Juventus zdolal Dortmund, City prehralo s Barcelonou

Oba utorňajšie zápasy osemfinále Ligy majstrov sa skončili výsledkom 2:1.

Luis Suárez sa teší zo svojho druhého gólu do siete Manchesteru City.(Zdroj: SITA/AP)
Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

BRATISLAVA. Futbalisti anglického majstra Manchester City prehrali v utorňajšom úvodnom osemfinále Ligy majstrov 2014/2015 na domácom Etihad Stadium s FC Barcelona 1:2.

Katalánci si po dvoch prvopolčasových góloch uruguajského útočníka Luisa Suareza vytvorili skvelú pozíciu do odvety na Nou Campe, ktorá sa bude hrať 18. marca.

V druhom utorňajšom osemfinále na štadióne Juventusu Turín zvíťazili domáci nad Borussiou Dortmund 2:1.

Skvelý Suárez

V Manchestri sa v repríze vlaňajšieho osemfinále začalo opatrne. V 8. minúte Milner z dobrej pozície pokazil priamy kop.

Ako prvý sa do nebezpečnejšej situácie dostal po desiatich minútach hosťujúci Suarez. Jeho zakončenie minulo pravú žrď.

Uruguajský útočník sa však presadil v 16. minúte, keď center Messiho narobil Kompanymu veľké problémy a od jeho chrbta odrazenú loptu poslal po zemi do siete.

Gól Luisa Suáreza na 0:1.

Španielsky tím mal opticky viac z hry. Domáci čakali na nebezpečný brejk, no ten neprichádzal.

Po polhodine hry zakombinoval Messi s Albom, ktorého center našiel Suareza a ten aj s pomocou ľavej žrde poslal loptu druhýkrát za chrbát bezmocného Harta.

Gól Luisa Suáreza na 0:2.

Messi zahodil penaltu

Definitívne K.O. domácim mohol uštedriť v 44. minúte Alves. V rýchlom úniku jeho lob cez Harta skončil len na brvne.

Domáci mohli znížiť v 45. minúte Nasrim, ale jeho strelu ter Stegen vyrazil na roh.

Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie Manchester a v 49. minúte mohol skórovať Džeko. Úplne osamotený na päťke hlavičkoval iba do stredu brány do náručia ter Stegena.

O šesť minút nebezpečne, ale tesne mimo pálil Agüero. Moment domáceho argentínskeho útočníka prišiel v 69. minúte, keď City zakombinovalo pred 16-kou, Agüero do nej vtrhol medzi troch obrancov a strelou pod brvno nezadržateľne znížil.

Domáci tlačili v snahe vyrovnať, ale dostali tvrdú ranu v 74. minúte, keď po faule na Alvesa a druhej žltej karte musel predčasne z ihriska Clichy.

Zverenci Luisa Enriqueho početnú prevahu využili na kontrolovanie hry a cennú výhru nad tímom Čiľana Manuela Pellegriniho ustrážili.

V nadstavenom čase ešte penaltu zahodil Messi.

Liga majstrov - prvé zápasy osemfinále, utorok:

Manchester City - Barcelona 1:2 (0:2)

Góly: 69. Agüero - 16. a 30. Suarez, ŽK: Clichy, Fernando - Rakitič, Alves, Adriano, ČK: 74. Clichy (Manchester) po 2 ŽK, rozhodoval: Brych (Nem.), 45.500 divákov.

Manchester: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Nasri (61. Fernandinho), Fernando, Milner, Silva (78. Sagna) - Džeko (68. Bony), Agüero

Barcelona: ter Stegen - Alves (75. Adriano), Pique, Mascherano, Alba - Rakitič (71. Mathieu), Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar (80. Pedro)

Gólový prvý polčas v Turíne

V Turíne začali domáci náporom. Mali viac loptu na kopačkách a svoju prevahu zužitkovali v 13. minúte. Morata potiahol po ľavej strane, po zrýchlení sa cez obrancu dostal k prudkému zakončeniu, brankár Borussie Weidenfeller loptu len vyrazil presne pred dobiehajúcého Teveza a ten do prázdnej brány už nemal problém doraziť.

Gól Carloza Téveza na 1:0.

Výber kouča Jürgena Kloppa nezvesil hlavy a na nohy ho postavila v 18. minúte chyba stopéra Chielliniho, ktorý sa pošmykol, Reus si loptu naviedol na stred šestnástky a rutinérskou strelou prekonal Buffona.

Gól Marca Reusa na 1:1.

Po polhodine hry napriahol nebezpečne hosťujúci Sahin, ale Buffon domácich podržal.

Juventus udrel krátko pred polčasom. Pogba z ľavej strany nacentroval do päťky, kde nepokrytý Morata trafil do odkrytej brány.

Gól Alvara Moratu na 2:1.

V 58. minúte tvrdo, no len do stredu domácej bránky pálil Immobile. Borussia mala viac z hry, lepšie kombinovala, ale nevedela si vypracovať čistú šancu.

Na druhej strane ju mohol definitívne poslať do kolien Tevez v 72. minúte, ale tesne minul pravú tyč. Neujala sa ani veľká šanca domáceho Pereyru v 86. minúte.

Taliansky šampión doma neprehral už v 47. súťažnom zápase za sebou a do odvety v Dortmunde (18. marca) pôjdu zverenci kouča Massimiliana Allegriho v lepšej pozícii.

Juventus - Dortmund 2:1 (2:1)

Góly: 13. Tevez, 43. Morata - 18. Reus, ŽK: Vidal, Pereyra - rozhodoval: Lahoz (Šp.), 39.000 divákov.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Marchisio, Pirlo (37. Pereyra), Pogba - Vidal (86. Padoin) - Tevez (89. Coman), Morata

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (32. Ginter), Papastathopoulos (46. Kirch), Hummels, Schmelzer - Gündogan, Sahin - Aubameyang, Mchitarjan, Reus - Immobile (76. Blaszczykowski)