Novgorod zdolal Slovan 3:1, Sersen dal gól po 141 minútach

Ivan Baranka (vpravo) sa vracia do zostavy Slovana. (Autor: TASR)
SITA|13. feb 2015 o 11:30

Na trinásty Záhreb stráca Slovan osem bodov, nádej v play off stratil už v stredu.

Torpedo - Slovan 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 23. Savinainen (Dvurečenskij), 26. Filatov (Galuzin), 38. Kazionov (Stoljarov) - 52. Sersen (Tičar)

Rozhodovali: Drejev, Naumov - Majtak, Pronskich, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Mihálik (Slovan) 10 min za nešport. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: Slovan od 41. minúty bez Mihálika, 5550 divákov

Nižnij Novgorod: Birjukov - Hietanen, Pepelajev, Vasiljev, Bernatskij, Grigorjev, Blažijevskij, Aljajev - Denis Kazionov, Dmitrij Kazionov, Stoljarov - Salminen, Immonen, Wolski - Krasnoslobodcev, Galuzin, Filatov - Potapov, Savinainen, Kňazev

Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, Štajnoch, Barker, Kozák, Mihálik - Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Tičar, Kudrna - Rehák, Surový, Bartovič - White

Slabá druhá tretina

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana natiahli sériu prehier v KHL už na päť. V piatok podľahli Torpedu Nižnij Novgorod najmä vďaka nevydarenej druhej tretine 1:3.

Obranca Slovana Michal Sersen dal gól svojho tímu po dlhých 141 minútach, naposledy skóroval Surový do bránky Mytyšči v 31. minúte.

Naďalej tak zostávajú na poslednej 14. priečke v tabuľke Západnej konferencie, keď na trinásty Záhreb strácajú osem bodov, nádej na účasť v play off definitívne stratili už v stredu.

Belasí nastúpili v obrane už aj s uzdraveným Ivanom Barankom, no bez Tomáša Starostu, ktorého vyradilo z hry zranenie v dolnej časti tela.

Zverenci trénera Petriho Matikainena zakončia trip v nedeľu 15. februára, keď sa o 15.00 predstavia na ľade Severstaľu Čerepovec.

Petri Matikainen, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Po vysokej prehre v Moskve sme sa snažili dať mužstvo čo najrýchlejšie dokopy. Myslím si, že sa to aj podarilo, odohrali sme dobrý zápas, bojovali sme od začiatku do konca. Hrali sme ho na tri päťky so šiestimi bekmi. Domáci rozhodli v druhej tretine, potrestali naše ľahké chyby. Vytvorili sme si aj šance, no vynikajúco chytal gólman Birjukov. Toto je cesta, akou by sme sa mali uberať v zostávajúcich stretnutiach tejto sezóny."

Online:

Po Sersenovi mal dve veľké šance Nagy, ale nedal. Koniec, strely na bránku boli 21:27.

50. min: Tičar bol najskôr za hrubosť na trestnej, hneď ako sa vrátil, však prihral Sersenovi na prvý gól Slovana po 140 minútach.

V II. tretine strelili domáci tri góly zo 6 striel, Slovan zo 14 ani jeden.

38. min: Domáci zvyšujú na 3:0 počas signalizovaného vylúčenia hráča Slovana.

34. min: Tičar mal dve šance na gól, ale nedal.

31. min: Jediné, čo Slovan z dvoch početných výhod vyťažil, bola len ďalšia spŕška striel na bránku súpera - ako už tradične v tejto sezóne.

30. min: Slovan hral 22-sekundovú presilovku piatich proti trom, ale nevyužil ju, a ani presilovku piatich proti štyrom. Gól nedal už rovné dva zápasy, ak to rátame na minúty - 120 minút (naposledy Surový do bránky Mytyšči v 31. minúte).

26. min: Po druhom góle v sieti Slovana si tréner Matikainen vzal oddychový čas. Backlund v II. tretine pustil za svoj chrbát dva z troch pukov smerujúcich na jeho bránku.

23. min: Slovan na domácich v úvode druhej tretiny vybehol, Laco Nagy neuspel ani z jednej z troch striel, ale na druhej strane dal gól Savinainen.

Slovan dokázal v I. tretine neinkasovať, strely na bránku v nej boli 10:3 pre domácich.

15. min: Hostia mali šťastie, lebo domáci nedopravili skackajúci puk v bránkovisku do ich bránky.

V ďalšom priebehu I. tretiny boli vylúčení aj Baranka a Barker, ale Torpedo svoju presilovku o dvoch hráčov, ktorá trvala minútu a pol, nevyužilo.

5. min: Obranca Mihálik dostal 2 minúty za nedovolené bránenie plus 10 minút za nešportové správanie. V tej istej minúte však išiel von aj domáci Stoljarov.

Do tretieho útoku sa k Milanovi Bartovičovi a Tomášovi Surovému posunul mladík Dominik Rehák.

Zápas sa začal o 17.00 h. V bránke domácich stojí Michail Birjukov, v hosťujúcej Johan Backlund.

Domov»Hokej»KHL»Novgorod zdolal Slovan 3:1, Sersen dal gól po 141 minútach