Slovan prekvapil, nad silným Petrohradom vyhral 5:2

Slovan viedol v tretej tretine už 3:0. Hosťom sa podarilo znížiť na rozdiel gólu, ale domáci definitívne rozhodli dvoma zásahmi do prázdnej brány.

Brankár Petrohradu Mikko Koskinen prikrýva puk pred dobiedzajúcim Dominikom Rehákom zo Slovana.(Zdroj: SITA)

KHL - nedeľa:

HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly: 18. L. Hudáček (Murley), 28. Tičar (Barker, L. Nagy), 44. V. Mihálik (L. Hudáček, Bartovič), 59. L. Nagy, 60. Baranka - 48. Thoresen (z tr. strieľania), 57. Červenka (Kovaľčuk)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Sergejev - Balodis, Birin (všetci Rus.), 9954 divákov

Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, J. Brejčák, Barker, V. Mihálik - Jeglič, Tičar, L. Nagy - L. Hudáček, Murley, Bartovič - Netík, A. Šťastný, D. Rehák

Petrohrad: Koskinen - Rukavišnikov, Belov, Kutejkin, Alexandrov, Chafizullin, Čudinov, Judin, Jermakov - Červenka, Ericsson, Kovaľčuk - Dadonov, Šipačov, Ketov - Tichonov, Martensson, Thoresen - Ponikarovskij, Chochrjakov, Burdasov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava získali v nedeľu cenný skalp. V domácej Slovnaft aréne zdolali jedného z ašpirantov na zisk titulu SKA Petrohrad 5:2.

Zverenci trénera Petriho Matikainena pretrhli sériu siedmich prehier v KHL. Nič to však nezmenilo na fakte, že v Západnej konferencii obsadia poslednú 14. priečku.

Slovan nastúpil iba s tromi nekompletnými päťkami. Fínsky kouč domácich nasadil do hry len piatich obrancov a deviatich útočníkov.

Ubránili hviezdy

Napriek tomu Slovan odohral v pozliepanej zostave s druhým tímom tabuľky fantastickú partiu. Na dištanc dokázal udržať hviezdy súpera, výborne bránil v oslabeniach a podnikal nebezpečné brejky.

Vedenia sa ujal v 18. minúte zásluhou presilovkového gólu Libora Hudáčeka. A na 2:0 zvýšil v druhej tretine slovinský reprezentant Rok Tičar.

Keď v 44. minúte zakončil učebnicovú akciu gólom na 3:0 Vladimír Mihálik, začalo sa rysovať nečakané víťazstvo slovenského tímu.

Hostia však duel zdramatizovali. Z trestného strieľania skóroval Patrick Thoresen a v 57. minúte znížil na rozdiel jedného gólu Roman Červenka.

Aj naposledy zdolali Petrohrad

Domáci napokon záverečnému tlaku súpera odolali. A v závere spečatili ich triumf gólmi do prázdnej bránky najproduktívnejší hráč Ladislav Nagy a zadák Ivan Baranka.

Slovan zvíťazil prvýkrát od 10. januára. Vtedy pokoril takisto Petrohrad - na jeho ľade vyhral 2:1 po nájazdoch.

Bratislavčania zakončia sezónu utorkovým duelom s Jokeritom Helsinki (19.00 h).

Hokejisti Slovana oslavujú víťazstvo nad Petrohradom. FOTO - TASR.

Hlasy:

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Je krásne, že sme konečne vyhrali, je to príjemný pocit. Takto sme mali hrať počas celej sezóny. Podali sme vyrovnaný výkon, dobre zahrali všetci hráči. Prajem tímu SKA veľa šťastia v play-off."

Viačeslav Bykov (tréner SKA): "Gratulujem súperovi k zaslúženému triumfu, mali viac chuti po troch bodoch. Prejavili na ľade viac emócií. U nás sa už tešíme na play-off."

Libor Hudáček (útočník Slovana): "Je to naozaj pekné, že sme sa na konci sezóny dali dokopy a vyhrali takýto duel. Chlapci nás asi trochu podcenili a to sa nevypláca. Dali sme prvý gól, proti takému súperovi je lepšie viesť. Potom už môžeme kaziť hru a čakať na naše protiútoky, ktoré nám dnes konečne vyšli. Sme radi, že sme im mohli uštedriť takúto trpkú prehru, tréner im isto niečo pekné povie v šatni."

Ivan Baranka (obranca Slovana): "Sme radi, že sme tento duel vyhrali pred krásnou kulisou. Diváci si našli cestu na štadión a zaslúžili si to. Zdolali sme ich druhýkrát po sebe, možno sme na nich špecialisti, ale oni sú v play-off a my nie."

Online prenos

60. min - A dve sekundy pred koncom stretnutia pridáva Slovan do prázdnej brány aj piaty gól. Nad silným Petrohradom víťazí 5:2.

59. min - Tak Slovan to zrejme napokon predsa len dokáže. Počas power-play sa v strednom pásme dostal k puku Nagy a od červenej čiary trafil do opustenej brány - 4:2.

57. min - Netík sa vrátil späť na ľad a Koskinen do brány. Slovanisti sa pokúšali niekoľkrát trafiť opustenú bránu, ale vždy tesne minuli. Namiesto toho sa po Netíkovom návrate presadzuje Červenka a Petrohrad znižuje na 3:2.

55. min - Petrohrad teraz pristúpil k mimoriadne zaujímavému ťahu. Viac ako päť minút pred koncom bude hrať power-play. Rozhodca totiž vylúčil domáceho Tomáša Netíka a hostia budú hrať v početnej výhode o dvoch hráčov.

53. min - Slovan mal teraz obrovskú šancu streliť štvrtý gól. Milan Bartovič sa rútil sám na Koskinena, ale minul bránu.

48. min - Autor tretieho gólu Vladimír Mihálik si teraz v defenzíve počínal nedovolene a rozhodca nariadil trestné strieľanie pre Petrohrad. Patrick Thoresen z neho dokázal Backlunda prestreliť a hostia znižujú na 3:1.

44. min - Slovan po rýchlom protiútoku rozohral v útočnom pásme nádhernú akciu, puk sa dostal od Bartoviča cez Libora Hudáčka k Vladimírovi Mihálikovi, ktorý prestrelil Koskinena. Domáci vedú už 3:0!

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

35. min - Slovan je dnes aj pomerne efektívny. V doterajšom priebehu síce prehráva na strely 9-15, ale zo svojich deviatich pokusov dokázal vyťažiť už dva góly.

28. min - Slovan vyhráva 2:0! Barker strieľal puk od modrej čiary a pred Koskinenom ho ideálne tečoval Rok Tičar.

25. min - Slovan hral tretíkrát v oslabení a tretíkrát sa ubránil. V tejto štatistike majú domáci zatiaľ stopercentnú bilanciu. Presilovky doteraz 1:3, na góly však 1:0.

21. min - Obrovská možnosť Slovana hneď v úvode druhej tretiny. Bratislavčania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, Nagy prihrával Tičarovi, ale ten nedokázal dostatočne nadvihnúť puk ponad Koskinenov betón. Hosťujúci brankár puk skvelo vyrazil.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

18. min - A Slovan presilovku už po desiatich sekundách využíva a dostáva sa do nečakaného vedenia. Matt Murley vystrelil takmer od mantinelu na bránu, Koskinen puk vyrazil a Hudáček ho doklepol do siete.

17. min - Slovan hral po vylúčení Baranku druhýkrát v oslabení, ale aj tentoraz sa dokázal ubrániť. Hostia síce držali útočné pásmo a posúvali si puk, Backlunda však výraznejšie neohrozili. A navyše si po vylúčení Čudinova zahrá presilovku aj Slovan.

11. min - Z hľadiska ofenzívy sa hrá zatiaľ naozaj pomerne slabý zápas. Petrohrad má podľa očakávania navrch, Backlunda ohrozil päťkrát. Slovan vystrelil zatiaľ iba raz.

7. min - Petrohrad presilovku nevyužil. Najskôr v nej tvrdo pálil Kovalčuk, o pár sekúnd nepretlačil puk do siete z uhla ani Dadonov. Domáci diváci odmenili svojho brankára skandovaním: "Backlund! Backlund!"

5. min - Zatiaľ sa hrá obojstranne veľmi opatrný hokej bez výraznejších šancí. Hostia však budú mať šancu otvoriť skóre stretnutia. Po vylúčení Dominika Reháka budú hrať v početnej výhode.

1. min - Zápas sa začal.