Halák dostal v mestskom derby šesť gólov, Chára skóroval

V derby medzi New York Islanders a New York Rangers videli diváci až jedenásť gólov.

Zdeno Chára (vľavo) bojuje s hráčom Calgary Paulom Byronom. Slovák v zápase strelil gól a zvýšil vedenie Bostonu na 2:0. Bruins však náskok neudržali a prehrali 3:4.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Gólovú prestrelku v nočných zápasoch NHL videli diváci v New Yorku. V derby miestnych Islanders a Rangers padlo dokopy až jedenásť gólov.

Po víťazstve 5:6 sa napokon radovali hosťujúci Rangers. Brankár Jaroslav Halák kryl 36 zo 42 striel. Ľubomír Višňovský si v drese domácich pripísal dva mínusové body.

Víťazný gól Kevina Kleina do siete Jaroslava Haláka.

Detroit doma neuspel v súboji s Montrealom. Až do 58. minúty diváci nevideli žiaden gól. Potom prekonal Jimmyho Howarda Tomáš Plekanec a na konečných 2:0 upravil do prázdnej brány Max Pacioretty.

Z dvoch Slovákov strávil na ľade viac času Tomáš Tatar. Pripísal si jeden mínusový bod.

V dueli medzi Calgary a Bostonom bol najvyťaženejším hokejistom Zdeno Chára. Odohral takmer dvadsaťsedem minút. V prvej tretine zvyšoval svojim štvrtým gólom v sezóne na 2:0.

Boston však vedenie neudržal a prehral 3:4 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol dve sekundy pred sirénou T. J. Brodie.

Gól Zdena Cháru.

Druhým najvyťaženejším mužom stretnutia v Ottawe bol obranca Caroliny Andrej Sekera. Odohral dvadsaťštyri minút a asistoval pri jednom zo šiestich gólov svojho tímu.

V poslednom zápase vyhrali hokejisti Los Angeles nad Tampou Bay 3:2. Marián Gáborík vyslal na brankára súpera tri strely a pripísal si jeden plusový bod.

NHL - pondelok:

NY Islanders - NY Rangers 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

Góly: 1. Tavares, 12. Nielsen (Hamonic, Grabovskij), 22. Boychuk, 28. Strome (Nelson, Hamonic), 44. Strome (Nielsen) - 15. McDonagh (Girardi, Stempniak), 24. Kreider (Stepan, Boyle), 24. McDonagh (Miller), 47. Stepan (Kreider, Klein), 49. St. Louis (Stepan, Staal), 56. Klein (St. Louis, Brassard). Brankári: HALÁK - Talbot, strely na bránku: 43:42, 16.170 divákov

JAROSLAV HALÁK (Islanders) kryl 36 zo 42 striel, mal 85,7-percentnú úspešnosť zásahov, ĽUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ (Islanders) odohral 18:26 min, dve strely, dva mínusové body

Zostrih zo zápasu medzi Islanders a Rangers.

Detroit - Montreal 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 58. Plekanec (Weise, Pacioretty), 60. Pacioretty (Plekanec, Subban). Brankári: Howard - Price, strely na bránku: 25:29, 20.027 divákov

TOMÁŠ TATAR (Detroit) odohral 15:44 min, bez strely, jeden mínusový bod, TOMÁŠ JURČO (Detroit) odohral 10:19 min, bez strely

Winnipeg - Edmonton 5:4 sn (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Little (Enström, Wheeler), 29. Little (Chiarot), 44. Myers (Enström, Thorburn), 56. Ladd (Wheeler, Little), rozh. nájazd Wheeler - 14. Jakupov (Roy, Ference), 16. Lander (Eberle, Schultz), 42. Nugent-Hopkins (Petry, Eberle), 56. Jakupov (Pouliot, Pakarinen). Brankári: Hutchinson - Fasth, strely na bránku: 46:22, 15.016 divákov

MARTIN MARINČIN (Edmonton) nenastúpil

Jediný samostatný nájazd v rozstrele premenil Blake Wheeler.

Colorado - Arizona 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Góly: 3. McLeod (Carey, Hejda), 4. Duchene (Iginla, Redmond), 15. Holden (Redmond, Duchene), 28. Barrie (Iginla, Talbot), 38. Landeskog (O´Reilly, MacKinnon) - 10. Ekman-Larsson (Lessio, Chipchura), 43. Arcobello (Stone, Martinook). Brankári: Varlamov (41. Berra) - McKenna, strely na bránku: 34:17, 14.132 divákov

Vancouver - Minnesota 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 21. H. Sedin (D. Sedin, Burrows), 42. Horvat (Hansen, Sbisa), 52. Biega (H. Sedin, Higgins) - 9. Niederreiter (Schroeder, Brodin), 54. Niederreiter (Schroeder). Brankári: Läck - Dubnyk, strely na bránku: 29:22, 18.465 divákov

Ottawa - Carolina 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Góly: 19. Condra (Karlsson, Prince), 31. Hoffman (Zibanejad, Karlsson), 34. Ceci (Zibanejad, Ryan) - 7. Nestrašil (Gerbe), 29. Skinner (Nash, SEKERA), 34. Gerbe (Nestrašil, Jordán), 40. McClement (Malone, Dwyer), 43. Jordán (Lindholm, Faulk), 50. Terry (Hainsey, Nestrašil). Brankári: Lehner (40. Hammond) - Ward, strely na bránku: 32:36, 16.562 divákov

ANDREJ SEKERA (Carolina) odohral 24:03 min, jedna strela, jedna asistencia, jeden mínusový bod

Druhý gól Caroliny dal Jeff Skinner po vyrazenej strele Andreja Sekeru.

Calgary - Boston 4:3 pp (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 27. Jones (Backlund, Giordano), 44. Hudler (Monahan, Byron), 55. Hudler (Giordano, Gaudreau), 65. Brodie (Giordano, Monahan) - 7. Marchand (Bergeron), 12. CHÁRA (Hamilton, Pastrňák), 21. Krug (Smith, Miller). Brankári: Ramo (21. Hiller) - Rask, strely na bránku: 27:27, 19.289 divákov

ZDENO CHÁRA (Boston) odohral 26:43 min, dve strely, jeden gól, dva plusové body

Los Angeles - Tampa Bay 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 28. Kopitar (Lewis, McNabb), 44. Nolan (King, Shore), 54. Carter (Doughty, King) - 13. Nesterov (Palát), 60. Johnson (Kučerov, Hedman). Brankári: Quick - Vasilevskij, strely na bránku: 28:23, 18.230 divákov

MARIÁN GÁBORÍK (Los Angeles) odohral 18:59 min, tri strely, jeden plusový bod