Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Hantuchová za 59 minút postúpila do semifinále

Odohrala som super zápas. Na kurte som spravila všetko tak, ako som mala, povedala.

Daniela Hantuchová môže postúpiť do svojho šestnásteho singlového finále.Daniela Hantuchová môže postúpiť do svojho šestnásteho singlového finále. (Zdroj: Ilustračné - TASR/AP)

Pattaya - štvrťfinále:

Daniela Hantuchová (SR) - Jing-Jing Duan (Čína) 6:3, 6:0

/za 59 minút/

PATTAYA. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa suverénnym spôsobom prebojovala už do semifinále dvojhry na turnaji WTA v thajskej Pattayi.

Dvojnásobná šampiónka z rokov 2011 a 2012 vo štvrťfinále deklasovala Číňanku Jing-Jing Duan za 59 minút 6:3, 6:0.

V dueli o postup do šestnásteho singlového finále na WTA Tour nastúpi v sobotu proti Novozélanďanke Marine Erakovicovej. Zatiaľ má s ňou vyrovnanú bilanciu 2:2.

V známom letovisku má vďaka postupu medzi elitné kvarteto istú prémiu 11.500 amerických dolárov a 110 bodov do svetového rebríčka WTA.

Hantuchovej vyšiel hneď úvod zápasu. Dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 5:1. Číňanke sa v ďalších minútach síce podarilo znížiť na 3:5, ale záver setu patril Slovenke.

Druhé dejstvo bolo plne v réžii Hantuchovej. Jing-Jing Duan nedovolila uhrať ani gem.

Išlo to ľahšie, ako čakala

"Teší ma, že som prvýkrát v tomto roku postúpila do semifinále. Odohrala som super zápas. Na kurte som spravila všetko tak, ako som mala. Išlo to ľahšie, ako som čakala," povedala Hantuchová.

"Súperku som pred týmto turnajom príliš nepoznala, no v Pattayi som si ju trochu pozrela. Je to mladá Číňanka, vysoká, dáva bomby. Takticky som sa na toto stretnutie dobre pripravila. Vždy sa tu cítim veľmi dobre. Vyhovuje mi rýchly povrch i veľmi náročné podmienky - teplo a vlhko."

Erakovičová hrá tvrdé údery

Súperkou Slovenky v semifinále bude Novozélanďanka Marina Erakovičová. Vo štvrťfinále zdolala ruskú držiteľku divokej karty Veru Zvonarevovú.

"Marina tu hrá veľmi dobre, vyhovuje jej povrch. Kvalitne servuje, hrá tvrdé údery. Bude to ťažký zápas," hodnotila Hantuchová.

V semifinále hrala naposledy vlani v apríli na antuke v marockom Márrakeši. Po turnaji v Pattayi sa môže vrátiť do elitnej svetovej päťdesiatky.