Omsk vyhral v Astane a vyrovnal stav štvrťfinálovej série

Ján Laco chytá v KHL v Astane.
Ján Laco chytá v KHL v Astane. (Autor: TASR)
TASR|4. mar 2015 o 17:19

Výsledky štvrťfinále konferencií v KHL.

MOSKVA. Hokejisti Avangardu Omsk triumfovali vo štvrtom štvrťfinále Východnej konferencie v rámci 1. kola play off KHL na ľade Barysu Astana 4:3 a vyrovnali stav série na 2:2.

Po dvoch shutoutoch za sebou inkasoval slovenský brankár Ján Laco štyri góly, kryl ďalších 23 striel a mal 85,2-percentnú úspešnosť zákrokov. Séria sa na piaty zápas opäť sťahuje do Omska, na šiesty sa však ešte určite vráti aj do Astany.

Blízko postupu do konferenčného semifinále na Východe je obhajca Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk. V Ufe uspel aj vo štvrtom vzájomnom dueli, ktorý vyhral 6:4, hoci v 17. minúte prvej tretiny prehrával 1:3. Hetrikom sa v stredu zaskvel elitný krídelník Sergej Mozjakin.

štvrté štvrťfinále Východnej konferencie

Barys Astana - Avangard Omsk 3:4 (0:2, 1:0, 2:2) - stav série: 2:2

Góly: 28. Boyd, 42. Starčenko, 60. Dawes - 4. Kuľaš, 8. Kolarik, 49. Fisčenko, 52. Kurjanov

(J. LACO kryl 23 striel súpera)

Avtobomobilist Jekaterinburg - AK Bars Kazaň 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) - stav série 1:3

Góly: 55. Simakov - 23. Obuchov, 30. Azevedo

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 4:6 (3:2, 0:3, 1:1) - stav série 1:3

Góly: 5. Hartikainen, 8. Chlystov, 17. Višnevskij, 56. Višnevskij - 13. Mozjakin, 19. Mozjakin, 27. Kamenev, 32. Zaripov, 36. Stapleton, 58. Mozjaki

Traktor Čeľabinsk - Sibir Novosibirsk 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) - stav série 2:2

Góly: 16. Glinkin, 65. Davydov - 50. Ullström