Výsledky (14. 2.): Linz - Slovan 2:1, Šaľa - Hlohovec 20:23, Svit - Nitra 111:69, Rusnák dal gól

Prinášame výsledky zo športov na celom svete.

Donald Young (na snímke) zdolal v Memphise Bernarda Tomica.(Zdroj: SITA/AP)

Basketbal

Súhrn výsledkov stretnutí sobotňajšieho 33. kola Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) mužov:

BK Inter Incheba Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 101:77 (23:19, 26:19, 22:24, 30:15)

Najviac bodov: M. Rančík 18, Graham 17, J. Ward 14 - Bulatovič 18, S. Brown 17, Pipiška 13

TH: 25/19 - 12/8, fauly: 18 - 20, trojky: 12 - 11, rozhodovali: Pipíška, Miroslav Matejčík, R. Hricišin

Iskra Svit - MBK SPU Nitra 111:69 (32:19, 27:23, 31:15, 21:12)

Najviac bodov: L. Jackson 33, Smajlagič 30, J. Black 22 - Novysedlák a Jánošík po 11, Šimončík 10

TH: 30/22 - 7/2, fauly: 16 - 22, trojky: 9 - 9, rozhodovali: Zubák, Bohucký, Životský

Eucos Levickí Patrioti - MBK Rieker COM-Therm Komárno 91:99 (18:21, 28:22, 19:30, 26:26)

Najviac bodov: Miljkovič 24, Klár 22, Galata 19 - Wisseh a Marchyn po 24, Jankovič 17

TH: 15/11 - 23/20, fauly: 20 - 22, trojky: 6 - 13, rozhodovali: Tomašovič, Sirocký, Holländer

BC Prievidza - MBK Handlová 97:84 (24:18, 22:17, 26:20, 25:29)

Najviac bodov: Miljkovič 20, Batina 16, Evans a Marič po 15 - Drezga 26, Djordjevič 19, Bjelica 8

TH: 40/27 - 43/33, fauly: 32 - 27, trojky: 12 - 7, rozhodovali: Hančík, Kurpaš, Jančovič

ŠKP Banská Bystrica - VŠEMvs Karlovka Bratislava 131:58 (32:15, 30:14, 31:20, 38:9)

Najviac bodov: Rendla 23, Rhymes 20, Korner 17 - Žilík 14, Bečarik 11, Kožár 9

TH: 21/16 - 24/13, fauly: 28 - 22, trojky: 13 - 5, rozhodovali: Fuska, Macura, L. Bartoš

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí nadstavbovej časti extraligy basketbalistiek:

Skupina o 1. - 4. miesto - 19. kolo:

Piešťanské Čajky - Good Angels Košice 50:79 (10:25, 19:23, 7:22, 14:9)

Najviac bodov: Tathamová 12, Krč-Turbová 9, Stehlíková 8 - Žirková 22, Oblaková 16, Hruščáková 13

TH: 20/15 - 18/16, fauly: 19 - 20, trojky: 1 - 5, rozhodovali: Ženiš, Turčin, Lamoš

MBK Ružomberok - Rücon 2014 Spišská Nová Ves 83:59 (19:20, 27:12, 20:10, 17:17)

Najviac bodov: Lázárová 23, Baburová 12, Remenárová 9 - Morrisová 16, Gladkovová 14, Bučáková 12

TH: 35/26 - 25/17, fauly: 25 - 27, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Gabara, Kiss, Karnay

Skupina o 5. - 8. miesto - 19. kolo:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BK SOŠŽ Cassovia Košice 56:52 (11:11, 13:17, 14:9, 18:15)

Najviac bodov: Striešová 21, Mištinová 20, Ozdincová 8 - Ivančáková 12, Jassová 11, Timková 10

TH: 16/12 - 12/7, fauly: 16 - 23, trojky: 4 - 3, rozhodovali: Margala, Špirka, Perečinský

BK Slovan Bratislava - ŠBK Šamorín 58:54 (14:19, 16:12, 16:11, 12:12)

Najviac bodov: Kalafutová 14, Riecka 11, Hujsiová 10 - Vyňuchalová 18, Hašková 11, Mračková 10

TH: 27/16 - 19/8, fauly: 19 - 21, trojky: 4 - 2, rozhodovali: Doušek, Dula, Čeppan

Hádzaná

Extraliga mužov 2014/2015 - A-skupina (o 1. - 6. miesto) - 2. kolo - sobota:

HKM Šaľa - HC Sporta Hlohovec 20:23 (11:11)

Najviac gólov: Bočkay 6, Masaryk 4, Meľnyk 4/2 - Takáč 4, F. Zaťko 4/1, Guzy, Holdoš a Dudáš po 3

Pok. hody: 2/2 - 6/3, vylúčení: 5 - 7, ČK: 28. Masaryk (Šaľa), rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula, 700 divákov

B-skupina (o 7. - 10. miesto) - 1. kolo:

1. MHK Košice - HáO Slovan Modra 35:24 (17:12)

Najviac gólov: Hriňák, Fuňak a Schmer po 7 - Porkert 6, Michalko a D. Stachovič po 3

Pok. hody: 3/1 - 0, vylúčení: 0 - 6, rozhodovali: Daňo a Sabol, 150 divákov

ŠKP Bratislava - MHáK Martin 36:19 (17:9)

Najviac gólov: Mikes 9, M. Volentics 8, Štepanovský 4 - Bíro 6/4, Buvala 4, Malík, Mudrák a Saitz po 2

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčení: 6 - 5, ČK: 60. Mudrák (Martin), rozhodovali: Záhradník a Budzák, 150 divákov

WHIL (Women´s Handball International League) 2014/2015 - 15. kolo - sobota:

HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov 35:20 (18:8)

Najviac gólov: Kertészová 7/3, Klučková, Pócsíková a Tulipánová po 4, Kodajová 4/1 - Babuková 5, Vencuriková 5/3, Nemčíková, Bodnárová a Čirčová po 2

Pok. hody: 5/4 - 4/3, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: M. Beňo a Veselka (obaja SR), 500 divákov

Sokol Písek - DHK Baník Most 22:31 (12:16)

Najviac gólov: N. Šichmanová 4, Malá a Kohoutová po 3, Vrabcová 3/2 - Súkenníková 5, S. Szarková a Weisenbilderová po 4

Pok. hody: 3/2 - 4/1, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Točík a Zych (obaja ČR), 310 divákov

DHK Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 29:34 (15:18)

Najviac gólov: Růžičková 8/7, Dostálová a Gebre Selassie po 4 - Horňáková 9, Trehubová 6/1, Holešová 5

Pok. hody: 8/7 - 2/1, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja ČR), 300 divákov

ŠKP Bratislava - HK Slávia Partizánske 13:35 (4:15)

Najviac gólov: Heráková a Hlásniková po 3, Marčeková 3/2 - Michnová 9/4, Szökeová 7/2, Kapsová 6

Pok. hody: 3/2 - 7/7, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Zubo a Z. Novák (obaja SR), 100 divákov

Hokej

Hokejisti Luley zvíťazili v sobotňajšom zápase 47. kola švédskej SHL na ľade Leksandu 4:1. Z triumfu sa tešila aj dvojica slovenských mladíkov v tíme hostí Christián Jaroš a Peter Cehlárik.

Örebro prehralo na klzisku Linköpingu tesne 0:1. V bránke hostí odchytal výborný zápas slovenský brankár Július Hudáček, ktorý kryl 23 súperových striel a mal úspešnosť zásahov 95,83 percenta, na bodový zisk to však jeho tímu nestačilo.

Výsledky - 47. kolo:

Djurgaarden - Färjestad 2:3, Frölunda - Brynäs 4:0, Leksand - Lulea 1:4, Linköping - Örebro 1:0 /J. HUDÁČEK (Örebro) mal 23 zákrokov, úspešnosť 95,83 percenta/

SZU

Akrobatické lyžovanie:

Muži - skikros: 1. Bernhard Graf (Rak.) 47,49 s, 2. Thimothe Henzi (Švaj.) +0,53, 3. Igor Omelin (Rus.) +0,55, 4. Morgan Guipponi Barfety +0,59, 5. Tom Bonnefond +0,60, 6. Benoit Hoen (všetci Fr.) +0,71

Ženy - skikros: 1. Nikol Kučerová (ČR) 50,08, 2. Lidia Pentuchovová (Rus.) +0,65, 3. Tania Prymaková (USA) +0,70, 4. Maja Verjanovová (Rus.) +0,99, 5. Zoe Cheliová (Švaj.) +1,48, 6. Jekaterina Staričenková (Rus.) 1,75

Futbal

Prípravné zápasy:

Baník Ostrava - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

Góly: 8. Kukec, 48. Baroš

AC Sparta Praha - Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Góly: 6. Lafata, 35. Dočkal (z 11 m)

LASK Linz (Rak.) - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Gól Slovana: 62. Gorosito

V Turecku:

Spartak Trnava - VSC Debrecín (Maď.) 0:0

Anži Machačkala (Rus.) - MŠK Žilina 1:1 (0:1)

Gól Žiliny: 28. William Alves de Oliveira

Turnaj štyroch krajín vo futbale hráčov do 19 rokov - La Manga (Šp.):

Portugalsko "19" - Slovensko "19" 2:2 (0:1)

Góly: 53. Baldé, 56. D Gomes - 33. Bénes, 50. Kružliak, ŽK: Kadlec, Bénes (obaja SR), rozhodovali: Steen - O'Dale, Egstad (všetci Nór.)

Zostava SR "19": Rodák - A. Kadlec, Kružliak, Sipľak, Kupec - F. Lesniak, Dimun (84. Bojda) - Vlček (81. Lády), Bénes, Špalek - Polievka (59. Mráz)

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola najvyššej škótskej súťaže:

St. Johnstone - Celtic Glasgow 1:2

FC Dundee - Partick 1:0

Kilmarnock - Dundee United 3:2

Ross County - Motherwell 3:2 - Filip Kiss (Ross County) hral od 83. min

St. Mirren - Inverness 1:2 - brankár Marián Kello (St. Mirren) bol na lavičke

Slovenský stredopoliar Albert Rusnák v 58. min strelil napokon jediný gól Groningenu na pôde Excelsioru Rotterdam v sobotňajšom zápase 23. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže Eredivisie. Duel sa skončil 1:1.

Výsledky sobotňajších stretnutí 23. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže Eredivisie:

Excelsior Rotterdam - Groningen 1:1 - Albert Rusnák ml. (Groningen) odohral celý zápas, v 58. min skóroval

Heracles Almelo - Feyenoord Rotterdam 2:0

Vitesse Arnhem - Willem II. Tilburg 2:0

Rýchlokorčuľovanie

Už svoj šiesty titul majstra sveta na 5000 m získal v sobotu v Heerenveene holandský olympijský víťaz Sven Kramer, keď mu namerali čas 6:09,65 min. Druhé miesto obsadil jeho krajan a majster sveta na 10.000 m Jorrit Bergsma časom 6:11,53 pred ďalším Holanďanom Douwe de Vriesom 6:18,24.

Majsterkou sveta na 500 m sa so ziskom 75,332 b. stala Američanka Heather Richardsonová pred svojou tímovou kolegyňou Brittany Boweovou a Japonkou Nao Kodairovou. Olympijskej víťazke a obhajkyni titulu Kórejčanke Lee Sang-Hwa zostalo iba 5. miesto, keďže rýchlejšia bola aj Holanďanka Thijsje Oenemová.

muži - 5000 m: 1. Sven Kramer 6:09,65 min., 2. Jorrit Bergsma 6:11,53, 3. Douwe de Vries (všetci Hol.) 6:18,24, 4. Denis Juskov (Rus.) 6:19,74, 5. Alexis Contin (Fr.) 6:19,99, 6. Ted-Jan Bloemen (Kan.) 6:21,16.

ženy - 500 m: 1. Heather Richardsonová (USA) 75,332 b. (37,703+37,629 s.), 2. Brittany Boweová (USA) 75,785 (37,997+37,788), 3. Nao Kodairová (Jap.) 75,893 (38,047+37,846), 4. Thijsje Oenemová (Hol.) 75,996 (38,025+37,971), 5. Lee Sang Hwa (Kórej.r.) 76,004 (38,104+37,900).

Sane

Nemci Tobias Wendl a Tobias Arlt získali zlaté medaily na majstrovstvách sveta v pretekoch dvojsedadlových saní v lotyšskej Sigulde. Druhí skončili Rakúšania Peter Penz a Georg Fischler a tretí boli Christian Oberstolz a Patrick Gruber.

dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:23,900 min, 2. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 1:24,036, 3. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) 1:24,157, 4. Toni Eggert, Sascha Benecken (Nem.) 1:24,269, 5. Ludwig Rieder, Patrick Rastner (Tal.) 1:24,318, 6. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 1:24,349,... 20. Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško (SR) 44,950 - absolvovali len jednu jazdu

4. MS do 23 rokov:

dvojice: 1. Andrej Bogdanov, Andrej Medvedev (Rus.) 1:24,415, 2. Florian Gruber, Simon Kainzwalder (Tal.) 1:25,491, 3. Park Čin-jong, Čo Čung-mjung (Kór. rep.) 1:25,587, ... 6. Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško (SR) 44,950 - absolvovali len jednu jazdu

Volejbal

Kvalifikácia Stredoeurópskej ligy:

OK Mladost Marina Kaštela (Chor.) - TJ Spartak Myjava (SR) 2:3 (23, -25, 22, -22, -9)

124 min, rozhodovali: Brandstätter, Seifried

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí nadstavbovej časti extraligy volejbalistiek:

Skupina o 1. - 4. miesto - 3. kolo:

VK Slávia EU Bratislava - VK Spišská Nová Ves 3:0 (22, 25, 24)

86 min, rozhodovali: Juráček, Královič, 200 divákov

VTC Pezinok - Volley project UKF Nitra 2:3 (-22, -23, 20, 16, -11)

122 min, rozhodovali: Kováč, Mokrý, 238 divákov

Skupina o 5. - 7. miesto - 3. kolo:

VŠK Paneurópa - Bratislavský volejbalový klub 0:3 (-12, -15, -15)

65 min, rozhodovali: I. Sloboda, Svorenčík, 48 divákov

Skupina o 8. - 10. miesto - 3. kolo:

SVK DDK-LED Senica - COP Nitra 3:1 (22, -20, 11, 24)

100 min, rozhodovali: Sarka, Smolko, 200 divákov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí nadstavbovej časti extraligy volejbalistov:

Skupina o 1. - 6. miesto - 7. kolo:

COP Trenčín - Spartak VKP Komárno 1:3 (25, -20, -16, -15)

91 min, rozhodovali: Novotný, Vaško, 50 divákov

ŠK Chemes Spišská Nová Ves - VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-20, -21, 21, -17)

105 min, rozhodovali: Höger, Porvazník, 300 divákov

Skupina o 7. - 10. miesto - 9. kolo:

VK KDS Šport Košice - VK Slávia Svidník 0:3 (-20, -23, -13)

70 min, rozhodovali: Sluk, Drobňák, 250 divákov

VKM Stará Ľubovňa - VK Ekonóm SPU Nitra 2:3 (22, -21, -21, 18, -11)

120 min, rozhodovali: Andrejčák, Čunočka, 250 divákov

Tenis

ITF v Trnave - semifinále:

Réka-Luca Janiová (Maď.-1) - Karolína Muchová (ČR) 6:3, 6:3

Anastasija Sevastovová (Lot.) - Sofia Žuková (Rus.) - bez boja, Žuková nenastúpila

ITF kategórie Futures v tuniskom El Kantaoui - semifinále:

Mathias Bourgue (Fr.-2) - Patrik Fabian (SR) 4:6, 7:6 (2), 6:0

Slovenská kvalifikantka Tereza Mihalíková prehrala v sobotňajšom semifinále hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ITF v egyptskom Sharm El Sheikhu (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch vonku) s 18-ročnou Bulharkou Juliou Terzijskou, 685. v renkingu WTA, tesne 5:7, 6:3, 4:6.

Mihalíková ťahala v singli na všetkých vekových úrovniach sériu 11 zápasových úspechov, 12. napokon nepridala. Šestnásťročná zverenkyňa Jána Studeniča Mihalíková hrala na svojom piatom seniorskom podujatí, v semifinále bola aj na novembrovej "desiatke" ITF na antuke v tureckej Antalyi.

ANTVERPY - semifinále:

Andrea Petkovicová (Nem.-3) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) 7:6 (2), 7:6 (6)

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-5) - Karolína Plíšková (ČR-8) 6:2, 6:2

Memphis - štvrťfinále:

Kei Nišikori (Jap.-1) - Austin Krajicek (USA) 4:6, 6:3, 6:4

Kevin Anderson (JAR-2) - Steve Johnson (USA-6) 6:4, 6:4

Sam Querrey (USA) - John Isner (USA-3) 7:6 (3), 7:6 (2)

Donald Young (USA) - Bernard Tomic (Aus.) 7:6 (8), 4:6, 7:5

semifinále:

Kevin Anderson (JAR-2) - Donald Young (USA) 6:4, 3:6, 6:4

Sao Paulo - štvrťfinále:

Santiago Giraldo (Kol.-6) - Fabio Fognini (Tal.-3) 7:6 (4), 7:5

Joao Souza (Braz.) - Leonardo Mayer (Arg.-4) 6:4, 3:6, 6:3

Pablo Cuevas (Urug.-5) - Nicolás Almagro (Šp.) 7:6 (6), 3:6, 6:2

Luca Vanni (Tal.) - Dušan Lajovič (Srb.) 7:6 (5), 7:6 (4)

semifinále:

Pablo Cuevas (Urug.-5) - Santiago Giraldo (Kol.-6) 6:4, 6:3

Luca Vanni (Tal.) - Joao Souza (Braz.) 6:4, 6:7 (5), 6:4

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  2. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  1. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  2. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
  3. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
  4. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  5. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  6. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  7. Svadba v kraji lietajúceho mnícha Cypriána
  8. Vecný dar pre Detské kardiocentrum v Bratislave
  9. VZN o hazarde sa dá zachrániť
  10. Prieskum: Ako si Slováci požičiavajú? Hlavne rýchlo
  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 10 457
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 10 385
  3. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 8 383
  4. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 7 010
  5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 6 917
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 5 088
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 991
  8. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 3 519
  9. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet 2 907
  10. Jarné prázdniny pri mori? 2 545

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.

Neprehliadnite tiež

Talent Tottenhamu nechutným zákrokom takmer ukončil kariéru protihráča

Tottenham remizoval doma 2:2 a v Európskej lige skončil.

Na ďalšom víťazstve Chicaga sa podieľali Hossa aj Pánik

Chicagu po skvelej forme patrí druhé miesto v Západnej konferencii, pred ním je len Minnesota.

S klubom senzačne získal titul. Najlepšieho trénera minulého roka vyhodili

Taliansky kouč doviedol v minulej sezóne Leicester City k titulu v anglickej Premier League.

Štartujú jarné klasiky. Pozrite si, kedy jazdí Sagan

Už v sobotu sa začína sezóna klasík. Peter Sagan sa na nich bude môcť spoľahnúť aj na pomoc slovenských kolegov.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop