Manchester United zdolal Sunderland, je už priebežne tretí

Wayne Rooney dáva svoj druhý gól do siete Sunderlandu.
Wayne Rooney dáva svoj druhý gól do siete Sunderlandu. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. feb 2015 o 16:15

United sa v tabuľke dostali pred Arsenal. Ten odohrá zápas 27. kola proti Evertonu až v nedeľu.

LONDÝN. V prvom sobotňajšom zápase 27. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy zvíťazil Crystal Palace na ihrisku West Hamu 3:1.

Hostí dostal do vedenia pred koncom prvého polčasu Glenn Murray. Na začiatku druhej časti zvýšil vedenie Scott Dann. A v 63. minúte Murray svojim druhým presným zásahom upravil už na rozdiel troch gólov.

Za domácich skorigoval stav stretnutia štvrťhodinu pred záverom Valencia.

Dva góly Wayna Rooneyho rozhodli o víťazstve futbalistov Manchestru United nad Sunderlandom. Skúsený útočník rozvlnil sieť v 66. a 84. minúte. Prvý gól dosiahol z pokutového kopu.

Domáci mali v stretnutí až tridsať streleckých pokusov a trinásť rohových kopov. Vďaka štrnástemu víťazstvu v sezóne sa priebežne dostali na 3. priečku v tabuľke pred Arsenal.

Londýnčania odohrajú zápas 27. kola proti Evertonu až v nedeľu.

Anglicko - 27. kolo:

West Ham United - Crystal Palace 1:3 (0:1)

Góly: 76. Valencia - 41. a 63. Murray, 51. Dann, ČK: 69. Murray (Crystal Palace)

Burnley - Swansea City 0:1 (0:0)

Gól: 64. Trippier (vl.)

Manchester United - Sunderland 2:0 (0:0)

Góly: 66. Rooney a 84. (prvý z 11m), ČK: 65. Brown (Sunderland)

Newcastle United - Aston Villa 1:0 (1:0)

Gól: 37. Cisse

Stoke City - Hull City 1:0 (0:0)

Gól: 71. Crouch

West Bromwich Albion - Southampton 1:0 (1:0)