Mäkäräinenová zvíťazila vo vytrvalostných pretekoch

Najlepšia zo slovenských biatlonistiek na pretekoch Svetového pohára v Osle bola Jana Gereková na 13. priečke.

Kaisa Mäkäräinenová.(Zdroj: SITA/AP)

OSLO. Fínka Kaisa Mäkäräinenová zvíťazila vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km v rámci 8. kola Svetového pohára v biatlone v nórskom Osle.

Fínska favoritka profitovala na slávnom Holmenkollene z rýchleho behu, ku ktorému tentoraz pridala aj bezchybnú streľbu. Obhajkyňa veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári Mäkäräinenová je zároveň aktuálnou líderkou bojov o krištáľové glóbusy.

Dve Slovenky bodovali

V Osle skončila druhá Bieloruska Daria Domračevová (+1:18,3), ktorej jeden nepresný zásah na strelnici znamenal minútovú penalizáciu. Tretie miesto si uchmatla Češka Veronika Vítková s odstupom 1:20,9 a čistou streľbou. Rovnaké poradie je aj na prvých troch priečkach vo Svetovom pohári.

Najlepšia Slovenka Janka Gereková obsadila trinástu priečku. Ak by Gereková dvakrát nezaváhala na strelnici, mohla atakovať štvrtú priečku konečného poradia.

Druhá Slovenka Paulína Fialková sa tesne zmestila do bodovanej štyridsiatky (39. miesto / +7:12,3), Teréziu Poliakovú klasifikovali ako šesťdesiatu siedmu.

Martina Chrapánová bola v pôvodnej štartovnej listine, ale na preteky nenastúpila. Gerekovej patrí v celkovom poradí SP 21. pozícia so ziskom 290 bodov. Sedem bodov jej chýba od vstupu do prvej dvadsiatky

Vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 43:54,8 min (0 trestných minút), 2. Daria Domračevová (Biel.) +1:18,3 (1), 3. Veronika Vítková (ČR) +1:20,9 (0), 4. Laura Dahlmeierová (Nem.) +2:28,2 (0), 5. Monika Hojniszová (Poľ.) +2:51,5 (0), 6. Julia Džimová (Ukr.) +3:20,4 (0),... 13. Janka Gereková +4:16,3 (2)