Barcelona vyhrala v Granade, Bueno dal za Vallecano štyri góly

Hráč Barcelony Luis Suárez sa pokúša prehodiť brankára Granady Oiera Olazabala.
Hráč Barcelony Luis Suárez sa pokúša prehodiť brankára Granady Oiera Olazabala. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. feb 2015 o 18:10

Góly favorizovanej Barcelony strelili Rakitič, Suárez a Messi. Jediný presný zásah domácej Granady zaznamenal z pokutového kopu Rico.

MADRID. V úvodnom sobotňajšom zápase 25. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazila FC Barcelona na ihrisku predposlednej Granady 3:1.

Favorizovaných hostí dostal do vedenia už v prvom polčase Rakitič. Na začiatku druhej časti zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Suárez.

Domácim sa síce podarilo v 53. minúte znížiť zásluhou Rica z pokutového kopu, ale konečnú podobu výsledku stanovil dvadsať minút pred koncom Messi.

Barcelone v tabuľke patrí druhá priečka so ziskom 59 bodov. Líder Real Madrid má o bod viac a zápas k dobru. Granada je s devätnástimi bodmi druhá od konca.

V súboji medzi susedmi v tabuľke Almeríou a La Coruňou sa zrodila bezgólová remíza. Domáci dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov. Červené karty videli Bifouma a v nadstavenom čase Michel.

V sobotu na seba upozornil aj ofenzívny hráč Vallecana Alberto Bueno. Počas pätnástich minút duelu s Levante strelil štyri góly a zvrátil skóre z nepriaznivých 0:1 na 4:1.

Almería - La Coruňa 0:0

ČK: 55. Bifouma (faul lakťom), 90.+ Michel (po 2. ŽK)

Malaga - Getafe 3:2 (1:0)

Góly: 10. Juanmi, 57. Darder, 68. Hortza - 55. a 76. Vazquez

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona vyhrala v Granade, Bueno dal za Vallecano štyri góly