Kristína Kučová vyhrala v Beinascu, v rebríčku sa posunie o 19 miest

Kristína Kučová si po víťazstve v Beinascu dopraje pár dní pauzu.
Kristína Kučová si po víťazstve v Beinascu dopraje pár dní pauzu. (Autor: TASR)
SITA|1. mar 2015 o 13:06

Slovenská tenistka vo finále zdolala Češku Barboru Krejčíkovú v dvoch setoch. Vybojovala ôsmy titul vo dvojhre na ženskom okruhu ITF.

Beinasco (25 000 USD, antuka) - finále:

K. Kučová (SR-2) - Barbora Krejčíková (ČR-4) 6:4, 7:6 (3)

BEINASCO. Slovenská tenistka Kristína Kučová triumfovala v sobotu vo dvojhre na turnaji ITF v talianskom Beinascu. Druhá nasadená hráčka zdolala v sobotňajšom finále štvorku podujatia Barboru Krejčíkovú z Česka 6:4, 7:6 (3).

Pre 24-ročnú Bratislavčanku je to ôsmy titul vo dvojhre na ženskom okruhu ITF v kariére.

"Všetky zápasy v Taliansku vrátane finále boli veľmi tesné. Som rada, že som ich zvládla po mentálnej aj kondičnej stránke," uviedla Kučová pre agentúru SITA.

"Turnaj bol na antuke a to je môj obľúbený povrch. Som rada, že som našla správny zápasový rytmus," dodala.

Kristína Kučová je momentálne šiestou najlepšou slovenskou hráčkou na okruhu WTA. Po triumfe v Beinascu by sa mala posunúť v rebríčku o devätnásť miest vyššie - zo 142. na 123. priečku.

"Teraz si dám na pár dní pauzu, ktorú spojím s rehabilitáciou. O dva týždne ma čaká turnaj v Španielsku. Potom pôjdem do Ameriky," prezradila svoje plány Kučová.

Domov»Tenis»Kristína Kučová vyhrala v Beinascu, v rebríčku sa posunie o 19 miest