Bostonu sa nedarí, prehral už šiesty zápas v rade, Slováci bez bodu

Andrej Meszároš (vpravo) sa snaží zastaviť útočníka New Yorku Rangers Carla Hagelina. Buffalo zápas prehralo 1:3. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. feb 2015 o 07:27

Zo slovenských hokejistov sa v nočných zápasoch NHL tešil z víťazstva iba Andrej Sekera.

NEW YORK. Zo šiestich slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v nočných stretnutiach NHL, nebodoval ani jeden. Z výhry sa tešil iba Andrej Sekera z Caroliny, ktorá zdolala Toronto aj tretíkrát v sezóne, tentoraz 2:1.

Všetky tri góly padli v prvej tretine, domáce zabezpečili bratia Eric a Jordan Staalovci. Toronto, v drese ktorého nechýbal Richard Pánik, hralo v druhej polovici zápasu štyri presilovky, ale ani raz v nich nevystrelilo priamo na bránku.

Chicago doma inkasovalo v tretej tretine od Colorada tri góly a prehralo 1:4. Avalanche majú stále nádej na play-off. Marián Hossa na bránku Colorada vyslal dve neúspešné strely.

Tri strely, tri góly

Boston doplatil v St. Louis na nízku úspešnosť brankárov. Domáci vyslali na bránku Bruins iba pätnásť striel, ale vyhrali 5:1. Na premiéru v NHL nebude v najlepšom spomínať brat P.K. Subbana Malcolm, ktorý v druhej tretine inkasoval z troch striel tri góly a odišiel z ľadu.

Zdeno Chára odohral za 21 minút a vystrelil dvakrát. Dvakrát sa v domácom drese presadil Vladimir Tarasenko a vo veku 23 rokov a 70 dní sa stal najmladším hráčom Blues od ročníka 1991/1992 s minimálne 30 gólmi v sezóne.

Buffalo síce vyhrávalo nad New Yorkom Rangers už po 14 sekundách 1:0, ale odvtedy už nedalo gól a prehralo 1:3.

Už šiestu nulu v ročníku pri výhre 4:0 nad Edmontonom vychytal Devan Dubnyk. Wild sa vďaka úspechu priblížili k miestam zaručujúcim play-off. Martin Marinčin odohral za Edmonton vyše 18 minút, pripísal si jeden mínusový bod.

Buffalo - New York Rangers 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 1. Moulson (T. Mitchell, B. Gionta) - 6. Hagelin (J. Miller, D. Boyle), 21. Rick Nash (Brassard, M. Staal), 29. Zuccarello (Rick Nash, Brassard)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 20:08 min, 0+0, 1 strela

Carolina - Toronto 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 14. E. Staal (Faulk, Tlustý), 19. J. Staal (Tlustý, E. Staal) - 18. Kozun (Booth, Holland)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 21:25 min, 0+0, 2 strely, Richard Pánik (Toronto) odohral 16:31 min, 0+0

St. Louis - Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Góly: 21. Lindbohm (Gunnarsson, J. Schwartz), 25. Pietrangelo (Bouwmeester, Steen), 26. Oshie (Steen, I. Cole), 34. Tarasenko (Steen, Oshie), 52. Tarasenko (J. Schwartz, Lehterä) - 11. Marchand (P. Bergeron, R. Smith)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:10 min, 0+0, 2 strely

Chicago - Colorado 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 30. Versteeg (B. Richards, Rozsíval) - 13. Barrie, 52. Landeskog (R. O´Reilly, Barrie), 52. Barrie (Iginla, Landeskog), 55. B. Stuart

Marián Hossa (Chicago) odohral 18:04 min, 0+0, 2 strely, 2 tr. min

Edmonton - Minnesota 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 11. Fontaine (Folin, Parise), 16. Niederreiter (M. Koivu, Brodin), 36. Schroeder (Vanek, M. Koivu), 59. Fontaine (Parise, Mikael Granlund)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:24 min, 0+0, -1, 1 strela

New Jersey - Vancouver 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 8. Eliáš (Larsson, Henrique), 21. Tootoo (Larsson, Schneider), 23. Cammalleri (Gelinas, Gomez), 58. Cammalleri (Larsson) - 27. Kassian (D. Sedin, H. Sedin), 44. Kassian (H. Sedin, D. Sedin)

Calgary - Anaheim 3:6 (1:0, 1:1, 1:5)

Góly: 15. Stajan (Colborne), 32. Bouma (Wideman), 59. Monahan (Glencross, Gaudreau) - 36. Cogliano (Perry, Manson), 47. Beauchemin (Cogliano, Rakell), 49. Getzlaf (Maroon, Lindholm), 52. Palmieri, 55. Silfverberg (Maroon, Getzlaf), 59. Lindholm

Domov»Hokej»NHL»Bostonu sa nedarí, prehral už šiesty zápas v rade, Slováci bez bodu