Meszároš a Daňo prispeli gólmi, Hossa dvakrát asistoval

Andrej Meszároš.
Andrej Meszároš. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. feb 2015 o 06:51

Daňo so štyrmi strelami bol najaktívnejším hráčom Blue Jackets. Bodoval aj Tatar.

NEW YORK. Slovenský obranca Andrej Meszároš prispel gólom k triumfu hokejistov Buffala v zámorskej NHL nad Vancouverom 6:3.

Presný zásah zaznamenal aj Marko Daňo, ale jeho Columbus prehral doma s Montrealom 2:5. Chicago vyhralo na Floride 3:0 aj vďaka dvom asistenciám Mariána Hossu.

Buffalo sa proti Vancouveru presadilo strelecky šesťkrát napriek tomu, že hralo bez dvoch svojich najproduktívnejších hráčov Zemgusa Girgensonsa a Tylera Ennisa.

Druhý gól v sezóne

Meszároš svojim druhým gólom v sezóne poslal domácich na začiatku tretej tretiny do vedenia 3:2. Odohral vyše 20 minút, mal aj dva plusové body a jednu strelu.

Líder Východnej konferencie Montreal uspel na ľade Columbusu 5:2, pod čo sa gólom a dvoma asistenciami podpísal P.K. Subban.

Slovenský útočník Daňo dosiahol svoj tretí gól v tomto ročníku profiligy v záverečnej časti hry, ale domáci na zvrat nedosiahli. Daňo mal minutáž 15:03, so štyrmi strelami bol najaktívnejším korčuliarom Blue Jackets a pripísal si aj dva mínusové body.

Gól Marka Daňa.

Florida ešte bez Jágra

Florida ešte bez čerstvej posily Jaromíra Jágra i bez Slováka Tomáša Kopeckého prehrala s Chicagom 0:3, v drese hostí sa dvoma asistenciami a dvoma plusovými bodmi prezentoval útočník Marián Hossa.

Čisté konto vychytal s 20 zásahmi Corey Crawford.

Toronto s Richardom Pánikom zdolalo Philadelphiu 3:2 napriek tomu, že hostia vyhrali na strely jednoznačne 49:17. Brankár kanadského celku Jonathan Bernier sa blysol 47 úspešnými zákrokmi.

Buffalo - Vancouver 6:3 (za domácich Meszároš 1+0), Columbus - Montreal 2:5 (za domácich Daňo 1+0), NY Rangers - Arizona 4:3, Toronto - Philadelphia 3:2, Florida - Chicago 0:3 (za hostí Hossa 0+2), Winnipeg - St. Louis 1:2 pp a sn, Nashville - Minnesota 2:4, Los Angeles - Ottawa 0:1, San Jose - Detroit 2:3 (za hostí Tatar 0+1)