Športové výsledky (21. 2. 2015): Good Angels Košice - Ružomberok 61:54

Prinášame výsledky z celého sveta.

Basketbal

Extraliga žien, skupina o 1. - 4. miesto, 20. kolo

Good Angels Košice - MBK Ružomberok 61:54 (17:18, 9:5, 14:15, 21:16)

Najviac bodov: Rodgersová 16, Žirková 15, Oblaková 10 - Lázárová 19, Kmeťová 17, Letková 7. TH: 19/14 - 15/14, fauly: 18 - 24, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Kúkelčík, Kovalčík a Kiss

Skupina o 5.-8. miesto

6. kolo: Cassovia Košice - Slovan Bratislava 73:55 (37:20), najviac bodov: Ivančáková 15, Timková 12, Jassová 11 - Hujsiová 15, Marcová 14, Riecka, Zarevúcka po 8

Tenis

Turnaji ATP v Marseille (dotácia 632 840 eur, tvrdý povrch)

Dvojhra - semifinále: Gael Monfils (Fr.-7) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-4) 6:4, 6:2, Gilles Simon (Fr.-5) - Sergij Stachovskij (Ukr.) 3:6, 6:3, 6:2

Turnaj ATP v Riu de Janeiro (dotácia 1 548 755 USD, antuka)

Štvrťfinále: Rafael Nadal (Šp.-1) - Pablo Cuevas (Urug.-6) 4:6, 7:5, 6:0, David Ferrer (Šp.-2) - Juan Monaco (Arg.) 6:3, 4:6, 6:2, Fabio Fognini (Tal.-4) - Federico Delbonis (Arg.) 6:4, 6:7 (10), 7:6 (9), Andreas Haider-Maurer (Rak.) - Joao Souza (Braz.) 7:6 (4), 1:6, 6:4

Turnaj ATP v americkom Delray Beach (dotácia 549 230 USD, tvrdý povrch)

Štvrťfinále: Donald Young (USA) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.-3) 2:6, 6:3, 6:4, Ivo Karlovič (Chor.-4) - Steve Johnson (USA-7) 6:2, 7:6 (4), Adrian Mannarino (Fr.-5) - Lu Jen-chsun (Taiw.) 3:6, 6:1, 6:1, Bernard Tomic (Aus.) - Jošihito Nišioka (Jap.) 6:3, 6:1

Turnaj WTA v Dubaji (dotácia 2,513 milióna USD, tvrdý povrch)

Dvojhra - finále: Simona Halepová (Rum.-1) - Karolína Plíšková (ČR-17) 6:4, 7:6 (4)

Štvorhra - finále: Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová (Maď./Fr.-8) - Garbine Muguruzová-Blancová, Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-6) 6:3, 6:2

Turnaj ATP v Acapulcu (dotácia 1 414 550 USD, tvrdý povrch)

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo: Thanasi Kokkinakis (Aus.) - Lukáš Lacko (SR-2) 6:3, 6:2

Turnaj ATP Challenger vo Vroclave (dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch)

Štvorhra - štvrťfinále: Andrej Martin, Chsien-jin Pcheng (SR/Taiw.) - Hubert Hurkacz, Michal Przysiezny (Poľ.) 7:6 (9), 6:3

Turnaj ITF vo švajčiarskom Kreuzlingene (dotácia 50 000 USD)

Dvojhra - semifinále: Rebecca Šramková (SR) - Jelena Ostapenková (Lot.) 7:6 (2), 7:6 (7)

Turnaj ITF Futures v tuniskom El Kantaoui (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch)

Dvojhra - štvrťfinále: Erik Crepaldi (Tal.-5) - Patrik Fabian (SR) 5:7, 6:4, 6:3

Futbal

Príprava: Trnava - Haladás (Maď.) 3:2 (1:1), Trenčín - Frýdek-Místek 5:2 (3:0), góly: 30. a 42. Holúbek, 38. Rabiu, 58. Jairo, 86. Edmond - 66. Matúš, 84. Mehremič (z pok. kopu), ETO Györ - Slovan Bratislava 1:0 (1:0), gól: 8. Bucs, Ružomberok - Třinec 1:2 (0:0), góly: Masaryk - Gajdošík, Dedič, FK Senica - Šamorín 1:1 (1:1), gól Senice: 32. Kráľovič, Zlaté Moravce - Karviná 1:2 (1:1), Myjava - Zlín 0:1 (0:1), Dunajská Streda - Székesfehérvár 0:1 (0:0)

Turnaj UEFA Development hráčov do 16 rokov v Londýne: Slovensko "16" - Švajčiarsko "16" 1:0 (0:0), gól: 47. Kočík (z pok. kopu)

Česko, 17. kolo: Bohemians 1905 - Jihlava 0:0, Brno - Dukla Praha 0:1, Liberec - Slavia Praha 1:3 (gól Liberca dal OBROČNÍK), Mladá Boleslav - Hradec Králové 2:2 (prvý gól domácich dal MICHAL ĎURIŠ), Teplice - Ostrava 1:0, Plzeň - České Budějovice 6:0.

Poľsko, 21. kolo: Leczna - Zabrze 0:1, Lechia Gdansk - Zawisza Bydgoszcz 0:0, Slask Vroclav - Jagiellonia Bialystok 0:1

Turecko, 21. kolo: Istanbul Basaksehir - Gaziantepspor 1:0, Bursaspor - Rizespor 1:1 (F. Hološko za hostí nehral), Sivasspor - Galatasaray 2:3

Grécko, 25. kolo: Veria - PAOK Solún 1:3 (za PAOK hral do 81. min R. Mak), Panthrakikos - Panaitolikos Agrinion 0:0, Niki Volos - Xanthi zrušený (0:3 kontumačne), Kalloni - PAS Giannina 1:0

Portugalsko, 22. kolo: Moreirense - Benfica 1:3, Pacos de Ferreira - Vitoria de Guimaraes 2:2, Sporting Braga - Nacional 3:1, Vitoria Setubal - Penafiel 0:1

Maďarsko, 17. kolo: Paks - Nyíregyháza 1:1 /za domácich odchytal celý zápas P. Molnár/

Rakúsko, 21. kolo: Austria Viedeň - SCR Altach 5:2, Sturm Graz - SC Wiener Neustadt 3:3

Škótsko, 27. kolo: Partick Thistle - Ross County 1:3 (Filip Kiss za hostí hral od 78. min), Aberdeen - St. Mirren 3:0 (Marián Kello za hostí nechytal), Dundee United - St. Johnstone 0:2, Inverness - Kilmarnock 3:3, Motherwell - FC Dundee 0:1

Holandsko, 24. kolo: ADO Den Haag - PEC Zwolle 3:2,Deventer - Alkmaar 0:2, Almelo - FC Utrecht 1:1

Belgicko, 26. kolo: Standard Liége - Waasland Beveren 3:2, Lokeren - Mouscron-Peruwelz 1:0, Cercle Bruggy - Zulte Waregem 2:2, Kortrijk - Westerlo 6:0, Oostende - Charleroi 1:3

Švajčiarsko, 20. kolo: Sion - St. Gallen - v 67. minúte prerušili za stavu 0:0, Grasshoppers Zürich - FC Zürich 0:2

Hokej

Švédsko: Örebro - Frölunda 4:2 (za domácich Július Hudáček 30 zákrokov), HV 71 - Linköping 2:4, Skelleftea - Djurgaarden 5:2, Brynäs - Färjestad 1:3, MODO Hockey - Lulea 2:4, Växjö - Leksand 2:1 pp

Fínsko: Kärpät Oulu - HPK Hämeenlinna 3:2 (za hostí Viedenský 0+1), Ässät Pori - IFK Helsinki 4:2 (za hostí Záborský 0+1), Espoo Blues - JYP Jyväskylä 7:2, Lahti Pelicans - Lukko Rauma 2:3 pp, Tappara Tampere - SaiPa Lappeenranta 4:5 pp, TPS Turku - Vaasan Sport 5:2

Švajčiarsko: Servette Ženeva - Fribourg 4:5 sn (Graňák za hostí 0+1), Bern - Lugano 2:3, Biel - Lausanne 3:0, Kloten - Davos 1:2 sn, Zug - Ambri-Piotta 6:0, Zürich SC Lions - Rapperswil 2:3 sn

Hádzaná

Extraliga mužov, 3. kolo A-skupiny

Považská Bystrica - Šaľa 27:22 (12:10), najviac gólov: Adamčík 6, Dyba, J. Kozák po 5, M. Kozák 4 - Melnyk 7/1, Páleš 7/2, Bočkay 3, Krok 3/1, 450 divákov

Prešov - Hlohovec 32:25 (17:12), najviac gólov: T. Urban 7/3, Antl 4/2, Krok - Baláž 4/3, Ďuriš 4, Takáč, Zaťko, Dudáš po 3, 1185 divákov

2. kolo B-skupiny

Martin - Modra 23:25 (10:13), najviac gólov: Sajtz 9, Bíro 8/2, Mudrák 2, Ostapčuk 2/2 - Michalko 7, Draškovič, Stachovič po 6, 100 divákov

ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 37:29 (17:14), najviac gólov: Štepanovský 8, Volentics 8/2, Zechmeister 5 - Fuňak 8, Maguška 7, Hriňák a Ľoch po 4, 150 divákov

WHIL, 16. kolo

Michalovce - Poruba 29:23 (14:12), najviac gólov: Trehubová 8/1, Krasková 5, S. Nagyová 4 - Rechtorisová 6/1, Šviráková 4, Marčíková 3/2

Partizánske - Šaľa 23:23 (10:12), najviac gólov: Michnová 12/2, Szökeová 3 - R. Bíziková 5, Bujnochová 4, Kertészová 4/1, Kodajová 4/4, 500 divákov

Prešov - Zlín 16:27 (8:15), najviac gólov: Harčarufková 5/2, Šutranová 4 - Hradilová 7/2, Očadlíková 6, A. Tóthová 4

Most - Olomouc 32:20 (17:10), najviac gólov: Szarková 7/1, Súkenníková 7, Jeřábková 6/3 - Berová 5, K. Salčáková 3, 850 divákov

Volejbal

Extraliga mužov

Skupina o 1. - 6. miesto - 9. kolo: Trenčín - Spišská Nová Ves 0:3 (-21, -17, -15), VKP Komárno - Myjava 3:1 (23, -22, 21, 21)

Skupina o 7. - 10. miesto - 10. kolo: VK Ekonóm SPU Nitra - Svidník 3:1 (-17, 21, 20, 13), VKM Stará Ľubovňa - VK KDS Šport Košice 0:3 (-23, -22, -18)

Extraliga žien

Skupina o 1. - 4. miesto - 5. kolo: Slávia EU Bratislava - UKF Nitra 2:3 (10, -18, 18, -19, -12), Pezinok - Spišská Nová Ves 3:2 (-18, -19, 19, 19, 12)

Skupina o 5. - 7. miesto - 5. kolo: Paneurópa - Kežmarok 1:3 (16, -23, -22, -23)

Skupina o 8. - 10. miesto - 4. kolo: Senica - Prešov 0:3 (-23, -15, -24)

Atletika

Olympijský víťaz a majster sveta Mo Farah dosiahol na mítingu Sainsbury v Birminghame najlepší svetový výkon histórie v hale na dve míle 8:03,40 min. Doterajšie maximum (8:04,35) zabehol Kenenisa Bekele na rovnakom mítingu ešte v roku 2008.

Halové majstrovstvá Slovenska v Bratislave

Ženy, 60 m: 1. Alexandra Bezeková (ATU Košice) 7,42 - splnený limit na halové ME, 2. Lenka Kršáková (Spartak Dubnica) 7,54, 3. Monika Weigertová (UK Bratislava) 7,56

400 m: 1. Iveta Putalová (UK Bratislava) 54,04 - slovenský rekord, 2. Lucia Slaničková (Spartak Dubnica) 54,83, 3. Alexandra Štuková (UK Bratislava) 56,07

1500 m: 1. Paula Habovštiaková (UK Bratislava) 4:41,84, 2. Jana Martinská (REDOX Lučenec) 4:49,88, 3. Veronika Zrastáková (ŠOG Nitra) 4:59,84

60 m prek.: 1. Lucia Mokrášová 8,54, 2. Stanislava Lajčáková (obe Spartak Dubnica) 8,85, 3. Monika Baňovičová (AC Malacky) 8,92

výška: 1. Zuzana Karaffová (ŠŠK Komenského Bardejov) 174, 2. Simona Butkovská (STU Bratislava) 165, 3. Dagmar Karaffová (Dukla B. Bystrica) 165

trojskok: 1. Dana Velďáková (Dukla B. Bystrica) 13,76, 2. Monika Baňovičová (AC Malacky) 12,42, 3. Zuzana Durkechová (Sparta P. Bystrica) 11,73

Muži, 60 m: 1. Jakub Matúš (STU Bratislava) 6,81, 2. Ján Volko (Stavbár Nitra) 6,85, 3. Dominik Holec (Dukla B. Bystrica) 6,95

400 m: 1. Denis Danáč (Stavbár Nitra) 48,70, 2. Jakub Bottlík (UK Bratislava) 49,04, 3. Marco Adrien Drozda (obaja UK Bratislava) 51,73

1500 m: 1. Jozef Pelikán (UK Bratislava) 3:56,74, 2. Jaroslav Szabo (Obal Servis Košice) 4:00,88, 3. Leonard Lendvorský (UK Bratislava) 4:03,10

60 m prek.: 1. Andrej Bician (UK Bratislava) 8,23, 2. Slaven Dizdarevič (ATU Košice) 8,31, 3. Marek Vicáň (Dukla B. Bystrica) 8,38

trojskok: 1. Martin Koch 15,32, 2. Michal Jursa (obaja UK Bratislava) 13,43, 3. Daniel Turcsányi (ABC Humenné) 13,11

výška: 1. Lukáš Beer (TU Košice) 218, 2. Michal Kabelka (Spartak Dubnica) 210, 3. Peter Horák (Dukla B. Bystrica) 210

Biatlon

Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v bieloruskom Raubiči

Rýchlostné preteky junioriek na 7,5 km: 1. Lena Arnaudová (Fr.) 20:40,6 min (0), 2. Galina Višnevská (Kaz.) +2,4 (0), 3. Chloé Chevalierová (Fr.) +13,1 (0),... 14. Ivona Fialková (SR) +1:05,7 (1)

Rýchlostné preteky juniorov na 10 km: 1. Alexandr Deďuchin (Rus.) 24:249,0 (0), 2. Fabien Claude (Fr.) +4,6 (1), 3. Sean Doherty (USA) +10,2 (1), ... 42. Ondrej Kosztolányi (SR) +3:03,5 (0)

Akrobatické lyžovanie

Preteky Svetového pohára v nemeckom Tegernsee

Skikros, muži: 1. Jean-Frederic Chapuis (Fr.), 2. Daniel Bohnacker (Nem.), 3. Victor Öhling Norberg (Švéd.), 4. Terence Tchiknavorian (Fr.), 5. Thomas Zangerl (Rak.)

Poradie SP (po 8 z 11 pretekov): 1. Chapuis 487 bodov, 2. Öhling Norberg 477, 3. Bohnacker 284

Ženy: 1. Fanny Smithová (Švajč.), 2. Alizee Baronová (Fr.), 3. Anna Holmlund (Švéd.), 4. Ophelie Davidová (Fr.), 5. Katrin Ofnerová (Rak.)

Poradie SP (po 8 z 11 pretekov): 1. Holmlundová 515, 2. Smithová 507, 3. Baronová 428

Sánkovanie

Svetový pohár, 8. kolo - Altenberg (Nem.)

Muži: 1. Felix Loch (Nem.) 1:48,193, 2. Johannes Ludwig 1:48,463, 3. Andi Langehan (všetci Nem.) 1:48,475,... 12. Jozef Ninis 1:48,987, 25. Marek Solčanský (obaja SR) 1:50,435

Poradie SP, muži: 1. Felix Loch 805 bodov, 2. Andi Langenhan (obaja Nem.) 539, 3. Wolfgang Kindl (Rak.) 521, ... 22. Jozef Ninis 165, 35. Marek Solčanský 76, 56. Patrik Korbela, Richard Gavlas a Ľubomír Kordek (všetci SR) 1

Dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt 1:23,146 min, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (všetci Nem.) 1:23,218, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 1:23,346

Poradie SP, dvojice: 1. Toni Eggert, Sascha Benecken 925 bodov, 2. Tobias Wendl, Tobias Arlt (všetci Nem.) 885, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 594, ... 30. Ján Harniš, Branislav Regec a Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško (všetci SR) po 16

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  2. Tipy na rodinné výlety autom po Slovensku
  3. Recept na príjemné ráno od „majstra rozkoší“ Daniela Nekonečného
  4. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty
  5. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  6. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  7. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  8. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  9. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  10. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  1. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami.
  2. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  3. Tipy na rodinné výlety autom po Slovensku
  4. Modesta Real Estate sprostredkovala pre Emil Frey halu v P3
  5. Recept na príjemné ráno od „majstra rozkoší“ Daniela Nekonečného
  6. K-Classic – značka, ktorá pomáha!
  7. Pred 25 rokmi musela byť jazdenka zo západu
  8. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty
  9. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek
  10. Cíťte sa v priestore príjemne
  1. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty 10 079
  2. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 4 543
  3. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 4 265
  4. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou 4 079
  5. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 3 952
  6. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 3 777
  7. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 2 746
  8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 2 468
  9. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek 2 059
  10. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 1 739

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Na ministerstve prežil Mečiara, Dzurindu aj Fica. Prečo by mal Plavčan odstúpiť

Aj keď ďalšie kauzy pribúdajú, odstúpiť zatiaľ neplánuje.

KOMENTÁRE

Keď už je trápne posmievať sa ministrovi školstva

Dôležité je ukázať, kto to celé vymyslel. A či to je riadená schéma.

EKONOMIKA

Flash končí, Tatra banka zmení internet banking

Flashové internetové bankovníctvo je bezpečné, uisťuje Tatra banka.

PRIMÁR

Antibiotiká netreba vždy dobrať, naznačuje nová analýza

Odborníci spochybnili odveké pravidlo pri užívaní antibiotík.

Neprehliadnite tiež

Ležérnych domácich Angličanov neraz Ružomberčania prekričali

V prvom stretnutí tretieho predkola Európskej ligy Ružomberok prehral.

Škrtel pomohol Fenerbahce k výhre, AC Miláno uspelo iba o gól

Pozrite si súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 3. predkola futbalovej Európskej ligy 2017/2018.

Ružomberok potrápil favorita, s Evertonom prehral iba o gól

Jediný gól stretnutia strelil kapitán domácich Leighton Baines.