Prekvapenie na úkor Prešova, Tatran prehral u posledného

Tatran Prešov.
Tatran Prešov. (Autor: TASR)
SITA|13. feb 2015 o 20:56

Už prvý polčas naznačil, že Šarišanov nečaká jednoduchá úloha.

BANJA LUKA. Hádzanári Tatrana Prešov nemilo prekvapili svojich fanúšikov v rámci 4. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League". V piatkovom zápase 14. kola sa predstavili na pôde posledného tímu tabuľky RK Borac m:tel Banja Luka, ktorému nečakane podľahli 30:37 (12:19). Pre družstvo z Bosny a Hercegoviny to bolo len druhé víťazstvo v sezóne.

Už prvý polčas naznačil, že Šarišanov nečaká jednoduchá úloha. V 4. min sa ujali vedenia 3:1, ale domáci postupne prevzali taktovku do svojich rúk a po štvrťhodine hry mali už štvorgólový náskok (10:6). Ten v ďalšom priebehu ešte zdvojnásobili (17:9, 18:10, 19:11). Polčasový rezultát stanovil Rábek, ktorý skorigoval na 12:19.

Úvodná desaťminútovka druhého dejstva priniesla znížením na 20:24 prešovskému tímu nádej na obrat, ale hráči Boracu potom odskočili v 49. min na 31:23. Vzápätí Furlan, T. Urban a Sadovyj v krátkom slede skresali náskok súpera na 26:31. Domáci odpovedali štvorgólovou šnúrou na 35:26 v 56. min a bolo definitívne rozhodnuté. Najlepším strelcom Tatrana bol s 10 gólmi krídelník Radoslav Antl.

Zverenci trénera Petra Dávida majú v SEHA GSS League 2014/2015 bilanciu na 9 výhier - 5 prehier a v neúplnej tabuľke klesli so ziskom 27 bodov na 5. priečku. Úradujúci slovenský šampión bude mať v tejto súťaži najbližšie šancu odčiniť toto zaváhanie v stredu 25. februára, keď sa od 18.00 h privíta v rámci 15. kola chorvátske družstvo RK Nexe Našice.

RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.) - Tatran Prešov (SR) 37:30 (19:12)

Najviac gólov: Jankovič 13/6, Djukič 6, Trivundža 5 - Antl 10/5, Rábek, Krištopans, Furlan a T. Urban po 4

Pok. hody: 7/6 - 7/6, vylúčení: 6 - 2, ČK: 17. Jokanovič (Banja Luka), rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srb.)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prekvapenie na úkor Prešova, Tatran prehral u posledného