Washington zdolal Detroit, ukončil sériu šiestich prehier za sebou

Spod koša zakončuje svoj pokus hráč Washingtonu John Wall. V zápase proti Detroitu bol s 22 bodmi najlepším strelcom tímu. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. mar 2015 o 07:46

Najlepším strelcom Washingtonu bol s 22 bodmi John Wall.

NEW YORK. Aj bez štyroch oddychujúcich hráčov Atlanta zvíťazila v Miami v sobotňajšom zápase NBA. A potvrdila líderskú pozíciu v celej súťaži.

Basketbalisti Miami prehrali druhýkrát v rozpätí dvoch dní o dva body - v piatok nestačili na New Orleans (102:104).

Atlante pritom chýbali Al Horford, Pero Antič, DeMarre Carroll a Jeff Teague.

"Snažíme sa hrať celú sezónu to svoje a udržať družstvo v dobrej kondícii," vravel tréner Hawks Mike Budenholzer po štvrtom víťaznom zápase v sérii.

V ďalšom súboji triumfovali hráči Washingtonu Wizards nad Detroitom Pistons 99:95. Ukončili šnúru šiestich prehier za sebou. Lídrom tímu bol s 22 bodmi rozohrávač John Wall.

Kvalitne mu sekundoval poľský pivot Marcin Gortat. K šestnástim bodom pridal sedemnásť doskokov. "Už bolo na čase vyhrať. Sme radi, že sme čiernu sériu ukončili," povedal po stretnutí Gortat.

K víťazstvu Washingtonu prispel takýmto košom Nene.

Toronto ako najlepšie mužstvo Atlantickej divízie prehralo prekvapujúco v New Yorku 98:103. Domáci dokonale využili absenciu tvorcu hry súpera Kyla Lowryho, ktorý si doliečoval zranenie kolena.

Nečakal sa ani triumf Brooklynu v Dallase. Domácim chýbala zranená dvojica Tyson Chandler, Chandler Parsons.

Hostí s 25 bodmi potiahol v útoku rozohrávač Deron Williams.

Úradujúci šampióni zo San Antonia uspeli vo Phoenixe. Základ víťazstva položili v prvom polčase. Za úvodné dve štvrtiny dovolili nastrieľať súperovi iba 24 bodov - to bol nový negatívny rekord arizonského klubu.

V priebehu druhého polčasu si hostia vytvorili až 34-bodový náskok a napokon poľahky triumfovali.