Športové výsledky (1. 3. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: Ilustračné - FOTOLIA)

ATLETIKA

VÝSLEDKY ZO SVETA ATLETIKY:

BOSTON - halový šampionát USA, muži:

300 m: M. Mitchell 32,86

600 m (rozbehy): Loxsom 1:16,26

dve míle: R. Hill 8:26,72

výška: Kynard 234, Robertson 231, J. Williams 228

žrď: Kendricks 576

diaľka: W. Claye 793

guľa: Cantwell 20,41

sedemboj: Taiwo 6273

BOSTON - halový šampionát USA, ženy:

600 m (rozbehy): A. Wislonová 1:26,56

1 míľa: Rowburyová 4:34,40

diaľka: Jimohová 637

päťboj: Daová-Monroeová 4654

bremeno: F. Johnsonová (všetci USA) 23,45

BAD OEYNHAUSEN - hala, muži:

žrď: Lisek (Poľ.) 590

BAD OEYNHAUSEN - hala, ženy:

žrď: Strutzová (Nem.) 450

ZWEIBRÜCKEN - hala, muži:

žrď: Joseph (Fr.) 551

ZWEIBRÜCKEN - hala, ženy:

žrď: Lutkovská (Rus.) 454

BLACKSBURG - hala, muži:

60 m: K. Williams (USA) 6,61

AMES - hala, muži:

60 m (rozbehy): Bromell 6,57, Teeters 6,57

200 m (rozbehy): Teeters 20,93

400 m (rozbehy): Bilderbach (všetci USA) 46,45

GENEVA - hala, muži:

200 a 400 m (rozbehy): Zahn (USA) 20,87 a 46,64.

LEXINGTON - hala, muži:

60 m (rozbehy): J. Miller (USA) 6,57

200 m (rozbehy): 20,67

400 m (rozbehy): Taplin (Gren.) 45,75, Glass 45,76, Norwood 45,77

60 m prek. (rozbehy): McLeod (Jam.) 7,64

diaľka: Dendy (USA) 800

LEXINGTON - hala, ženy:

60 m (rozbehy): Burcehllová (Jam.) 7,17

400 m (rozbehy): Jeffersonová 52,37

žrď: S. Morrisová 466

guľa: Blissová (všetky USA) 18,31

KINGSTON - Gibson Relays (vonku), muži:

4x100 m: UT 38,23, Racers TC (Bailey-Cole, Weir, K. Brown, Bolt) 38,29

TEL AVIV - maratón, muži:

W. Yegon (Keňa) 2:10:30

TEL AVIV - maratón, muži:

Weldehawariatová (Et.) 2:51:24

PTUJ - zimný vrhačský šampionát Slovinska, ženy:

oštep: Ratejová (Slovin.) 65,75

FUTBAL

ARGENTÍNA - 3. kolo:

Quilmes - Independiente 1:2

San Lorenzo - San Martín 1:2

Tigre - Olimpo 1:0

Crucero del Norte - Rosario 0:1

Unión Santa Fe - Lanús 1:1

ČESKO - 18. kolo:

Hradec Králové - Viktoria Plzeň 2:3 (1:1)

Góly: 7. Čermák, 63. Halilovič - 4. Kolář, 51. Vaněk, 76. Rajtoral

/Kuciak a Nosek na lavičke - Hrošovský a Kozáčik celý zápas/

RAKÚSKO - 22. kolo:

Red Bull Salzburg - SV Grödig 3:1

TURECKO - 22. kolo:

Akhisar - Basaksehir 0:2

Gaziantepspor - Kasimpasa 0:2

Bursaspor - Mersin 2:1

Besiktas Istanbul - Balikesirspor 2:2

HOLANDSKO - 25. kolo:

Excelsior Rotterdam - SC Heerenveen 3:0

Groningen - Den Haag 1:1 /A. Rusnák (Groningen) hral do 82. min./

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 1:3

Utrecht - Feyenoord Rotterdam 0:0

ŠKÓTSKO - 28. kolo:

Celtic Glasgow - FC Aberdeen 4:0

BELGICKO - 28. kolo:

FC Bruggy - Royal Mouscron-Péruwelz 3:0

Anderlecht Brusel - Kortrijk 2:0

Waasland-Beveren - Gent 0:1

ŠVAJČIARSKO - 22. kolo:

FC Thun - Young Boys Bern 0:0

FC St. Gallen - Grasshoppers Zürich 1:1

Sion - Luzern 2:2

POĽSKO - 22. kolo:

Jagiellonia Bialystok - Korona Kielce 1:2

Legia Varšava - Podbeskidzie Bielsko Biala 3:0

/Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Ondrej Duda nastúpil v 50. min (obaja Legia), Michal Peškovič, Kristián Kolčák a Pavol Staňo odohrali celý zápas, Richard Zajac a Róbert Mazáň sedeli na lavičke náhradníkov, Róbert Demjan (všetci Podbeskidzie) nefiguroval v zápise o stretnutí/

PORTUGALSKO - 22. kolo:

Nacional Funchal - Vitoria Setubal 3:0

Académica - Arouca 1:1

Penafiel - Moreirense 1:2

FC Porto - Sporting Lisabon 3:0

MAĎARSKO - 18. kolo:

ETO Györ - Székesfehérvár 2:2 /Ľ. Kamenár (Györ) chytal celý zápas/

NEMECKO - II. liga, 23. kolo:

Heidenheim - Düsseldorf 1:2

Lipsko - Union Berlín 3:2

St. Pauli - Aue 0:0 - Filip Lukšík (Aue) nefiguroval v zápise o stretnutí

ŠPANIELSKO - II. liga, 27. kolo:

Las Palmas - Tenerife 1:1

Albacete - Ponferradina 2:1

Huelva - Santander 1:0

Girona - Numancia 2:1

Mirandes - Betis Sevilla 0:0

Zaragoza - Llagostera 2:2

Leganes - Alcorcón 1:2

HÁDZANÁ

WHIL - 17. kolo:

HC Zlín - HK Slávia Partizánske 18:19 (10:13)

Najviac gólov: A. Tóthová 6/1, Hradilová 5/2, Kamenářová 4 - Hollá 6, Vasičová a Michnová po 4

Duslo Šaľa - Veselí 34:27 (18:12)

Najviac gólov: Bíziková 9/2, Korteszová 5 - Gajdošíková 11/2, Lukšíková 4

I. slovenská liga žien - 15. kolo:

Močenok - Inter Bratislava 18:14 (11:10)

Michalovce juniorky - Bánovce nad Bebravou 36:27 (17:11)

UDHK Nitra - Topoľčany 26:27 (13:16)

Hlohovec - Nesvady 19:31 (11:15)

I. slovenská liga mužov - 10. kolo:

Cífer - ŠKP Bratislava "B" 23:31 (10:13)

Vajnory - Lehota pod Vtáčnikom 25:17 (13:10)

Piešťany - Stupava 25:24 (10:11)

BASKETBAL

EXTRALIGA ŽIEN - štvrťfinále play-off:

Rücon 2014 Spišská Nová Ves - ŠBK Šamorín 85:76 (17:17, 22:22, 24:15, 22:22)

Najviac bodov: Morrisová a Bučáková po 19, Palušná 18 - Vyňuchalová 24, Ramirezová 18, Mračnová 13

/stav série 1:0/

TENIS

BUENOS AIRES (573 750 USD, antuka) - finále štvorhry:

Jarkko Nieminen, André Sá (Fín./Braz.) - Pablo Andújar, Oliver Marach (Šp./Rak.) 4:6, 6:4, 10:7 (zápasový tajbrejk)

ANTALYA (10 000 USD, antuka) - finále štvorhry:

Melis Sezerová, Lenka Wienerová (Tur./SR-1) - Polina Novoselovová, Irina Šimanovičová (Rus./Biel.) 6:2, 6:2

EL KANTAOUI (10 000 USD, tvrdý povrch):

Finále dvojhry:

Kristína Schmiedlová (SR) - Tereza Malíková (ČR-8) 7:5, 6:2

Finále štvorhry:

Xenia Lykinová, Francesca Stephensonová (Rus./V. Brit.-3) - Vivien Juhászová, Tereza Malíková (SR/ČR-4) 6:2, 6:2

HOKEJ

ČESKO - 52. kolo:

Kometa Brno - Hradec Králové 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 11. a 21. J. Hruška - 32. P. Beránek

/Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas/

Pardubice - Litvínov 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Trávníček, 10. Hübl

Vítkovice - Plzeň 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 25. ČEREŠŇÁK, 26. Svačina, 59. Michal Hlinka - 11. Jeřábek, 56. BALEJ

Sparta Praha - Třinec 6:5 (1:2, 3:2, 2:1)

Góly: 20. Martin Novák (J. MIKUŠ), 27. Martin Novák (RÉWAY, Piskáček), 31. CINGEĽ (Forman), 36. Polášek (RÉWAY, Pech), 47. MAREK ĎALOGA (RÉWAY), 53. Volek (RÉWAY, Bílek) - 10. Matuš, 16. Roth, 22. Pechanec, 39. a 46. Chmielewski

/Jaroslav Janus (Sparta) odchytal celý zápas/

Zlín - Slavia Praha 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 19. Okál, 42. P. Holík, 52. Köhler - 46. Šulc, 56. Poletín (JURAJ VALACH)

Liberec - Mladá Boleslav 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 27. a 43. M. BAKOŠ, 17. Jelínek, 28. Filippi, 36. Plutnar, 59. J. Vlach - 2. Pacovský, 23. V. Kočí (TRŠKA), 45. Klimenta

/Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas/

Olomouc - Karlove Vary 3:2 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 21. BUC, 38. Laš (BUC), 65. Herman - 1. BARTEK (HARANT), 11. BARTEK

NEMECKO:

Düsseldorf - Schwenninger 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Eisbären Berlín - Iserlohn 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Ingolstadt - Hamburg 9:0 (2:0, 6:0, 1:0)

Krefeld - Wolfsburg 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Mannheim - Norimberg 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Mníchov - Kolín 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Straubing - Augsburg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

SNOUBORDING

SVETOVÝ POHÁR - finále paralelného slalomu:

Muži: 1. Zan Košir (Slovin.), 2. Justin Reiter (USA), 3. Mirko Felicetti (Tal.), 4. Rok Flander (Slovin.)

Paralelný slamom - klasifikácia: 1. Košir 2800, 2. Roland Fischnaller (Tal.) 1580, 3. Felicetti 1360

Poradie SP: 1. Košir 5800, 2. Fischnaller 2988,50, 3. Vic Wild (Rus.) 2969,40

Ženy: 1. Julie Zoggová (Švajč.), 2. Sabine Schöffmannová, 3. Julia Dujmovitsová (obe Rak.), 4. Ester Ledecká (ČR)

Paralelný slamom - klasifikácia: 1. Schöffmannová 1890 bodov, 2. Zoggová 1750, 3. Ledecká 1500

Poradie SP: 1. Marion Kreiner (Rak.) 3950, 2. Ledecká 3550, 3. Zoggová 3540

SANE

SVETOVÝ POHÁR - posledné podujatie:

1. Semjon Pavličenko (Rus.) 1:44,020 min, 2. Alexander Peretjagin (Rus.) 1:44,252, 3. Felix Loch (Nem.) 1:44,339, 4. Andi Langenhan (Nem.) 1:44,379, 5. Inars Kivlenieks (Lot.) 1:44,417, 6. Chris Mazdzer (USA) 1:44,430,... 19. Jozef NINIS (SR) 1:45,202

Konečné poradie vo SP: 1. Loch 975 b., 2. Langenhan 645, 3. Wolfgang Kindl (Rak.) 605, 4. Dominik Fischnaller (Tal.) 556, 5. Mazdzer 547, 6. Tucker West (USA) 445,... 21. NINIS 221, 36. Marek SOLČANSKÝ (SR) 76, 56. Patrik KORBELA, Richard GAVLAS, Ľubomír KORDEK (všetci SR) po 1

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY - štafety:

1. Nemecko (Dajana Eitbergerová, Felix Loch, Tobias Wendl, Tobias Arlt) 2:45,468 min, 2. Rusko (Tatiana Ivanovová, Semjon Pavličenko, Alexander Denisjev, Vladislav Antonov) 2:45,528, 3. Lotyšsko (Eliza Tirumová, Inars Kivlenieks, Andris Sics, Juris Sics) 2:45,775

Konečné poradie vo SP: 1. Nemecko 600 b, 2. Rusko 420, 3. USA 405

BOBY

MAJSTROVSTVÁ SVETA - dvojboby:

1. Francesco Friedrich, Thorsten Margis (Nem.) 3:43,30 min, 2. Oskars Melbardis, Daumants Dreiskens (Lot.) a Johannes Lochner, Joshua Bluhm (Nem.) po 3:44,36, 4. Beat Hefti, Alex Baumann (Švajč.) 3:44,52 5. Won Yunjong, Seo Youngwoo (J.Kórea) 3:44,69, 6. Ugis Zalims, Intars Dambis (Lot.) 3:44,70

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

SVETOVÝ POHÁR - moguls:

Muži: 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 88,17, 2. Philippe Marquis (Kan.), 3. Matt Graham (Aus.), 4. Simon Pouliot-Cavanagh (Kan.)

Poradie vo SP (po 8 z 9 pretekov): 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 729 bodov, 2. Philippe Marquis (Kan.) 381, 3. Alexandr Smyšľajev (Rus.) 370

Ženy: 1. Morgan Schildová (USA), 2. Sacuki Itová (Jap.), 3. Hannah Kearneyová (USA), 4. Alex-Anne Gagnonová (Kan.)

Poradie vo SP (po 8 z 9 pretekov): 1. Hannah Kearneyová (USA) 586 bodov, 2. Justine Dufourová-Lapointeová (Kan.) 441, 3. Chloe Dufourová-Lapointeová (Kan.) 413

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

MAJSTROVSTVÁ SVETA - šprintérsky viacboj, ženy:

500 m: 1. Brittany Boweová (USA) 37,71 s, 2. Heather Richardsonová (USA) 37,90, 3. Karolína Erbanová (ČR) 38,06

1000 m: 1. Boweová 1:14,50, 2. Richardsonová 1:15,06, 3. Čchi-š' Li (Čína)

Konečné poradie viacboja: 1. Boweová 149,600 b, 2. Richardsonová 150,815, 3. Erbanová 152,625

MAJSTROVSTVÁ SVETA - šprintérsky viacboj, muži:

500 m: 1. Pavel Kulišnikov (Rus.) 34,68 s, 2. Mika Poutala (Fín.) a Hein Otterspeer (Hol.) obaja 35,03

1000 m: 1. Kulišnikov 1:09,06, 2. Alexej Jesin (Rus.) 1:09,41, 3. Haavard Holmefjord Lorentzen (Nór.) 1:09,43.

Konečné poradie viacboja: 1. Kulišnikov 138,325 b, 2. Otterspeer 139,335, 3. Jesin 139,855.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  2. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  3. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  4. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  5. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
  6. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
  7. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur
  8. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii
  9. Audi Q3 druhej generácie: akcia na úvod
  10. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac
  1. Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva
  2. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  3. Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018
  4. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  5. Deň otvorených dverí Stavebnej fakulty STU
  6. Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání
  7. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  8. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  9. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
  10. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
  1. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny 13 921
  2. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur 11 851
  3. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii 10 364
  4. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac 9 230
  5. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom 5 866
  6. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe? 5 554
  7. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 4 159
  8. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne 4 013
  9. Jedli ste už ružovú čokoládu? 3 372
  10. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho 3 142

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Stredoeurópska monarchia plebejcov je prázdna (píše Michal Havran)

Zostaneme opäť sami, rozhádaní s našimi priateľmi a spojencami, bez motivácie a plánu, bez peňazí.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Vanek dostal, o čo si koledoval a tragédia gdanského starostu (týždeň podľa Schutza)

Expatov z Londýna neprivlečiete.

Prečo je Ústavný súd dôležitý?

Ústavný súd: Štátna tajomníčka Jankovská podozrenia nevysvetlila

Jankovskú zviditeľnili viaceré kauzy i spory s exministerkou Žitňanskou.

Neprehliadnite tiež

Nóri vyhrali štafetu v Ruhpoldingu, Slováci sa umiestnili na trinástej priečke

V záverečnom bežeckom úseku bojovali o triumf Bö a Nemec Benedikt Doll.

Alpskú kombináciu vo Wengene ovládol Rakúšan Schwarz, Bendik skončil tridsiaty piaty

Popradský rodák dosiahol zatiaľ najvyššie umiestnenie vo Svetovom pohári.

Siebenhoferová vyhrala zjazd v Cortine, dosiahla premiérový triumf

Rakúska lyžiarka uspela s číslom sedemnásť.