SME
Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Športové výsledky (1. 3. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: Ilustračné - FOTOLIA)

ATLETIKA

VÝSLEDKY ZO SVETA ATLETIKY:

BOSTON - halový šampionát USA, muži:

300 m: M. Mitchell 32,86

600 m (rozbehy): Loxsom 1:16,26

dve míle: R. Hill 8:26,72

výška: Kynard 234, Robertson 231, J. Williams 228

žrď: Kendricks 576

diaľka: W. Claye 793

guľa: Cantwell 20,41

sedemboj: Taiwo 6273

BOSTON - halový šampionát USA, ženy:

600 m (rozbehy): A. Wislonová 1:26,56

1 míľa: Rowburyová 4:34,40

diaľka: Jimohová 637

päťboj: Daová-Monroeová 4654

bremeno: F. Johnsonová (všetci USA) 23,45

BAD OEYNHAUSEN - hala, muži:

Článok pokračuje pod video reklamou

žrď: Lisek (Poľ.) 590

BAD OEYNHAUSEN - hala, ženy:

žrď: Strutzová (Nem.) 450

ZWEIBRÜCKEN - hala, muži:

žrď: Joseph (Fr.) 551

ZWEIBRÜCKEN - hala, ženy:

žrď: Lutkovská (Rus.) 454

BLACKSBURG - hala, muži:

60 m: K. Williams (USA) 6,61

AMES - hala, muži:

60 m (rozbehy): Bromell 6,57, Teeters 6,57

200 m (rozbehy): Teeters 20,93

400 m (rozbehy): Bilderbach (všetci USA) 46,45

GENEVA - hala, muži:

200 a 400 m (rozbehy): Zahn (USA) 20,87 a 46,64.

LEXINGTON - hala, muži:

60 m (rozbehy): J. Miller (USA) 6,57

200 m (rozbehy): 20,67

400 m (rozbehy): Taplin (Gren.) 45,75, Glass 45,76, Norwood 45,77

60 m prek. (rozbehy): McLeod (Jam.) 7,64

diaľka: Dendy (USA) 800

LEXINGTON - hala, ženy:

60 m (rozbehy): Burcehllová (Jam.) 7,17

400 m (rozbehy): Jeffersonová 52,37

žrď: S. Morrisová 466

guľa: Blissová (všetky USA) 18,31

KINGSTON - Gibson Relays (vonku), muži:

4x100 m: UT 38,23, Racers TC (Bailey-Cole, Weir, K. Brown, Bolt) 38,29

TEL AVIV - maratón, muži:

W. Yegon (Keňa) 2:10:30

TEL AVIV - maratón, muži:

Weldehawariatová (Et.) 2:51:24

PTUJ - zimný vrhačský šampionát Slovinska, ženy:

oštep: Ratejová (Slovin.) 65,75

FUTBAL

ARGENTÍNA - 3. kolo:

Quilmes - Independiente 1:2

San Lorenzo - San Martín 1:2

Tigre - Olimpo 1:0

Crucero del Norte - Rosario 0:1

Unión Santa Fe - Lanús 1:1

ČESKO - 18. kolo:

Hradec Králové - Viktoria Plzeň 2:3 (1:1)

Góly: 7. Čermák, 63. Halilovič - 4. Kolář, 51. Vaněk, 76. Rajtoral

/Kuciak a Nosek na lavičke - Hrošovský a Kozáčik celý zápas/

RAKÚSKO - 22. kolo:

Red Bull Salzburg - SV Grödig 3:1

TURECKO - 22. kolo:

Akhisar - Basaksehir 0:2

Gaziantepspor - Kasimpasa 0:2

Bursaspor - Mersin 2:1

Besiktas Istanbul - Balikesirspor 2:2

HOLANDSKO - 25. kolo:

Excelsior Rotterdam - SC Heerenveen 3:0

Groningen - Den Haag 1:1 /A. Rusnák (Groningen) hral do 82. min./

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 1:3

Utrecht - Feyenoord Rotterdam 0:0

ŠKÓTSKO - 28. kolo:

Celtic Glasgow - FC Aberdeen 4:0

BELGICKO - 28. kolo:

FC Bruggy - Royal Mouscron-Péruwelz 3:0

Anderlecht Brusel - Kortrijk 2:0

Waasland-Beveren - Gent 0:1

ŠVAJČIARSKO - 22. kolo:

FC Thun - Young Boys Bern 0:0

FC St. Gallen - Grasshoppers Zürich 1:1

Sion - Luzern 2:2

POĽSKO - 22. kolo:

Jagiellonia Bialystok - Korona Kielce 1:2

Legia Varšava - Podbeskidzie Bielsko Biala 3:0

/Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Ondrej Duda nastúpil v 50. min (obaja Legia), Michal Peškovič, Kristián Kolčák a Pavol Staňo odohrali celý zápas, Richard Zajac a Róbert Mazáň sedeli na lavičke náhradníkov, Róbert Demjan (všetci Podbeskidzie) nefiguroval v zápise o stretnutí/

PORTUGALSKO - 22. kolo:

Nacional Funchal - Vitoria Setubal 3:0

Académica - Arouca 1:1

Penafiel - Moreirense 1:2

FC Porto - Sporting Lisabon 3:0

MAĎARSKO - 18. kolo:

ETO Györ - Székesfehérvár 2:2 /Ľ. Kamenár (Györ) chytal celý zápas/

NEMECKO - II. liga, 23. kolo:

Heidenheim - Düsseldorf 1:2

Lipsko - Union Berlín 3:2

St. Pauli - Aue 0:0 - Filip Lukšík (Aue) nefiguroval v zápise o stretnutí

ŠPANIELSKO - II. liga, 27. kolo:

Las Palmas - Tenerife 1:1

Albacete - Ponferradina 2:1

Huelva - Santander 1:0

Girona - Numancia 2:1

Mirandes - Betis Sevilla 0:0

Zaragoza - Llagostera 2:2

Leganes - Alcorcón 1:2

HÁDZANÁ

WHIL - 17. kolo:

HC Zlín - HK Slávia Partizánske 18:19 (10:13)

Najviac gólov: A. Tóthová 6/1, Hradilová 5/2, Kamenářová 4 - Hollá 6, Vasičová a Michnová po 4

Duslo Šaľa - Veselí 34:27 (18:12)

Najviac gólov: Bíziková 9/2, Korteszová 5 - Gajdošíková 11/2, Lukšíková 4

I. slovenská liga žien - 15. kolo:

Močenok - Inter Bratislava 18:14 (11:10)

Michalovce juniorky - Bánovce nad Bebravou 36:27 (17:11)

UDHK Nitra - Topoľčany 26:27 (13:16)

Hlohovec - Nesvady 19:31 (11:15)

I. slovenská liga mužov - 10. kolo:

Cífer - ŠKP Bratislava "B" 23:31 (10:13)

Vajnory - Lehota pod Vtáčnikom 25:17 (13:10)

Piešťany - Stupava 25:24 (10:11)

BASKETBAL

EXTRALIGA ŽIEN - štvrťfinále play-off:

Rücon 2014 Spišská Nová Ves - ŠBK Šamorín 85:76 (17:17, 22:22, 24:15, 22:22)

Najviac bodov: Morrisová a Bučáková po 19, Palušná 18 - Vyňuchalová 24, Ramirezová 18, Mračnová 13

/stav série 1:0/

TENIS

BUENOS AIRES (573 750 USD, antuka) - finále štvorhry:

Jarkko Nieminen, André Sá (Fín./Braz.) - Pablo Andújar, Oliver Marach (Šp./Rak.) 4:6, 6:4, 10:7 (zápasový tajbrejk)

ANTALYA (10 000 USD, antuka) - finále štvorhry:

Melis Sezerová, Lenka Wienerová (Tur./SR-1) - Polina Novoselovová, Irina Šimanovičová (Rus./Biel.) 6:2, 6:2

EL KANTAOUI (10 000 USD, tvrdý povrch):

Finále dvojhry:

Kristína Schmiedlová (SR) - Tereza Malíková (ČR-8) 7:5, 6:2

Finále štvorhry:

Xenia Lykinová, Francesca Stephensonová (Rus./V. Brit.-3) - Vivien Juhászová, Tereza Malíková (SR/ČR-4) 6:2, 6:2

HOKEJ

ČESKO - 52. kolo:

Kometa Brno - Hradec Králové 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 11. a 21. J. Hruška - 32. P. Beránek

/Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas/

Pardubice - Litvínov 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Trávníček, 10. Hübl

Vítkovice - Plzeň 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 25. ČEREŠŇÁK, 26. Svačina, 59. Michal Hlinka - 11. Jeřábek, 56. BALEJ

Sparta Praha - Třinec 6:5 (1:2, 3:2, 2:1)

Góly: 20. Martin Novák (J. MIKUŠ), 27. Martin Novák (RÉWAY, Piskáček), 31. CINGEĽ (Forman), 36. Polášek (RÉWAY, Pech), 47. MAREK ĎALOGA (RÉWAY), 53. Volek (RÉWAY, Bílek) - 10. Matuš, 16. Roth, 22. Pechanec, 39. a 46. Chmielewski

/Jaroslav Janus (Sparta) odchytal celý zápas/

Zlín - Slavia Praha 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 19. Okál, 42. P. Holík, 52. Köhler - 46. Šulc, 56. Poletín (JURAJ VALACH)

Liberec - Mladá Boleslav 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 27. a 43. M. BAKOŠ, 17. Jelínek, 28. Filippi, 36. Plutnar, 59. J. Vlach - 2. Pacovský, 23. V. Kočí (TRŠKA), 45. Klimenta

/Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas/

Olomouc - Karlove Vary 3:2 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 21. BUC, 38. Laš (BUC), 65. Herman - 1. BARTEK (HARANT), 11. BARTEK

NEMECKO:

Düsseldorf - Schwenninger 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Eisbären Berlín - Iserlohn 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Ingolstadt - Hamburg 9:0 (2:0, 6:0, 1:0)

Krefeld - Wolfsburg 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Mannheim - Norimberg 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Mníchov - Kolín 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Straubing - Augsburg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

SNOUBORDING

SVETOVÝ POHÁR - finále paralelného slalomu:

Muži: 1. Zan Košir (Slovin.), 2. Justin Reiter (USA), 3. Mirko Felicetti (Tal.), 4. Rok Flander (Slovin.)

Paralelný slamom - klasifikácia: 1. Košir 2800, 2. Roland Fischnaller (Tal.) 1580, 3. Felicetti 1360

Poradie SP: 1. Košir 5800, 2. Fischnaller 2988,50, 3. Vic Wild (Rus.) 2969,40

Ženy: 1. Julie Zoggová (Švajč.), 2. Sabine Schöffmannová, 3. Julia Dujmovitsová (obe Rak.), 4. Ester Ledecká (ČR)

Paralelný slamom - klasifikácia: 1. Schöffmannová 1890 bodov, 2. Zoggová 1750, 3. Ledecká 1500

Poradie SP: 1. Marion Kreiner (Rak.) 3950, 2. Ledecká 3550, 3. Zoggová 3540

SANE

SVETOVÝ POHÁR - posledné podujatie:

1. Semjon Pavličenko (Rus.) 1:44,020 min, 2. Alexander Peretjagin (Rus.) 1:44,252, 3. Felix Loch (Nem.) 1:44,339, 4. Andi Langenhan (Nem.) 1:44,379, 5. Inars Kivlenieks (Lot.) 1:44,417, 6. Chris Mazdzer (USA) 1:44,430,... 19. Jozef NINIS (SR) 1:45,202

Konečné poradie vo SP: 1. Loch 975 b., 2. Langenhan 645, 3. Wolfgang Kindl (Rak.) 605, 4. Dominik Fischnaller (Tal.) 556, 5. Mazdzer 547, 6. Tucker West (USA) 445,... 21. NINIS 221, 36. Marek SOLČANSKÝ (SR) 76, 56. Patrik KORBELA, Richard GAVLAS, Ľubomír KORDEK (všetci SR) po 1

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY - štafety:

1. Nemecko (Dajana Eitbergerová, Felix Loch, Tobias Wendl, Tobias Arlt) 2:45,468 min, 2. Rusko (Tatiana Ivanovová, Semjon Pavličenko, Alexander Denisjev, Vladislav Antonov) 2:45,528, 3. Lotyšsko (Eliza Tirumová, Inars Kivlenieks, Andris Sics, Juris Sics) 2:45,775

Konečné poradie vo SP: 1. Nemecko 600 b, 2. Rusko 420, 3. USA 405

BOBY

MAJSTROVSTVÁ SVETA - dvojboby:

1. Francesco Friedrich, Thorsten Margis (Nem.) 3:43,30 min, 2. Oskars Melbardis, Daumants Dreiskens (Lot.) a Johannes Lochner, Joshua Bluhm (Nem.) po 3:44,36, 4. Beat Hefti, Alex Baumann (Švajč.) 3:44,52 5. Won Yunjong, Seo Youngwoo (J.Kórea) 3:44,69, 6. Ugis Zalims, Intars Dambis (Lot.) 3:44,70

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

SVETOVÝ POHÁR - moguls:

Muži: 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 88,17, 2. Philippe Marquis (Kan.), 3. Matt Graham (Aus.), 4. Simon Pouliot-Cavanagh (Kan.)

Poradie vo SP (po 8 z 9 pretekov): 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 729 bodov, 2. Philippe Marquis (Kan.) 381, 3. Alexandr Smyšľajev (Rus.) 370

Ženy: 1. Morgan Schildová (USA), 2. Sacuki Itová (Jap.), 3. Hannah Kearneyová (USA), 4. Alex-Anne Gagnonová (Kan.)

Poradie vo SP (po 8 z 9 pretekov): 1. Hannah Kearneyová (USA) 586 bodov, 2. Justine Dufourová-Lapointeová (Kan.) 441, 3. Chloe Dufourová-Lapointeová (Kan.) 413

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

MAJSTROVSTVÁ SVETA - šprintérsky viacboj, ženy:

500 m: 1. Brittany Boweová (USA) 37,71 s, 2. Heather Richardsonová (USA) 37,90, 3. Karolína Erbanová (ČR) 38,06

1000 m: 1. Boweová 1:14,50, 2. Richardsonová 1:15,06, 3. Čchi-š' Li (Čína)

Konečné poradie viacboja: 1. Boweová 149,600 b, 2. Richardsonová 150,815, 3. Erbanová 152,625

MAJSTROVSTVÁ SVETA - šprintérsky viacboj, muži:

500 m: 1. Pavel Kulišnikov (Rus.) 34,68 s, 2. Mika Poutala (Fín.) a Hein Otterspeer (Hol.) obaja 35,03

1000 m: 1. Kulišnikov 1:09,06, 2. Alexej Jesin (Rus.) 1:09,41, 3. Haavard Holmefjord Lorentzen (Nór.) 1:09,43.

Konečné poradie viacboja: 1. Kulišnikov 138,325 b, 2. Otterspeer 139,335, 3. Jesin 139,855.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
  2. Legenda Dakaru Svitko: verím si na víťazstvo
  3. Nestarnú, ale dozrievajú
  4. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  5. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  6. Kam na výlet so svojimi známymi
  7. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  8. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
  9. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
  10. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  1. Telekom: Technologies allow all to reach opportunities of now
  2. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  3. Legenda Dakaru Svitko: verím si na víťazstvo
  4. Nestarnú, ale dozrievajú
  5. Zvolenský nie je len slovenský, ale aj férový
  6. Sólymos: Najťažšie bolo prísť za ľuďmi, ktorých odpojili od vody
  7. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  8. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  9. Kam na výlet so svojimi známymi
  10. Slovenské Vianoce kedysi a dnes
  1. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú? 36 696
  2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť? 33 851
  3. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky 27 191
  4. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 15 748
  5. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 14 166
  6. Kam na výlet so svojimi známymi 12 661
  7. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely 10 857
  8. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 10 332
  9. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov 9 398
  10. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 9 357

Hlavné správy zo Sme.sk

Marian Kočner a jeho dcéra Karolína.
NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Kočner bol lobovať u Tomanovej. Ohľadom detského klienta

Stretávali sa v čase, keď sa riešil Čistý deň.

Viera Tomanová.
Podcast Dobré Ráno

Neprehliadnite tiež

Slovanu sa črtá zárobok ako nikdy predtým

Slovenský majster môže predať hráčov za milióny.

Andraž Šporar po strelenom góle v zápase 16. kola Fortuna ligy 2019/2020 ŠK Slovan Bratislava - ŠKF Sereď.
Paulína Fialková počas stíhacích pretekov 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene.
Vladimír Weiss mladší (vpravo).
Peter Slanina (vpravo) v uvoľnenej debate s Jozefom Golonkom.