Ahonen bude skákať na majstrovstvách sveta, Fíni nominovali aj Olliho

Fín Janne Ahonen je päťnásobným majstrom sveta, ale v tejto sezóne skončil v individuálnych pretekoch najvyššie na 29. mieste. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|17. feb 2015 o 09:38

Ahonen sa na MS do Falunu vracia po 22 rokoch. Na šampionáte v roku 1993 sa predstavil ako 15-ročný.

FALUN. V päťčlennom výbere fínskych skokanov na lyžiach pre blížiace sa majstrovstvá sveta v klasickom lyžovaní vo švédskom Falune (18. 2. - 1. 3.) figurujú aj dve zaujímavé mená.

Sú nimi Janne Ahonen a Harri Olli. Dvojicu dopĺňajú Lauri Asikainen, Jarkko Määttä a Ville Larinto. Trénerom Fínov je Jani Klinga.

Tridsaťsedemročný Ahonen sa na MS do Falunu vracia po 22 rokoch. Na šampionáte v roku 1993 sa predstavil ako 15-ročný. A okrem 31. miesta na veľkom mostíku prispel k 6. miestu v tímovej súťaži.

Jeho kolegami v time vtedy boli Vesa Hakala, Toni Nieminen a Risto Jussilainen.

Ahonen je päťnásobným majstrom sveta. V tejto sezóne Svetového pohára je však jeho najlepším umiestnením v individuálnych pretekoch 29. miesto z pretekov vo fínskej Ruke.

Vo Svetovom pohári vyhral Ahonen 36 pretekov.

Zaujímavý prípad je aj 30-ročný Olli. Vlani v novembri sa vrátil do pretekov Svetového pohára po takmer štyroch rokoch.

Práve Olli získal zatiaľ poslednú medailu pre Fínsko na majstrovstvách sveta. Na veľkom mostíku v Sappore 2007 skončil druhý.

"Asikainena a Ahonena trápili zdravotné problémy, ale toto je náš momentálne najlepší tím," cituje Janiho Klingu webstránka Fínskej lyžiarskej asociácie.

Domov»Zimné športy»Ahonen bude skákať na majstrovstvách sveta, Fíni nominovali aj Olliho