Turnaji ATP v Marseille (dotácia 632 840 eur, tvrdý povrch)
Dvojhra - semifinále: Gael Monfils (Fr.-7) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-4) 6:4, 6:2, Gilles Simon (Fr.-5) - Sergij Stachovskij (Ukr.) 3:6, 6:3, 6:2
Turnaj ATP v Riu de Janeiro (dotácia 1 548 755 USD, antuka)
Štvrťfinále: Rafael Nadal (Šp.-1) - Pablo Cuevas (Urug.-6) 4:6, 7:5, 6:0, David Ferrer (Šp.-2) - Juan Monaco (Arg.) 6:3, 4:6, 6:2, Fabio Fognini (Tal.-4) - Federico Delbonis (Arg.) 6:4, 6:7 (10), 7:6 (9), Andreas Haider-Maurer (Rak.) - Joao Souza (Braz.) 7:6 (4), 1:6, 6:4
Turnaj ATP v americkom Delray Beach (dotácia 549 230 USD, tvrdý povrch)
Štvrťfinále: Donald Young (USA) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.-3) 2:6, 6:3, 6:4, Ivo Karlovič (Chor.-4) - Steve Johnson (USA-7) 6:2, 7:6 (4), Adrian Mannarino (Fr.-5) - Lu Jen-chsun (Taiw.) 3:6, 6:1, 6:1, Bernard Tomic (Aus.) - Jošihito Nišioka (Jap.) 6:3, 6:1
Turnaj WTA v Dubaji (dotácia 2,513 milióna USD, tvrdý povrch)
Dvojhra - finále: Simona Halepová (Rum.-1) - Karolína Plíšková (ČR-17) 6:4, 7:6 (4)
Štvorhra - finále: Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová (Maď./Fr.-8) - Garbine Muguruzová-Blancová, Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-6) 6:3, 6:2
Turnaj ATP v Acapulcu (dotácia 1 414 550 USD, tvrdý povrch)
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo: Thanasi Kokkinakis (Aus.) - Lukáš Lacko (SR-2) 6:3, 6:2
Turnaj ATP Challenger vo Vroclave (dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch)
Štvorhra - štvrťfinále: Andrej Martin, Chsien-jin Pcheng (SR/Taiw.) - Hubert Hurkacz, Michal Przysiezny (Poľ.) 7:6 (9), 6:3
Turnaj ITF vo švajčiarskom Kreuzlingene (dotácia 50 000 USD)
Dvojhra - semifinále: Rebecca Šramková (SR) - Jelena Ostapenková (Lot.) 7:6 (2), 7:6 (7)
Turnaj ITF Futures v tuniskom El Kantaoui (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch)
Dvojhra - štvrťfinále: Erik Crepaldi (Tal.-5) - Patrik Fabian (SR) 5:7, 6:4, 6:3
Futbal
Príprava: Trnava - Haladás (Maď.) 3:2 (1:1), Trenčín - Frýdek-Místek 5:2 (3:0), góly: 30. a 42. Holúbek, 38. Rabiu, 58. Jairo, 86. Edmond - 66. Matúš, 84. Mehremič (z pok. kopu), ETO Györ - Slovan Bratislava 1:0 (1:0), gól: 8. Bucs, Ružomberok - Třinec 1:2 (0:0), góly: Masaryk - Gajdošík, Dedič, FK Senica - Šamorín 1:1 (1:1), gól Senice: 32. Kráľovič, Zlaté Moravce - Karviná 1:2 (1:1), Myjava - Zlín 0:1 (0:1), Dunajská Streda - Székesfehérvár 0:1 (0:0)
Turnaj UEFA Development hráčov do 16 rokov v Londýne: Slovensko "16" - Švajčiarsko "16" 1:0 (0:0), gól: 47. Kočík (z pok. kopu)
Česko, 17. kolo: Bohemians 1905 - Jihlava 0:0, Brno - Dukla Praha 0:1, Liberec - Slavia Praha 1:3 (gól Liberca dal OBROČNÍK), Mladá Boleslav - Hradec Králové 2:2 (prvý gól domácich dal MICHAL ĎURIŠ), Teplice - Ostrava 1:0, Plzeň - České Budějovice 6:0.
Poľsko, 21. kolo: Leczna - Zabrze 0:1, Lechia Gdansk - Zawisza Bydgoszcz 0:0, Slask Vroclav - Jagiellonia Bialystok 0:1
Turecko, 21. kolo: Istanbul Basaksehir - Gaziantepspor 1:0, Bursaspor - Rizespor 1:1 (F. Hološko za hostí nehral), Sivasspor - Galatasaray 2:3
Grécko, 25. kolo: Veria - PAOK Solún 1:3 (za PAOK hral do 81. min R. Mak), Panthrakikos - Panaitolikos Agrinion 0:0, Niki Volos - Xanthi zrušený (0:3 kontumačne), Kalloni - PAS Giannina 1:0
Portugalsko, 22. kolo: Moreirense - Benfica 1:3, Pacos de Ferreira - Vitoria de Guimaraes 2:2, Sporting Braga - Nacional 3:1, Vitoria Setubal - Penafiel 0:1
Maďarsko, 17. kolo: Paks - Nyíregyháza 1:1 /za domácich odchytal celý zápas P. Molnár/
Rakúsko, 21. kolo: Austria Viedeň - SCR Altach 5:2, Sturm Graz - SC Wiener Neustadt 3:3
Škótsko, 27. kolo: Partick Thistle - Ross County 1:3 (Filip Kiss za hostí hral od 78. min), Aberdeen - St. Mirren 3:0 (Marián Kello za hostí nechytal), Dundee United - St. Johnstone 0:2, Inverness - Kilmarnock 3:3, Motherwell - FC Dundee 0:1
Holandsko, 24. kolo: ADO Den Haag - PEC Zwolle 3:2,Deventer - Alkmaar 0:2, Almelo - FC Utrecht 1:1
Belgicko, 26. kolo: Standard Liége - Waasland Beveren 3:2, Lokeren - Mouscron-Peruwelz 1:0, Cercle Bruggy - Zulte Waregem 2:2, Kortrijk - Westerlo 6:0, Oostende - Charleroi 1:3
Švajčiarsko, 20. kolo: Sion - St. Gallen - v 67. minúte prerušili za stavu 0:0, Grasshoppers Zürich - FC Zürich 0:2
Hokej
Švédsko: Örebro - Frölunda 4:2 (za domácich Július Hudáček 30 zákrokov), HV 71 - Linköping 2:4, Skelleftea - Djurgaarden 5:2, Brynäs - Färjestad 1:3, MODO Hockey - Lulea 2:4, Växjö - Leksand 2:1 pp
Fínsko: Kärpät Oulu - HPK Hämeenlinna 3:2 (za hostí Viedenský 0+1), Ässät Pori - IFK Helsinki 4:2 (za hostí Záborský 0+1), Espoo Blues - JYP Jyväskylä 7:2, Lahti Pelicans - Lukko Rauma 2:3 pp, Tappara Tampere - SaiPa Lappeenranta 4:5 pp, TPS Turku - Vaasan Sport 5:2
Švajčiarsko: Servette Ženeva - Fribourg 4:5 sn (Graňák za hostí 0+1), Bern - Lugano 2:3, Biel - Lausanne 3:0, Kloten - Davos 1:2 sn, Zug - Ambri-Piotta 6:0, Zürich SC Lions - Rapperswil 2:3 sn
Hádzaná
Extraliga mužov, 3. kolo A-skupiny
Považská Bystrica - Šaľa 27:22 (12:10), najviac gólov: Adamčík 6, Dyba, J. Kozák po 5, M. Kozák 4 - Melnyk 7/1, Páleš 7/2, Bočkay 3, Krok 3/1, 450 divákov
Prešov - Hlohovec 32:25 (17:12), najviac gólov: T. Urban 7/3, Antl 4/2, Krok - Baláž 4/3, Ďuriš 4, Takáč, Zaťko, Dudáš po 3, 1185 divákov
2. kolo B-skupiny
Martin - Modra 23:25 (10:13), najviac gólov: Sajtz 9, Bíro 8/2, Mudrák 2, Ostapčuk 2/2 - Michalko 7, Draškovič, Stachovič po 6, 100 divákov
ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 37:29 (17:14), najviac gólov: Štepanovský 8, Volentics 8/2, Zechmeister 5 - Fuňak 8, Maguška 7, Hriňák a Ľoch po 4, 150 divákov
WHIL, 16. kolo
Michalovce - Poruba 29:23 (14:12), najviac gólov: Trehubová 8/1, Krasková 5, S. Nagyová 4 - Rechtorisová 6/1, Šviráková 4, Marčíková 3/2
Partizánske - Šaľa 23:23 (10:12), najviac gólov: Michnová 12/2, Szökeová 3 - R. Bíziková 5, Bujnochová 4, Kertészová 4/1, Kodajová 4/4, 500 divákov
Prešov - Zlín 16:27 (8:15), najviac gólov: Harčarufková 5/2, Šutranová 4 - Hradilová 7/2, Očadlíková 6, A. Tóthová 4
Most - Olomouc 32:20 (17:10), najviac gólov: Szarková 7/1, Súkenníková 7, Jeřábková 6/3 - Berová 5, K. Salčáková 3, 850 divákov
Volejbal
Extraliga mužov
Skupina o 1. - 6. miesto - 9. kolo: Trenčín - Spišská Nová Ves 0:3 (-21, -17, -15), VKP Komárno - Myjava 3:1 (23, -22, 21, 21)
Skupina o 7. - 10. miesto - 10. kolo: VK Ekonóm SPU Nitra - Svidník 3:1 (-17, 21, 20, 13), VKM Stará Ľubovňa - VK KDS Šport Košice 0:3 (-23, -22, -18)
Extraliga žien
Skupina o 1. - 4. miesto - 5. kolo: Slávia EU Bratislava - UKF Nitra 2:3 (10, -18, 18, -19, -12), Pezinok - Spišská Nová Ves 3:2 (-18, -19, 19, 19, 12)
Skupina o 5. - 7. miesto - 5. kolo: Paneurópa - Kežmarok 1:3 (16, -23, -22, -23)
Skupina o 8. - 10. miesto - 4. kolo: Senica - Prešov 0:3 (-23, -15, -24)
Atletika
Olympijský víťaz a majster sveta Mo Farah dosiahol na mítingu Sainsbury v Birminghame najlepší svetový výkon histórie v hale na dve míle 8:03,40 min. Doterajšie maximum (8:04,35) zabehol Kenenisa Bekele na rovnakom mítingu ešte v roku 2008.
Halové majstrovstvá Slovenska v Bratislave
Ženy, 60 m: 1. Alexandra Bezeková (ATU Košice) 7,42 - splnený limit na halové ME, 2. Lenka Kršáková (Spartak Dubnica) 7,54, 3. Monika Weigertová (UK Bratislava) 7,56
400 m: 1. Iveta Putalová (UK Bratislava) 54,04 - slovenský rekord, 2. Lucia Slaničková (Spartak Dubnica) 54,83, 3. Alexandra Štuková (UK Bratislava) 56,07
1500 m: 1. Paula Habovštiaková (UK Bratislava) 4:41,84, 2. Jana Martinská (REDOX Lučenec) 4:49,88, 3. Veronika Zrastáková (ŠOG Nitra) 4:59,84
60 m prek.: 1. Lucia Mokrášová 8,54, 2. Stanislava Lajčáková (obe Spartak Dubnica) 8,85, 3. Monika Baňovičová (AC Malacky) 8,92
výška: 1. Zuzana Karaffová (ŠŠK Komenského Bardejov) 174, 2. Simona Butkovská (STU Bratislava) 165, 3. Dagmar Karaffová (Dukla B. Bystrica) 165
trojskok: 1. Dana Velďáková (Dukla B. Bystrica) 13,76, 2. Monika Baňovičová (AC Malacky) 12,42, 3. Zuzana Durkechová (Sparta P. Bystrica) 11,73
Muži, 60 m: 1. Jakub Matúš (STU Bratislava) 6,81, 2. Ján Volko (Stavbár Nitra) 6,85, 3. Dominik Holec (Dukla B. Bystrica) 6,95
400 m: 1. Denis Danáč (Stavbár Nitra) 48,70, 2. Jakub Bottlík (UK Bratislava) 49,04, 3. Marco Adrien Drozda (obaja UK Bratislava) 51,73
1500 m: 1. Jozef Pelikán (UK Bratislava) 3:56,74, 2. Jaroslav Szabo (Obal Servis Košice) 4:00,88, 3. Leonard Lendvorský (UK Bratislava) 4:03,10
60 m prek.: 1. Andrej Bician (UK Bratislava) 8,23, 2. Slaven Dizdarevič (ATU Košice) 8,31, 3. Marek Vicáň (Dukla B. Bystrica) 8,38
trojskok: 1. Martin Koch 15,32, 2. Michal Jursa (obaja UK Bratislava) 13,43, 3. Daniel Turcsányi (ABC Humenné) 13,11
výška: 1. Lukáš Beer (TU Košice) 218, 2. Michal Kabelka (Spartak Dubnica) 210, 3. Peter Horák (Dukla B. Bystrica) 210
Biatlon
Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v bieloruskom Raubiči
Rýchlostné preteky junioriek na 7,5 km: 1. Lena Arnaudová (Fr.) 20:40,6 min (0), 2. Galina Višnevská (Kaz.) +2,4 (0), 3. Chloé Chevalierová (Fr.) +13,1 (0),... 14. Ivona Fialková (SR) +1:05,7 (1)
Rýchlostné preteky juniorov na 10 km: 1. Alexandr Deďuchin (Rus.) 24:249,0 (0), 2. Fabien Claude (Fr.) +4,6 (1), 3. Sean Doherty (USA) +10,2 (1), ... 42. Ondrej Kosztolányi (SR) +3:03,5 (0)
Akrobatické lyžovanie
Preteky Svetového pohára v nemeckom Tegernsee
Skikros, muži: 1. Jean-Frederic Chapuis (Fr.), 2. Daniel Bohnacker (Nem.), 3. Victor Öhling Norberg (Švéd.), 4. Terence Tchiknavorian (Fr.), 5. Thomas Zangerl (Rak.)
Poradie SP (po 8 z 11 pretekov): 1. Chapuis 487 bodov, 2. Öhling Norberg 477, 3. Bohnacker 284
Ženy: 1. Fanny Smithová (Švajč.), 2. Alizee Baronová (Fr.), 3. Anna Holmlund (Švéd.), 4. Ophelie Davidová (Fr.), 5. Katrin Ofnerová (Rak.)
Poradie SP (po 8 z 11 pretekov): 1. Holmlundová 515, 2. Smithová 507, 3. Baronová 428
Sánkovanie
Svetový pohár, 8. kolo - Altenberg (Nem.)
Muži: 1. Felix Loch (Nem.) 1:48,193, 2. Johannes Ludwig 1:48,463, 3. Andi Langehan (všetci Nem.) 1:48,475,... 12. Jozef Ninis 1:48,987, 25. Marek Solčanský (obaja SR) 1:50,435
Poradie SP, muži: 1. Felix Loch 805 bodov, 2. Andi Langenhan (obaja Nem.) 539, 3. Wolfgang Kindl (Rak.) 521, ... 22. Jozef Ninis 165, 35. Marek Solčanský 76, 56. Patrik Korbela, Richard Gavlas a Ľubomír Kordek (všetci SR) 1
Dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt 1:23,146 min, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (všetci Nem.) 1:23,218, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 1:23,346
Poradie SP, dvojice: 1. Toni Eggert, Sascha Benecken 925 bodov, 2. Tobias Wendl, Tobias Arlt (všetci Nem.) 885, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 594, ... 30. Ján Harniš, Branislav Regec a Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško (všetci SR) po 16