Skrátený zjazd v Ga-Pa ovládli Rakúšania, vyhral Reichelt

(Autor: Twitter)
TASR|28. feb 2015 o 15:50

Rakúski zjazdári skončili na prvých troch miestach. Reichelt porazil druhého Romeda Baumanna iba o jednu stotinu sekundy.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Rakúšan Hannes Reichelt triumfoval v sobotňajšom skrátenom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen.

Časom 1:11,90 min odsunul s minimálnym náskokom jednej stotiny sekundy na druhé miesto krajana Romeda Baumanna. Totálny rakúsky úspech podčiarkol treťou priečkou Matthias Mayer (+0,24).

Organizátori museli pre hustú hmlu v hornej časti zjazdovky Kandahar štart viacnásobne preložiť. Napokon sa išlo s oneskorením na výrazne skrátenej trati.

Skúsený 34-ročný Reichelt potvrdil sľubnú formu z tréningových jázd. Po opatrnejšom technickom úvode v dolnej pasáži na zľadovatenej trati zrýchlil. Oslávil svoj jubilejný desiaty triumf v rámci SP, z toho štvrtý v zjazde.

"V zjazde sme opäť ukázali totálnu dominanciu, ale prišlo to trošku neskoro z pohľadu majstrovstiev sveta," citovala agentúra Reuters Reichelta. V Beaver Creeku bol v zjazde najlepší z Rakúšanov - až na 12. mieste.

Druhý muž celkového poradia SP Nór Kjetil Jansrud skončil až na 19. pozícii (+0,75). Pred nedeľňajším obrovským slalomom v Ga-Pa stráca na lídra klasifikácie Rakúšana Marcela Hirschera stále viac ako 100 bodov.

"Pre takýto výsledok som si sem neprišiel, ale nemôžem sa sťažovať. Ak mi to nevyjde v boji o veľký glóbus, chcem si vybojovať aspoň malé za zjazd a super-G," uviedol Jansrud.

Rakúšanom sa podaril trojnásobný triumf v zjazde aj pred týždňom doma v Saalbachu.