Prvý finálový zápas play-off I. ligy vyhrala Spišská Nová Ves

Na snímke sa hráč Detvy Branislav Srnka (v modrom) snaží presadiť cez brániaceho Mareka Nagya. V bráne kontroluje svoju pozíciu Robin Blažíček. (Autor: SITA)
SITA|26. feb 2015 o 20:00

Spišiaci zdolali na domácom ľade Detvu tesne 2:1.

BRATISLAVA. Vo štvrtkovom prvom finálovom dueli play-off hokejovej I. ligy využili výhodu domáceho prostredia hráči HK Spišská Nová Ves. Nad súpermi z Detvy zvíťazili 2:1.

Všetko podstatné sa udialo už v prvej tretine. Domácich poslal do vedenia v 7. minúte obranca Jozef Hrubý, za tím Detvy odpovedal o štyri minúty neskôr Juraj Petro.

Druhý a napokon aj víťazný gól domácich strelil v 14. minúte Lukáš Vartovník. Stretnutie sledovalo podľa oficiálnych údajov 3069 divákov.

Favorizovaní Spišiaci, ktorí vyhrali aj základnú časť súťaže, vedú vo finálovej sérii 1:0.

Séria hraná na štyri víťazné stretnutia pokračuje druhým zápasom na Spiši už v piatok o 17.00 h.

I. liga - finále play-off:

Spišská Nová Ves - Detva 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

/stav série - 1:0/

Góly: 7. Hrubý, 14. Vartovník (Hamrák, Findura) - 11. Petro (Srnka, Hajnik). Rozhodovali: Štefik, Valach - Bdnár, Smrek, vylúčení: 8:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 3069 divákov