Hantuchová otočila z 3:5, za tri hodiny si vybojovala finále

Daniela Hantuchová je konečne opäť vo finále a má šancu na svetovú päťdesiatku.
Daniela Hantuchová je konečne opäť vo finále a má šancu na svetovú päťdesiatku. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. feb 2015 o 13:17

V rozhodujúcom sete dokázala otočiť z 3:5, v desiatom geme odvrátila dva mečbaly.

PATTAYA. Daniela Hantuchová sa prebojovala do finále na turnaji WTA v thajskej Pattayi.

Dvojnásobná šampiónka z rokov 2011 a 2012 si v semifinále poradila s Novozélanďankou Marinou Erakovicovou po takmer trojhodinovej bitke 4:6, 6:3 a 7:6 (7:3).

V rozhodujúcom sete otočila z 3:5, v desiatom geme odvrátila pri vlastnom podaní dva mečbaly.

V nedeľu o 10.00 h nášho času bude bojovať o svoj siedmy singlový titul na WTA Tour proti Chorvátke Anne Tomljanovičovej.

V Pattayi má už istú prémiu 21.400 USD a 180 bodov do svetového rebríčka WTA, v jeho novom vydaní má šancu vrátiť sa do elitnej svetovej päťdesiatky.

Pre Hantuchovú to bude celkovo 16. finále WTA, v poslednom v júni 2013 na tráve v anglickom Birminghame sa tešila z cennej trofeje po triumfe nad Chorvátkou Donnou Vekičovou.

Hantuchová: Erakovicová hrala neskutočne

Som veľmi šťastná, ako som bojovala aj za nepriaznivého stavu, keď som musela odvracať dva mečbaly. Takéto zápasy sú vždy veľmi vzácne. Kondične som to dobre zvládla, hoci sme hrali takmer tri hodiny. Erakovicová hrala neskutočne, neviem, kedy som ju naposledy videla v takejto forme," povedala bývalá svetová päťka.

"Na začiatku tretieho setu som mala šance na dvojitý brejk, no neskutočne tam odservovala. V závere to bol super tenis. Diváci videli výmeny, ktoré bola na vysokej úrovni a veľa winnerov z mojej a aj jej strany."

"Na tomto dvorci, kde je povrch ešte rýchlejší ako tráva, musím byť stopercentne sústredená na každú loptu, ináč sa to môže otočiť. Na Tomljanovičovú zatiaľ nemyslím. Mám v nohách riadne náročný zápas a musím teraz predovšetkým dobre zregenerovať," dodala.

dvojhra - semifinále:

HANTUCHOVÁ (SR) - Erakovicová (N. Zél.) 4:6, 6:3, 7:6 (3)

O osude prvého setu duelu medzi Hantuchovou a Erakovicovou rozhodol piaty gem, v ktorom Novozélanďanka prelomila súperkino podania. Na začiatku druhého dejstva sa Slovenka po rýchlom brejku ujala vedenia 3:1.

Erakovicová síce následne vyrovnala na 3:3, ďalšie tri gemy sa však stali korisťou Hantuchovej, ktorá v deviatej hre po úspešnom voleji premenila v poradí štvrtý setbal.

Na začiatku rozhodujúceho dejstva Hantuchová odskočila súperke na 2:0 a v treťom geme viedla pri podaní Erakovicovej 40:15.

Novozélanďanka si však podržala servis, získala štyri gemy za sebou a za stavu 5:3 išla podávať na víťazstvo v zápase. Hantuchová však nezložila zbrane, v desiatom geme odvrátila dva mečbaly a vyrovnala na 5:5.

O osude dramatického duelu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom mala navrch Slovenka. Za stavu 6:3 premenila vďaka esu v poradí druhý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Erakovicovou na 3:2.

Tomljanovičová (Chor.) - Puigová (Portor.-7) 7:6 (4), 5:7, 7:6 (7)

Domov»Tenis»Hantuchová otočila z 3:5, za tri hodiny si vybojovala finále