Víťazstvo Barcelony so City zariadil Suárez, Messi nedal penaltu

Moje mužstvo musí ukázať správny charakter a v Barcelone zvíťaziť, vyhlásil čilský tréner City Manuel Pellegrini.

Luis Suárez strieľa svoj druhý gól do siete Manchestru City.(Zdroj: TASR/AP)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

MANCHESTER. Futbalisti FC Barcelona si pred osemfinálovou odvetou Ligy majstrov utvorili dobrú pozíciu. V utorňajšom prvom dueli zvíťazili na pôde Manchestru City 2:1.

Hviezdou na Etihad Stadium nebol tradične Lionel Messi, ale Luis Suárez. Uruguajský kanonier sa postaral o oba góly svojho tímu.

Dva góly Suáreza

Pri prvom presnom zásahu v 16. min sa najprv pokúsil o hlavičku. Tá mu nevyšla, no následný pokus poslal prudko ľavačkou za chrbát Joa Harta.

Bývalý hráč FC Liverpool sa o pätnásť minút neskôr kĺzačkou presadil po centri Jordiho Albu z ľavej strany. Domácim sa podarilo znížiť v 69. minúte. Argentínčan Sergio Agüero skóroval tiesnený štvoricou súperových hráčov.

City muselo od 74. minúty dohrávať bez vylúčeného francúzskeho ľavého beka Gaela Clichyho. A vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Hosťujúci Messi navyše v nadstavenom čase nepremenil pokutový kop po faule Pabla Zabaletu.

Pätnásť prehier

Uruguajčan Suárez zažil súťažný návrat na anglické trávniky.

"V prvom polčase sme nehrali dobre. Urobili sme chyby, hlavne pri prvom góle. V druhej časti sme sa zlepšili, ale v oslabení je vždy náročné vyrovnať. Moje mužstvo musí ukázať správny charakter a v Barcelone zvíťaziť," vyhlásil čilský tréner City Manuel Pellegrini.

Proti FC Barcelona utrpel dovedna už pätnásť prehier.

"Zákrok brankára Harta pri pokutovom kope Messiho bol veľmi dôležitý z viacerých dôvodov," hovoril Pellegrini pre oficiálnu stránku UEFA.

"Bol to veľmi zbytočný pokutový kop, vo vlastnej šestnástke sa musíme viac kontrolovať. Stav 1:3 z nášho pohľadu by sa v odvete otáčal veľmi ťažko, takto máme o čosi väčšiu šancu na zvrat."

Repríza z vlaňajška

Kormidelník hostí Luis Enrique bol po stretnutí nadmieru spokojný. "Pre náš tím je to dobrý výsledok, boli sme lepší ako súper. Naším cieľom bolo vyhrať zápas akýmkoľvek výsledkom," hodnotil.

"Som veľmi spokojný. Nesmieme však zabúdať na kvalitu Manchestru City. Hráčom, ktorí zahrávajú pokutové kopy, sa niekedy stane, že neskórujú. Lionelovi naďalej verím."

Messiho nepremenená penalta.

V tejto konfrontácii ide o reprízu vlaňajšieho osemfinále. Vtedy Barcelona vyhrala v Manchestri 2:0.

City ešte nikdy nebolo v LM ďalej ako medzi najlepšou šestnástkou. Barcelona v osemfinále nechýba jedenástykrát za sebou. A z predchádzajúcich desiatich prípadov až osemkrát postúpila do ďalšieho kola.

Odveta v Barcelone je na programe 18. marca.