Halák vychytal 30. víťazstvo, Pánik zaznamenal gól a asistenciu

Viac víťazstiev ako slovenský brankár vychytal už iba Pekka Rinne z Nashvillu - 32.

Jaroslav Halák kryje puk pred dotierajúcim Leom Komarovom.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite zápasy SR na MS v hokeji už od 30 € >>

NEW YORK. Hokejový brankár New York Islanders Jaroslav Halák vychytal prvýkrát v kariére tridsať víťazných zápasov za sezónu. Vo štvrtok pomohol 32 úspešnými zákrokmi k výhre 3:2 nad Torontom Maple Leafs.

Jeden z dvoch gólov do jeho siete strelil aj Richard Pánik. Na začiatku druhej tretiny znižoval na 2:1. Presadil sa deviaty raz v sezóne. A pri druhom presnom zásahu svojho mužstva asistoval.

Gól Richarda Pánika.

Islanders si poistili prvé miesto v Metropolitnej divízii. "Snažím sa len pomáhať vyhrávať zápasy. Tridsať triumfov je pekných, ale vždy je za tým výkon celého mužstva," povedal pre ligový web Halák.

V tomto ročníku môže prekonať aj hranicu 40 víťazstiev. Doteraz sa to podarilo 26 brankárom. A v ohrození je i klubový rekord - 32 výhier počas jedného ročníka.

Sekera druhý najvyťaženejší

Edmonton s Martinom Marinčinom v zostave vyhral v Montreale 4:3 po predĺžení. Prehrával pritom 0:2 i 2:3. Predĺženie vynútil 25 sekúnd pred koncom duelu Ryan Nugent-Hopkins. V 62. minúte rozhodol Anton Lander.

Andrej Sekera z Caroliny bol druhým najvyťaženejším hráčom zápasu proti Anaheimu. Domáci síce súpera prestrieľali, ale napokon prehrali 1:2.

Ducks priviedol k výhre brankár John Gibson, ktorý dostal šancu prvýkrát od 30. októbra.

Zostrih zápasu Carolina - Anaheim.

Tomáš Kopecký z Floridy sa opäť nezmestil do zostavy. Panthers prehrali v Minnesote 1:2.

Už 113. viacbodový zápas v drese Wild odohral Mikko Koivu. A iba jeden duel mu chýba k vyrovnaniu doterajšieho klubového rekordu Mariána Gáboríka.

Forsberg prekonal klubový rekord

Divokú prestrelku videli diváci v Ottawe. Domáci prehrávali po 40 minútach s Pittsburghom 0:3, tretiu tretinu však vyhrali 4:1 a vyrovnali.

Obrat napokon do úspešného konca nedotiahli - Penguins zvíťazili 5:4 po samostatných nájazdoch.

Nováčikovský strelecký rekord Nashvillu prekonal Filip Forsberg. V zápase proti Winnipegu (3:1) strelil svoj devätnásty gól sezóny. O jeden zásah predstihol Alexandra Radulova z ročníka 2006/2007.

Zostrih zápasu Nashville - Winnipeg.

Predators ako prvý tím v ročníku prekonali hranicu 80 bodov.

Hokejisti Los Angeles prestrieľali Calgary 45:18 a aj vďaka trojgólovej tretej tretine zdolali súpera 5:3. Marián Gáborík ohrozil bránku Flames päťkrát.

NHL - štvrtok:

NY Islanders - Toronto 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 2. Lee, 5. Cizikas (McDonald, Martin), 33. Lee (Bailey, Hamonic) 22. PÁNIK (Holzer, Komarov), 25. Smith (PÁNIK, Bozak). Brankári: HALÁK - Bernier, strely na bránku: 41:34, 15.388 divákov.

JAROSLAV HALÁK (Islanders) kryl 32 z 34 striel, mal 94,1-percentnú úspešnosť zásahov, ĽUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ (Islanders) odohral 16:37 min, bez strely, jeden mínusový bod - RICHARD PÁNIK (Toronto) odohral 13:00 min, tri strely, jeden gól a jedna asistencia

Carolina - Anaheim 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 30. Skinner (Liles, Sjomin) 35. Beauchemin (Beleskey, Perry), 38. Beleskey. Brankári: Ward - Gibson, strely na bránku: 36:17, 11.991 divákov.

ANDREJ SEKERA (Carolina) odohral 24:44 min, bez strely, bez bodu

Montreal - Edmonton 3:4 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 17. Thomas (Del La Rose), 22. Galchenyuk (Subban, Plekanec), 50. Pacioretty (Subban, Markov) 25. Hendricks (Petry, Ference), 35. Nugent-Hopkins (Eberle), 60. Nugent-Hopkins (Klefbom, Purcell), 62. Lander (Klefbom, Jakupov). Brankári: Tokarski - Fasth, strely na bránku: 26:38, 21.286 divákov.

MARTIN MARINČIN (Edmonton) odohral 17:55 min, dve strely, dve trestné minúty

Ottawa - Pittsburgh 4:5 sn (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 46. Zibanejad (Ryan, Ceci), 50. Hoffman (Ryan, Karlsson), 56. Stone (Turris, Karlsson), 57. Turris (Gryba, Borowiecki) 2. Letang (Bennett, Sutter), 10. Crosby (Scuderi), 34. Malkin (Comeau, Letang), 55. Crosby (Kunitz), rozh. náj. Perron. Brankári: Lehner - Greiss, strely na bránku: 33:29, 18.826 divákov.

Tampa Bay - St. Louis 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)

Góly: 29. Johnson (Kučerov, Stralman), 38. Connolly (Filppula), 47. Stammkos (Killorn, Stralman) 2. Oshie (Steen), 5. Jaškin (Steen), 33. Steen (Backes), 35. Backes (Oshie, Pietrangelo), 36. Šťastný (Berglund, Cole), 59. Tarasenko. Brankári: Vasilevskij (40. Bishop) - Elliott, strely na bránku: 29:44, 18.926 divákov.

Nashville - Winnipeg 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 5. Weber (Josi, Forsberg), 24. Forsberg (Josi, Weber), 57. Neal (Fisher, Weber) 12. Frolík (Byfuglien, Scheifele). Brankári: Rinne - Pavelec, strely na bránku: 26:33, 16.135 divákov.

Minnesota - Florida 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 5. Pominville (Koivu, Suter), 27. Parise (Vanek, Koivu) 30. Bjugstad (Jokinen, Hayes). Brankári: Dubnyk - Luongo, strely na bránku: 23:27, 19.055 divákov.

TOMÁŠ KOPECKÝ (Florida) nehral

Colorado - NY Rangers 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Góly: 33. Landeskog (Mitchell, MacKinnon), 47. Iginla (Talbot), 51. Hejda (Iginla, Duchene) 17. Boyle (Hayes, McDonagh), 22. Hayes, 37. Zuccarello (Nash, Brassard), 53. Hagelin (Hayes, Klein), 56. Nash (Miller), 59. McDonagh. Brankári: Varlamov - Talbot, strely na bránku: 29:31, 17.378 divákov.

Los Angeles - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: 4. Toffoli (Carter), 40. Toffoli (Muzzin, Carter), 41. King (Carter, Toffoli), 47. Nolan (Doughty), 49. Toffoli (King, McNabb) 24. Jones (Brodie, Wideman), 24. Raymond (Stajan, Wideman), 53. Raymond (Gaudreau). Brankári: Quick - Hiller (49. Ramo), strely na bránku: 45:18, 18.230 divákov.

MARIÁN GÁBORÍK (Los Angeles) odohral 17:15 min, päť striel, bez bodu