 6:0
Ivo Karlovič (Chor.-5) - Lukáš Lacko (SR) 7:6 (7), 6:3 za 84 minút
Bernard Tomic (Aus.) - Igor Sijsling (Hol.) 4:6, 6:3, 6:2
Ryan Harrison (USA) - Malek Jaziri (Tun.) 7:6 (3), 7:6 (1)
Austin Krajicek (USA) - Michail Kukuškin (Kaz.) 6:2, 6:7 (3), 7:6 (8)
Rotterdam - 1. kolo:
Grigor Dimitrov (Bulh.-5) - Paul-Henri Mathieu (Fr.) 4:6, 7:6 (2), 6:2
Roberto Bautista-Agut (Šp.) - Alexander Zverev (Nem.) 6:4, 6:1
Simone Bolelli (Tal.) - Lukáš Rosol (ČR) 6:3, 6:1
Gilles Muller (Lux.) - David Goffin (Belg.) 7:6 (5), 6:7 (6), 6:3
Dominic Thiem (Rak.) - Ernests Gulbis (Lot.-6) 6:4, 6:2
Gilles Simon (Fr.-8) - Joao Sousa (Portug.) 5:7, 6:3, 6:2
Sergij Stachovskij (Ukr.) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.) 6:2, 7:6 (7)
Vasek Pospisil (Kan.) - Philipp Kohlschreiber (Nem.) 6:4, 6:2
Jeremy Chardy (Fr.) - Julien Benneteau (Fr.) 3:3 - Benneteau skrečoval
Milos Raonic (2-Kan.) - Andrej Kuznecov (Rus.) 6:7 (5), 6:1, 7:5
Tomáš Berdych (3-ČR) - Tobias Kamke (Nem.) 6:1, 7:5
Gael Monfils (Fr.) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:3, 6:2
Pattaya - 1. kolo:
Daniela Hantuchová (SR) - Zarina Dijasová (Kaz.-3) 1:6, 6:3, 6:1 za 97 minút
Šuaj Pcheng (Čína-1) - Alla Kudriavcevová (Rus.) 6:3, 6:2
Kurumi Narová (Jap.-4) - Nicha Lertpitaksinchaiová (Thaj.) 6:2, 6:1
Jarmila Gajdošová (Aus.-6) - Misa Egučiová (Jap.) 6:3, 7:6 (1)
Šuaj Čang (Čína-8) - Donna Vekičová (Chor.) 6:2, 6:0
Julia Bejgelzimerová (Ukr.) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 5:7, 7:6 (6), 6:2
Čeng Saj-saj (Čína) - Sü I-fan (Čína) 6:4, 6:2
Lin Ču (Čína) - Šahar Peerová (Izr.) 7:6 (5), 6:1
Misaki Doiová (Jap.) - Tamarine Tanasugarnová (Thaj.) 7:6 (2), 6:0
Marina Erakovicová (N. Zél.) - Luksika Kumkhumová (Thaj.) 6:2, 6:2
Ajla Tomljanovičová (Chor.) - Jelizaveta Kuličkovová (Rus.) 6:3, 7:6 (4)
Tuan Jing-jing (Čína) - Čchan Jüng-ťan (Taiw.) 7:6 (4), 7:5
Bergamo - 1. kolo dvojhry:
Lucas Pouille (Fr.-2) - Andrej Martin (SR) 6:3, 6:4 za 68 minút
Bergamo - 1. kolo štvorhry:
Mao-sin Kung, Hsien-jin Pcheng (Čína/Taiwan) - Roman Jebavý, Igor Zelenay (ČR/SR) 7:6 (5), 3:6, 17:15 (zápasový tajbrejk)
Antverpy - 1. kolo dvojhry:
Alison van Uytvancková (Belg.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:2, 6:3 za 79 minút
Alizé Cornetová (Fr.-7) - Belinda Bencicová (Švaj.) 1:6, 6:2, 7:5
Francesca Schiavoneová (Tal.) - Klára Koukalová (ČR) 6:3, 6:1
Annika Becková (Nem.) - Karin Knappová (Tal.) 6:3, 6:1
Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:2, 6:2
Mona Barthelová (Nem.) - Klaartje Liebensová (Belg.) 6:2, 6:0
Antverpy - 1. kolo štvorhry:
Klára Koukalová, Magdaléna Rybáriková (ČR/SR) - Sandra Klemenschitsová, Anastasia Vasilievová (Rak./Ukr.) 6:3, 6:4
Klaudia Jansová-Ignaciková, Andreja Klepačová (Poľ./Slovin.-3) - Dominika Cibulková, Kirsten Flipkensová (SR/Belg.) 3:6, 6:2, 10:5 (zápasový tajbrejk)
Trnava - 1. kolo dvojhry:
Lenka Juríková (SR-7) - Karolína Stuchlá (ČR) 6:3, 6:2
Viktória Kužmová (SR) - Lenka Kunčíková (ČR) 7:6 (3), 6:2
Trnava - 1. kolo štvorhry:
Jana Jablonovská, Natália Vajdová (SR) - Petra Rohanová, Anna Vrbenská (ČR) - bez boja, Češky nenastúpili
Anna Maria Heilová, Anastasija Sevastovová (Rak./Lot.) - Tamara Kupková, Katarína Strešnáková (SR) 6:2, 7:6 (2)
Trnava - štvrťfinále štvorhry:
Karolína Muchová, Chantal Škamlová (ČR/SR-2) - Kristýna Hrabalová, Tereza Janatová (ČR) 7:6 (7), 5:7, 10:5 (zápasový tajbrejk)
BASKETBAL
CEWL - 6. kolo A-skupiny:
Rücon 2014 Spišská Nová Ves - Basketball Nymburk 72:65 (38:30)
VOLEJBAL
Liga majstrov - prvé zápasy play-off 12:
Dinamo Kazaň (Rus.) - VakifBank Istanbul (Tur.) 2:3 (24, -21, -20, 25, -7)
Agel Prostějov (ČR) - Eczacibasi VitrA Istanbul (Tur.) 1:3 (18, -15, -14, -21)
HOKEJ
Slovensko, I. liga - štvrťfinále playoff:
HK Trnava - HC 07 Detva 6:2 (4:1, 0:1, 2:0)
Góly: 11. Lisoň, 12. Kovaľ, 15. Barinka, 19. Lisoň, 47. Barinka, 49. Burzala - 8. Fekiač, 30. Parkhouse. Rozhodovali: Štefik - Nosek, Vyoral, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Tupý (Detva) 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 750 divákov
/na zápasy 2:1/
HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly: 26. Šechný, 38. Čížek, 40. Majerník, 52. Majerník - 18. Roháč, 35. Devečka, 56. Trochta. Rozhodovali: P. Korba - M. Korba, Riš, vylúčení: 5:8 na 2 minúty, navyše Janči (Lipt. Mikuláš) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:1, 1400 divákov
/na zápasy 2:1/
HC Prešov 07 - HK Spišská Nová Ves 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 11. Pekarčík, 46. Nagy - 3. Koky, 16. Cvengroš, 27. Vaic. Rozhodovali: Snášel - Hric, Smerek, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 688 divákov
/na zápasy 0:3 - postúpila Spišská Nová Ves/
HC Dukla Senica - HC 46 Bardejov 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 14. Hruška, 25. Segľa, 28. Cútt. Rozhodovali: Goga - Návratek, Synek, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Vereš (Senica) 5+DKZ za hru lakťom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 802 divákov.
/na zápasy 0:3, postúpil Bardejov/
Fínsko:
Espoo Blues - Ässät Pori 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
KalPa Kuopio - IFK Helsinki 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Kärpät Oulu - Lukko Rauma 6:5 pp (1:1, 1:0, 3:4 - 1:0)
Lahti Pelicans - HPK Hämeenlinna 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
SaiPa Lappeenranta - TPS Turku 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Tampere Tappara - Vaasan Sport 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Švédsko:
Djurgaarden - MODO 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) - za hostí Hossa 1+0
HV 71 - Frölunda 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Leksand - Färjestad 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Linköping - Lulea 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)
Skelleftea - Brynäs 5:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0, 1:0) - za hostí Slovák 1+1
Växjö - Örebro 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) - Július Hudáček (Örebro) zneškodnil 29 z 31 striel
Nemecko:
Hamburg - Kolín 3:2
Švajčiarsko:
Servette Ženeva - Rapperswil 5:2
SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA
Snoubording - paralelný slalom:
ŽENY: 1. Patrizia Kummerová (Švaj.), 2. Selina Jörgová (Nem.), 3. Nadya Ochnerová (Tal.)
MUŽI: 1. Daniel Weis (Nem.), 2. Bo-Gun Choi (Kór. rep.), 3. Alexander Payer (Rak.), ... 12. Matej Bačo (SR) nepostúpil z osemfinále