Športové výsledky (22. 2. 2015)

Prinášame výsledky z celého sveta.

Tenis

Turnaj ATP v Marseille (dotácia 565 735 eur, tvrdý povrch)

Dvojhra - finále: Gilles Simon (5-Fr.) - Gael Monfils (7-Fr.) 6:4, 1:6, 7:6 (4)

Štvorhra - finále: Marin Draganja, Henri Kontinen (Chor./Fín.-2) - Colin Fleming, Jonathan Marray (V. Brit.) 6:4, 3:6, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Turnaj ATP v americkom Delray Beach (dotácia 549 230 USD, tvrdý povrch)

Dvojhra - semifinále: Donald Young (USA) - Bernard Tomic (Aus.) 4:6, 6:4, 6:2, Ivo Karlovič (Chor.-4) - Adrian Mannarino (Fr.-5) 6:3, 6:4

Finále: Ivo Karlovič (4-Chorv.) - Donald Young (USA) 6:3, 6:3

Štvorhra - finále: Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Raven Klaasen, Leander Paes (JAR/India-2) 6:3, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)

Turnaj ATP Challenger vo Vroclave (dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch)

Štvorhra - semifinále: Philipp Petzschner, Tim Pütz (Nem.) - Andrej Martin, Chsien-jin Pcheng (SR/Taiw.) 6:3, 6:2

Turnaj ITF vo švajčiarskom Kreuzlingene (dotácia 50 000 USD, koberec)

Dvojhra - finále: Oľga Govorcovová (Biel.-8) - Rebecca Šramková (SR) 6:2, 6:1

Futbal

Rakúsko, 21. kolo: Ried - Red Bull Salzburg 2:2, Admira Wacker - Rapid Viedeň 1:1

Turecko, 21. kolo: Balikesirspor - Genclerbirligi 0:1, Mersin - Karabukspor 2:1, Kasimpasa - Trabzonspor 1:1, Eskisehirspor - Besiktas Istanbul 1:0

Holandsko, 24. kolo: Heerenveen - Groningen 3:1 (A. Rusnák odohral za hostí celý zápas), PSV Eindhoven - FC Dordrecht 3:0, Twente Enschede - Vitesse Arnhem 1:2, Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam 1:1, Feyenoord Rotterdam - Excelsior 3:2

Poľsko, 21. kolo: Lech Poznaň - Ruch Chorzów 2:1 (Putnocký odchytal za hostí celý zápas), Kielce - Legia Varšava 0:0 (Brankár Dušan Kuciak ani Ondrej Duda za Legiu nehrali)

Švajčiarsko, 21. kolo: Luzern - Aarau 4:0, FC Vaduz - FC Thun 1:1, Young Boys Bern - FC Bazilej 4:2

Škótsko, 27. kolo: Celtic Glasgow - Hamilton Academical 4:0

Grécko, 25. kolo:Asteras Tripoli - OFI Kréta 6:1 (za domácich Košický odchytal celý zápas), Panionios - Levadiakos 1:0, Platanias - Kerkyra 1:1, Panathinaikos Atény - Olympiakos Pireus 2:1

Belgicko, 27. kolo: Gent - FC Bruggy 2:1, Genk - Anderlecht Brusel 0:1, Mechelen - Lierse 2:1

Portugalsko, 22. kolo: Arouca - Rio Ave 1:0, Marítimo - Belenenses 1:2, Estoril - Académica de Coimbra 1:2, Sporting Lisabon - Gil Vicente 2:0

Hokej

Česko, 49. kolo: Třinec - Brno 4:1 (za domácich Ružička a Dravecký 0+1), Karlove Vary - Zlín 3:4 sn (Harant 0+1 - O. Kotvan 0+1), Plzeň - Liberec 3:4 pp (za domácich Bližňák 1+0, J. Sýkora 0+1 - za hostí Lašák odchytal celý zápas), Litvínov - Vítkovice 5:1 (za hostí Rudolf Huna 0+1), Mladá Boleslav - Olomouc 6:3 (za hostí P. Zuzin0+1), Hradec Králové - Slavia Praha 3:2, Sparta Praha - Pardubice 2:1 (J. Mikuš 1+0, Cingeľ 0+1 - Marcinko 1+0)

Basketbal

Extraliga žien

6. kolo A-skupiny o 1.-4. miesto: Spišská Nová Ves - Piešťanské Čajky 54:89 (29:48), najviac bodov: Morrisová 19, Bučáková 13, Palušná 7 - M. Páleníková 20, Tathamová 19, T. Páleníková 16

6. kolo B-skupiny o 5.-8. miesto: Banská Bystrica - Šamorín 43:77 (20:38), najviac bodov: Striešová, Štefaňáková po 8, Piperková 6 - Vyňuchalová 22, Slamová 13, Hašková, Ramirezová po 12

Volejbal

Extraliga mužov

Skupina o 1. - 6. miesto - 8. kolo: Myjava - Spišská Nová Ves 1:3 (23, -16, -18, -23)

Skupina o 7. - 10. miesto - 11. kolo: Šport Košice - SPU Nitra 3:0 (20, 16, 23), Stará Ľubovňa - Svidník 0:3 (-22, -22, -23)

Cyklistika

Okolo Andalúzie:

5. etapa (Montilla - Alhaurín de la Torre, 170,9 km): 1. Juan José Lobato (Šp.) Movistar 3:48:56 h, 2. John Degenkolb (Nem.) Giant-Alpecin +1 s, 3. Sylvain Chavanel (Fr.) IAM Cycling, 4. Pim Ligthart (Hol.) Lotto-Soudal, 5. Grega Bole (ČR) CCC Sprandi Polkowice, 6. Christopher Froome (V. Brit.) Sky všetci +2

Konečné poradie: 1. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 21:21:14 h, 2. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +2 s, 3. Benat Intxausti (Spa) Movistar +2:38 min, 4. Mikel Nieve (Šp.) Sky +3:05, 5. Romain Bardet (Fr.) Ag2r La Mondiale +3:13, 6. Peter Kennaugh (V. Brit.) Sky +4:03

Atletika

Tokijský maratón, muži: 1. Endeshaw Negesse (Et.) 2:06:00 h, 2. Stephen Kiprotich (Ug.) 2:06:33, 3. Dickson Chumba (Keňa) 2:06:36

Ženy: 1. Birhane Dibabová (Et.) 2:23:14, 2. Helah Kipropová (Keňa) 2:24:03, 3. Tiki Gelanová (Et.) 2:24:26

Hádzaná

WHIL, dohrávka 2. kola

Prešov - Poruba 19:29 (7:14), najviac gólov: Šutranová 6/2, Simičová 4/1, Novická 2/1, Babuková, Vencuriková po 2 - Kostelná 6, Marčíková 5/1, Rechtorisová 5.

16. kolo:

Veselí nad Moravou - ŠKP Bratislava 32:16 (14:8), najviac gólov: Jandásková 9/4, Vinklárková 5 - Ďuriníková, Schwarzová a Lešková po 3

Slavia Praha - Písek 24:20 (12:9), najviac gólov: Stellnerová 8, Rajnohová 4, Chlupová 3 - Součková 6, Palasová 6/6, A. Königová 4

Biatlon

Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v bieloruskom Raubiči

Stíhacie preteky kadetiek na 7,5 km: 1. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) 23:26,9 min (2), 2. Julia Schwaigerová +44,3 (2), 3. Simone Kupfnerová (obe Rak.) +55,5 (3), ... 49. Annamária Košinová (SR) +8:05,6 (5)

Stíhacie preteky junioriek na 10 km: 1. Marie Heinrichová (Nem.) 27:58,3 (0), 2. Galina Višnevská (Kaz.) +15,4 (2), 3. Julia Žuravoková (Ukr.) +20,7 (0), ... 23. Ivona Fialková (SR) +3:33,3 (5)

Stíhacie preteky kadetov na 10 km: 1. Felix Leitner (Rak.) 28:12,3 (2), 2. Kirill Strelcov (Rus.) +3,0 (2), 3. Mattis Haug (Nór.) +11,0 (2), ... 50. Šimon Bartko +6:04,6 (7), 56. Samuel Závalec (obaja SR) +8:02,4 (4)

Stíhacie preteky juniorov na 12,5 km: 1. Eduard Latypov (Rus.) 35:02,8 (2), 2. Vemund Gurigard (Nór.) +24,4 (2), 3. Alexander Povarnicyn (Rus.) +28,1 (5), ... 39. Ondrej Kosztolányi (SR) +6:24,3 (4)

Box

Kazach Gennadij Golovkin obhájil titul majstra sveta organizácie WBA v strednej hmotnostnej kategórii. Tridsaťdvaročný boxer zdolal britského vyzývateľa Martina Murraya technickým k.o. v jedenástom kole zápasu v Monte Carle. Golovkin dosiahol devätnásty knokaut súpera za sebou. Kazachova bilancia v profiringu je 32 víťazstiev, z toho 29 knokautov a žiadna prehra.

Dráhová cyklistika

MS vo francúzskom Saint-Quentin-en-Yvelines

Muži, madison (200 kôl, 50 km): 1. Bryan Coquard/Morgan Kneisky (Fr.) 21 bodov, 2. Liam Bertazzo/Elia Viviani (Tal.) 20, 3. Jasper de Buyst/Otto Vergaerde (Belg.)

Šprint: 1. Gregory Bauge (Fr.), 2. Denis Dmitriev (Rus.), 3. Quentin Lafargue (Fr.)

Omnium - konečné poradie: 1. Fernando Gavira Rendon (Kol.) 205 b., 2. Glenn O'Shea (Austr.) 190, 3. Elia Viviani (Tal.) 181

Stíhacie preteky jednotlivcov (4000 m): 1. Stefan Küng (Švajč.), 2. Jack Bobridge (Austr.), 3. Julien Morice (Fr.)

Ženy, konečné poradie po 6. disciplínach: 1. Annette Edmondsonová (Austr.) 192, 2. Laura Trottová (V. Brit.) 176, 3. Kirsten Wildová (Hol.) 175

Keirin: 1. Anna Mearesová (Austr.), 2. Shanne Braspennincxová (Hol.), 3. Lisandra Guerra Rodriguezová (Kuba)

Scratch (40 kôl, 10 km): 1. Kirsten Wildová (Hol.) 13:21,023 min, 2. Amy Cureová (Austr.), 3. Allison Beveridge (Kan.)

Šprint: 1. Kristina Vogelová (Nem.), 2. Elis Ligtleeová (Hol.), 3. Zhong Tianshi (Čína)

Sánkovanie

Svetový pohár v nemeckom Altenberg

Ženy: 1. Natalie Geisenbergerová 1:45,585 min, 2. Tatjana Hüfnerová 1:45,868, 3. Dajana Eitbergerová (všetky Nem.) 1:45,915

Šprint: 1. Erin Hamlinová (USA) 37,751 s, 2. Dajana Eitbergerová (Nem.) 37,896, 3. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 37,901

Poradie v SP (po 11 z 12 pretekov): 1. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 995 b., 2. Dajana Eitbergerová (Nem.) 751, 3. Tatjana Hüfnerová (Nem.) 672

Muži, šprint dvojíc: 1. Toni Eggert/Sascha Benecken (Nem.) 27,790 s, 2. Andris Sics/Juris Sics (Lot.) 27,817, 3. Tobias Wendl/Tobias Arlt (Nem.) 27,843

Poradie v SP (po 11 z 12 pretekov): 1. Toni Eggert/Sascha Benecken (Nem.) 1025 b., 2. Tobias Wendl/Tobias Arlt (Nem.) 955, 3. Andris Sics/Juris Sics (Lot.) 679

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Investment Advisory Guide for Slovakia
  3. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  4. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  5. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  6. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  7. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  8. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  1. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
  2. Investment Advisory Guide for Slovakia
  3. Ako naučiť vaše deti správne zaobchádzať s peniazmi?
  4. Spolupráca Katedry architektúry SvF s mestskou časťou Dúbravka
  5. Ročné cestovné poistenie vás chráni dlhšie a je výhodnejšie
  6. Podmienky predaja spoločnosti s.r.o., ktorá je platcom DPH
  7. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  8. Alori: upratujte efektívne a bez námahy
  9. Gansberg Koliba - Housing as a symbol of success
  10. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 24 192
  2. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 23 456
  3. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 20 843
  4. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 16 388
  5. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 15 099
  6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 12 141
  7. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov 6 287
  8. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory 4 853
  9. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami? 4 541
  10. Reportáž: Boli sme pri krste novej lode Costa Venezia 3 566