SME
Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Športové výsledky (28. 2. 2015). Nadal postúpil do finále

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

Španiel Rafael Nadal si vo štvrťfinále turnaja v Buenos Aires ľahko poradil s domácim Federicom Delbonisom.Španiel Rafael Nadal si vo štvrťfinále turnaja v Buenos Aires ľahko poradil s domácim Federicom Delbonisom.(Zdroj: SITA/AP)

FUTBAL

TALIANSKO - 25. kolo:

Chievo Verona - AC Miláno 0:0

ARGENTÍNA - 3. kolo:

Godoy Cruz - Huracan 2:1

Arsenal - Nueva Chicago 1:1

PORTUGALSKO - 23. kolo:

Vitoria Guimaraes - Maritimo 1:0

Benfica Lisabon - Estoril 6:0

Gil Vicente - Boavista Porto 1:1

Rio Ave - Braga 0:2

Zápas Nacional - Vitória Setúbal prerušili v 12. min za stavu 0:0 pre hustú hmlu

TURECKO - 22. kolo:

Genclerbirligi - Sivasspor 0:0

Rizespor - Eskisehirspor 3:0 /F. Hološko (Rizespor) nastúpil v 87. min/

Konyaspor - Fenerbahce Istanbul 1:1

Článok pokračuje pod video reklamou

ČESKO - 18. kolo:

Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:0 (0:0)

Ján Greguš (Jablonec), Matúš Mikuš a Lukáš Pauschek odohrali celé stretnutie, Pavol Cicman nastúpil v 81. min, Ivan Lietava sedel na lavičke náhradníkov a Martin Cseh (všetci Bohemians) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Baník Ostrava - Sparta Praha 1:1 (0:1)

/za domácich Mišák od 72. min/

České Budějovice - Brno 1:3 (0:1)

Góly: 87. Kladrubský - 11. Sýkora, 51. Jugas, 78. Malík

/Machovec od 46. min Keresteš celé stretnutie/

Přibram - Mladá Boleslav 2:0 (1:0)

Góly: 33. Pilík, 77. Bednář

/za domácich Hájovský celé stretnutie/

Slavia Praha - Teplice 2:2 (1:2)

Góly: 19. a 55. Škoda - 12. a 23. Potočný

/Matej Rakovan (Slavia) nehral, bol medzi náhradníkmi/

MAĎARSKO - 18. kolo:

Haladás Szombathelyi - Diosgyör 1:1

Kecskeméti - Pápa 3:2 /T. Tujvel (Kecskeméti) chytal celý zápas/

Nyiregyháza - Honvéd Budpaešť 2:0 /J. Halenár hral celý zápas a v 86. min strelil gól, I. Žofčák (obaja Nyiregyháza) hral do 90. min/

Puskás Akademia - Debrecín 0:1 /Z. Harsányi nastúpil v 82. min, Ľ. Hajdúch (obaja Puskás) bol na lavičke náhradníkov/

Újpest Budapešť - Pécs 0:2 /za domácich Hudák od 46. min/

POĽSKO - 22. kolo:

GKS Belchatow - Wisla Krakov 3:1

Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 2:0

/Cs. Horváth hral celý zápas, D. Rusov (obaja Gliwice) bol na lavičke náhradníkov/

Górnik Zabrze - Slask Vroclav 3:3

/Roman Gergel odohral celý zápas a v 9. min otvoril skóre duelu, Erik Grendel odohral celý zápas a v 73. min inkasoval ŽK, Róbert Jež (všetci Zabrze) hral od 68. min. Róbert Pich hral do 73. min, Peter Grajciar hral od 65. min, Miloš Lačný (všetci Vroclav) sedel na lavičke náhradníkov/

ŠKÓTSKO - 28. kolo:

Dundee United - Partick Thistle 0:2

Motherwell - Inverness 2:1

Ross County - FC Dundee 1:0 /F. Kiss (Ross County) nastúpil v 85. min/

St. Johnstone - Kilmarnock 0:0

St. Mirren - Hamilton 1:0 /M. Kello (St. Mirren) bol na lavičke náhradníkov/

RAKÚSKO - 22. kolo:

SCR Altach - AC Wolfsberger 1:0

Rapid Viedeň - Sturm Graz 1:0 /J. Novota (Rapid) chytal celý zápas/

Wiener Neustadt - Austria Viedeň 1:0

Ried - Admira Wacker 2:2

KATAR - 19. kolo:

Al-Sadd - Lekhwiya SC 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ V. WEISS (z pok. kopu)

Vladimír Weiss (Lekhwiya) nastúpil v 80. min, v nadstavenom čase druhého polčasu strelil jediný gól zápasu

HOLANDSKO - 25. kolo:

Vitesse Arnheim - Zwolle 2:1

AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 2:0

Twente Enschede - NAC Breda 1:1

SC Cambuur - Heracles Almelo 1:0

BELGICKO - 28. kolo:

Charleroi - Lokeren 1:0

Lierse - Genk 0:2

Waregem - Mechelen 2:3

Westerlo - Oostende 3:0

ŠVAJČIARSKO - 22. kolo:

Zürich - Aarau 0:0

Bazilej - Vaduz 1:0

NEMECKO - II. liga, 23. kolo:

1. FC Norimberg - Karlsruhe 1:1 - Jakub Sylvester (Norimberg) odohral celý zápas

Sandhausen - Aalen 2:0

TALIANSKO - II. liga, 28. kolo:

Avellino - Ternana 1:1 - Martin Valjent (Ternana) odohral celé stretnutie

Catania - Frosinone 1:2 - Norbert Gyömbér ani Dávid Berežný (obaja Catania) nefigurujú v zápise o stretnutí

Crotone - Livorno 1:0

Entella - Pescara 2:5

Lanciano - Cittadella 2:2

Modena - Bari 0:1

Perugia - Spezia 2:1

Pro Vercelli - Carpi 0:0

Varese - Brescia 1:2

ANGLICKO - II. liga, 34. kolo:

Birmingham - Brentford 1:0

Blackpool - Wigan 1:3

Bolton - Brighton 1:0

Cardiff - Wolverhampton 0:1

Fulham - Derby County 2:0

Charlton - Huddersfield 3:0

Leeds United - Watford 2:3

Reading - Nottingham 0:3

Rotherham - Millwall 2:1

Sheffield Wednesday - Middlesbrough 2:0

Bournemouth - Blackburn 0:0

ŠPANIELSKO - II. liga, 26. kolo:

Osasuna - Lugo 0:2

Sabadell - Alavés 2:1

Valladolid - Gijón 3:0

FC Barcelona "B" - Mallorca 2:4

TENIS

BUENOS AIRES (573 750 USD, antuka):

Štvrťfinále:

Juan Monaco (Arg.) - Pablo Cuevas (3-Ur.) 7:6 (1), 6:7 (4), 6:4

Nicolas Almagro (Šp.) - Tommy Robredo (2-Šp.) 6:3, 6:2

Rafael Nadal (1-Šp.) - Federico Delbonis (Arg.) 6:1, 6:1

Carlos Berlocq (Arg.) - Blaž Rola (Slov.) 6:1, 6:3

Semifinále:

Juan Monaco (Arg.) - Nicolas Almagro (Šp.) 6:3, 6:7 (6), 6:4

Rafael Nadal (1-Šp.) - Carlos Berlocq (Arg.) 7:6 (7), 6:2

ACAPULCO (1 414 550 USD, tvrdý povrch) - semifinále mužov:

David Ferrer (2-Šp.) - Ryan Harrison (USA) 4:6, 6:0, 6:0

Kei Nišikori (1-Jap.) - Kevin Anderson (4-JAR) 6:2, 3:6, 6:3

DUBAJ (2 503 810 USD, tvrdý povrch) - finále štvorhry:

Rohan Bopanna, Daniel Nestor (Ind./Kan.-4) - Aisam-Ul-Haq Qureshi, Nenad Zimonjič (Pak./Srb.) 6:4, 6:1

ACAPULCO (250 000 USD, tvrdý povrch) - semifinále žien:

Caroline Garciová (3-Fr.) - Maria Šarapovová (1-Rus.) bez boja - Šarapovová nenastúpila

Timea Bacsinszká (5-Švaj.) - Sesil Karatantčevová (Bulh.) 6:2, 6:4

DAUHA (731 000 USD, tvrdý povrch) - finále štvorhry:

Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA-4) - Chsieh Su-wej, Sania Mirzová (Taiw./India-1) 6:4, 6:4

BEINASCO (25 000 USD, antuka) - finále:

Kristína Kučová (SR-2) - Barbora Krejčíková (ČR-4) 6:4, 7:6 (3)

ANTALYA (10 000 USD, antuka):

Štvrťfinále:

Melis Sezerová, Lenka Wienerová (Tur./SR-1) - Elke Lemmensová, Elke Tielová (Belg./Hol.) 6:3, 7:6 (3)

Semifinále:

Melis Sezerová, Lenka Wienerová (Tur./SR-1) - Tara Moorová, Malin Ulvefeldtová (V. Brit./Švéd.-4) 6:1, 0:6, 10:8 (zápasový tajbrejk)

EL KANTAOUI (10 000 USD, tvrdý povrch):

Dvojhra - štvrťfinále:

Clothilde De Bernardiová (Fr.-1) - Nikola Vajdová (SR) 6:2, 7:6 (3)

Kristína Schmiedlová (SR) - Lou Brouleauová (Fr.-3) 6:1, 6:4

Dvojhra - semifinále:

Kristína Schmiedlová (SR) - Clothilde De Bernardiová (Fr.-1) 6:3, 6:1

Štvorhra - 1. kolo:

Viktória Kužmová, Kristína Schmiedlová (SR) - Tessah Andrianjafitrimová, Emmanuelle Salasová (Fr.) 6:3, 6:2

Vivien Juhászová, Tereza Malíková (SR-4) - voľný žreb

Štvorhra - štvrťfinále:

Vivien Juhászová, Tereza Malíková (SR-4) - Jelena Belenovová, Čchao-ji Čchen (Rus./Čína) 6:2, 6:1

BASKETBAL

EXTRALIGA ŽIEN - štvrťfinále play-off:

BK SOŠŽ Cassovia Košice - Piešťanské Čajky 44:97 (20:50)

Najviac bodov: Jassová 16, K. Timková 9 - Stehlíková 21, Krč-Turbová 14, Tathamová a M. Páleníková po 12

/konečný výsledok série 0:2, do semifinále postúpili Piešťanské Čajky/

MBK Ružomberok - BK Slovan Bratislava 68:56 (16:9, 13:19, 23:15, 16:13)

Najviac bodov: Lázárová 16, Kmeťová 14, A. Baburová 12 - Šolochovová 18, Riecka 12, Križmová 10

/stav série 1:0/

Eurovia SBL - 36. kolo:

BK Eucos Levickí Patrioti - Iskra Svit 85:112 (51:62)

Najviac bodov: Klár 27, Galata 19, Galád 13 - Smajlagič 27, Jackson 19, Oluič 13, 400 divákov

VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK Inter Incheba Bratislava 66:87 (36:52)

Najviac bodov: Bečarik 15, Hoferica 13, Kožár 12 - Miloševič 19, Ward 13, Parker 11, 300 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - ŠKP Banská Bystrica 91:71 (44:28)

Najviac bodov: Bulatovič a Osvald po 17, Hrkač 16 - Berkis 16, Thompson 15, Kosa 14, 600 divákov

MBK SPU Nitra - MBK Handlová 73:97 (37:42)

Najviac bodov: Samek 22, Novysedlák 16, Šimončík 12 - Drezga 21, Smiljanič 14, Haviar 13, 200 divákov

MBK Rieker Com Therm Komárno - BC Prievidza 74:61 (37:27)

Najviac bodov: Wisseh 16, Bilič 15, Igrutinovič 12 - Klarič 11, Batina 10, Marič 9, 880 divákov

VOLEJBAL

EXTRALIGA MUŽOV - 10. kolo skupiny o 1. - 6. miesto:

TJ Spartak Myjava - COP Trenčín 3:0 (13, 16, 17)

VK Mirad PU Prešov - Spartak VKP Komárno 3:1 (11, 22, -9, 13)

VK Prievidza - ŠK Chemes Spišská Nová Ves 2:3 (20, -21, 10, -17, -9)

EXTRALIGA MUŽOV - 12. kolo skupiny o 7. - 10. miesto:

VK Slávia Svidník - VK KDS Šport Košice 3:2 (-22, 17, -21, 20, 15)

VKM Stará Ľubovňa - VK Ekonóm SPU Nitra 1:3 (22, -21, -23, -23)

EXTRALIGA ŽIEN:

6. kolo skupiny o 1. - 4. miesto:

Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok 3:0 (11, 12, 17)

6. kolo skupiny o 5. - 7. miesto:

Bratislavský volejbalový klub - VŠK Paneurópa Bratislava 3:0 (16, 14, 21)

6. kolo skupiny o 8. - 10. miesto:

COP Nitra - SVK DDK-LED Senica 0:3 (-20, -16, -23)

HÁDZANÁ

WHIL - 17. kolo:

DHK Zora Olomouc - DHC Slavia Praha 24:33 (14:14)

Najviac gólov: Růžičková 6/3, Dostálová 5/2, Kalová 4 - Keclíková 10/3, Jonášová 7, Chmelařová a Rezlerová po 4

ŠKP Bratislava - DHC Sokol Poruba 14:32 (10:16)

Najviac gólov: Marčeková 5/5, Čimová 4 - Kostelná 8/1, Varmužová 5, Šviráková 4/1

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 27:19 (13:7)

Najviac gólov: Weisenbilderová 7, Súkenníková 6, Janoušková a S. Szarková po 4 - Trehubová 7, Wollingerová 3, Kučerová a Szöllösiová po 2

SEHA GSS League - predohrávka 17. kola:

Tatran Prešov (SR) - RK Vardar Skopje (Maced.) 29:34 (12:12)

Najviac gólov: D. Krok 7, Furlan a T. Urban po 4 - Markovič 8/4, Stoilov a Gorbok po 6

EXTRALIGA MUŽOV - A. skupina o 1. - 6. miesto:

HK Topoľčany - HC Sporta Hlohovec 32:34 (18:14)

Najviac gólov: Kucharik 8, Klačanský 7, Slaninka 6 - Dudáš a Ďuriš po 6, Zaťko 6/2, Baláž 6/5

EXTRALIGA MUŽOV - B. skupina o 7. - 10. miesto:

1. MHK Košice - MHáK Martin 38:20 (20:8)

Najviac gólov: Ľoch 8, Šiška 7/1, Fuňak 7 - Klementovič 5, Ostapčuk 7

HOKEJ

ŠVAJČIARSKO:

Štvrťfinále play-off, prvé zápasy:

SC Bern - HC Lausanne 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) - stav série: 1:0

Zürich SC Lions - EHC Biel 0:5 (0:3, 0:2, 0:0) - stav série: 0:1

HC Lugano - Servette Ženeva 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) - stav série: 0:1

EV Zug - HC Davos 1:6 (1:1, 0:1, 0:4) - stav série: 0:1

Skupina o udržanie:

Fribourg-Gottéron - HC Ambri-Piotta 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Rapperswil-Jona Lakers - Kloten Flyers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

FÍNSKO:

Espoo Blues - Sport Vaasa 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

HPK Hämeenlinna - Pelicans Lahti 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

IFK Helsinki - TPS Turku 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

KalPa Kuopio - JYP Jyväskylä 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Kärpät Oulu - Ässät Pori 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

SaiPa Lappeenranta - Ilves Tampere 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

ŠVÉDSKO:

Färjestad - MODO Hockey 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) - Marcel Hossa (MODO) 1+0

Linköping - Djurgaarden 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Brynäs - Växjö 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Leksand - Frölunda 4:5 sn (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0, 0:1)

Lulea - HV 71 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) - Peter Cehlárik (Lulea) hral, ale do tabuľky produktivity sa nezapísal

Örebro - Skelleftea 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) - Július Hudáček (Örebro) vychytal shutout

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

SVETOVÝ POHÁR - slopestyle:

Muži: 1. Joss Christensen 92,00 b., 2. Mcrae Williams 90,00, 3. Gus Kenworthy (všetci USA) 89,00

Ženy: 1. Emma Dahlströmová (Švéd.) 79,60, 2. Devin Loganová (USA) 77,60, 3. Tiril Sjaastadová-Christiansenová (Nór.) 74,80

SVETOVÝ POHÁR - akrobatický zjazd:

Muži: 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 88,17, 2. Jeremy Cota (USA) 86,33, 3. Alexander Smyšljajev (Rus.) 81,61

Ženy: 1. Hannah Kearneyová (USA) 79,12, 2. Junko Hošinová (Jap.) 78,04, 3. Audrey Robichaudová (Kan.) 77,41

SVETOVÝ POHÁR - moguls:

Muži: 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 88,17, 2. Jeremy Cota (USA) 86,33, 3. Alexandr Smyšľajev (Rus.) 81,61

Ženy: 1. Hannah Kearneyová (USA) 79,12 b., 2. Junko Hošinová (Jap.) 78,04, 3. Audrey Robichaudová (Kan.) 77,41

SNOUBORDING

SVETOVÝ POHÁR - obrovský paralelný slalom:

Ženy: 1. Julia Dujmovitsová (Rak.), 2. Julie Zoggová (Švaj.), 3. Ester Ledecká (ČR), 4. Claudia Rieglerová (Rak.)

Muži: 1. Zan Košir (Slov.), 2. Patrick Bussler (Nem.), 3. Stanislaw Detkov (Rus.), 4. Christoph Mick (Tal.)

SANE

SVETOVÝ POHÁR - posledné kolo:

Muži: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:39,559 min., 2. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 1:39,854, 3. Andris Sics, Juris Sics (Lot.) 1:40,137

Konečné poradie: 1. Toni Eggert, Sascha Benecken (Nem.) 1071 bodov 2. Wendl, Arlt 1055, 3. A. Sics, J. Sics 749

Ženy: 1. Dajana Eitbergerová (Nem.) 1:40,510 min, 2. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 1:40,520, 3. Tatiana Ivanovová (Rus.) 1:40,601

Konečné poradie: 1. Geisenbergerová 1080 b, 2. Eitbergerová 851, 3. Tatjana Hüfnerová (Nem.) 727

BOBY

MAJSTROVSTVÁ SVETA - dvojboby žien:

1. Elana Meyersová-Taylorová, Cherrelle Garrettová (USA) 3:46,47 min, 2. Anja Schneiderheinzeová, Annika Drazeková 3:46,90, 3. Cathleen Martiniová, Stephanie Schneiderová 3:47,53, 4. Stefanie Szczureková, Erline Nolteová (všetky Nem.) 3:48,04, 5. Jamie Greubelová-Poserová, Lauren Gibbsová 3:48,10, 6. Jazmine Fenlatorová, Natalie Derattová (všetky USA) 3:48,33, 7. Kaillie Humphriesová, Melissa Lotholzová (Kan.) 3:48,62

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

MAJSTROVSTVÁ SVETA - šprinty:

500 m - ženy:

1. Brittany Boweová 37,59, 2. Heather Richardsonová (obe USA) +0,28, 3. Karolína Erbanová (ČR) +0,45

1000 m - ženy:

1. Brittany Boweová 1:14,10 min, 2. Heather Richardsonová (obe USA) +0,93, 3. Margot Boerová (Hol.) +2,23

500 m - muži:

1. Pavel Kuližnikov (Rus.) 34,560, 2. Michel Mulder (Hol.) +0,28, 3. Laurent Dubreuil (Kan.) +0,33

1000 m - muži:

1. Hein Otterspeer (Hol.) 1:08,93, 2. Nico Ihle (Nem.) +0,17, 3. Pavel Kuližnikov (Rus.) +0,18

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
  2. Nestarnú, ale dozrievajú
  3. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  4. Legenda Dakaru Svitko: verím si na víťazstvo
  5. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  6. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  7. Kam na výlet so svojimi známymi
  8. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
  9. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
  10. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  1. Telekom: Technologies allow all to reach opportunities of now
  2. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  3. Legenda Dakaru Svitko: verím si na víťazstvo
  4. Nestarnú, ale dozrievajú
  5. Zvolenský nie je len slovenský, ale aj férový
  6. Sólymos: Najťažšie bolo prísť za ľuďmi, ktorých odpojili od vody
  7. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  8. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  9. Kam na výlet so svojimi známymi
  10. Slovenské Vianoce kedysi a dnes
  1. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú? 36 696
  2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť? 33 852
  3. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky 27 205
  4. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 15 695
  5. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 14 166
  6. Kam na výlet so svojimi známymi 12 668
  7. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely 10 862
  8. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 10 306
  9. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov 9 385
  10. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 9 344

Hlavné správy zo Sme.sk

Cynická obluda

Čo povedať deťom

Občania pohoršení homosexualitou v reklame sa s hrôzou pýtajú, že preboha ako to vysvetlia svojim deťom.

Marian Kočner a jeho dcéra Karolína.
NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Kočner bol lobovať u Tomanovej. Ohľadom detského klienta

Stretávali sa v čase, keď sa riešil Čistý deň.

Viera Tomanová.
Marian Kočner na súde v kauze zmeniek televízie Markíza.

Neprehliadnite tiež

Slovanu sa črtá zárobok ako nikdy predtým

Slovenský majster môže predať hráčov za milióny.

Andraž Šporar po strelenom góle v zápase 16. kola Fortuna ligy 2019/2020 ŠK Slovan Bratislava - ŠKF Sereď.
Paulína Fialková počas stíhacích pretekov 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene.
Vladimír Weiss mladší (vpravo).
Peter Slanina (vpravo) v uvoľnenej debate s Jozefom Golonkom.