Dunajská Streda hrala presilovku od prvej minúty, iba remizovala

Hrdinom zápasu bol brankár Zlatých Moraviec Pavel Kováč. Na snímke vyráža centrovanú loptu. (Autor: TASR)
SITA|1. mar 2015 o 21:20

Favorizovaní domáci hrali v početnej výhode už od prvej minúty. Hneď v úvode videl červenú kartu Patrik Pavlenda.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalistom Dunajskej Stredy sa nevydaril vstup do jarnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015. Favorizovaní domáci v nedeľnom stretnutí 20. kola iba remizovali s hráčmi Zlatých Moraviec 1:1.

Už od prvej minúty pritom hrali v početnej výhode o jedného muža. Červenú kartu hneď v úvode duelu videl Patrik Pavlenda, ktorý nedovolene zastavil Ákosa Szarku.

DAC síce v 57. min zásluhou nového muža v kádri Marina Ljubičiča otvoril skóre, ale o desať minút neskôr oslabený ViOn vyrovnal. Po pár sekundách na trávniku sa presadil striedajúci Peter Mazan.

V absolútnom závere duelu mohol víťazstvo na stranu domácich strhnúť z pokutového kopu Peter Štepanovský. Štyridsaťročný veterán v bránke hostí Pavel Kováč však vystihol smer jeho pokusu. A následne zneškodnil aj dorážku Papeho Sarra.

Fortuna liga 2014/2015 - 20. kolo:

Dunajská Streda - Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 57. M. Ljubičič - 67. Mazan, ŽK: 44. Peter Majerník, 52. Sarr, 59. Šnirc - 54. Orávik, 61. Chren, 72. Mazan, 82. Mance, 85. Karaš, ČK: 1. Pavlenda (Zlaté Moravce), rozhodovali: Trutz - Bednár, Ferenc

Dunajská Streda: Polaček - Šnirc, Ľ. Michalík, P. Majerník, Turňa - Brašeň (82. E. Ujlaky), M. Ljubičič, Krišto (72. Sabler), Sesar (46. Sarr), Štepanovský - Szarka

Zlaté Moravce: P. Kováč - Pintér, Pavlenda, Tipurič, Chren - Karaš, Charizopulos (13. Vrablec), Szöke, Mikinič, Orávik (67. Mazan) - Pavelka (81. Mance)

Tomislav Marič, tréner D. Stredy: Gratulujem Zlatým Moravciam k bodu. Psychologicky sme nezvládli výhodu domáceho prostredia. Viedli sme 1:0 a za takých okolností zápas musíme doviesť do víťazného konca. Ak navyše v závere nepremeníme jedenástku, nezaslúžime si vyhrať. Musíme ďalej tvrdo pracovať, čaká nás ešte veľmi veľa roboty."

Branislav Mráz, tréner Z. Moraviec: "Gratulujem našim hráčom k výkonu, získali sme dôležitý bod. Po vylúčení naši hráči išli na doraz. Je to povzbudenie do ďalšej roboty. Každý bod si budeme vážiť. A keď hráči vložia srdce do hry, prídu aj víťazstvá."

Domov»Futbalnet»Dunajská Streda hrala presilovku od prvej minúty, iba remizovala