Banská Bystrica - Trnava 1:1, Senica - Košice 3:1

Dukla sa po dlhom čase dočkala gólu.

Na snímke radosť hráčov Trnavy. Ilustračná snímka.(Zdroj: TASR)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

Senica - Košice 3:1 (2:1)

Góly: 18., 60. Majtán, 44. Hlohovský - 40. Novák. Rozhodoval: Marhefka, 1202 divákov.

Senica: FK Senica: Šulla Privrel, Pavlík, Kóňa, Kalabiška - Hušek, Opiela - J. Kosorín (77. M. Kosorín), Hlohovský, Komara (89. Kráľovič) - Majtán (90. Mráz)

MFK Košice: Stijakovič Sekulič, Ostojič, Bašista, Djordjevič - Šinglár - Novák (67. Gáll), Huk, Pačinda, Viazanko - Haskič (78. Pavúk)

Hlasy:

Jozef Kostelník, tréner FK Senica: "Som rád, že sa nám dnes podarilo zvíťaziť. Naše výsledky v poslednej dobe totiž neodzrkadlovali našu hru. Dnes sme hrali proti nepríjemnému súperovi, ktorý má vo svojich radoch skúsené individuality. Prvých 20 minút sme hrali dobre, dali sme vedúci gól. Potom súper prebral iniciatívu, ktorá vyvrcholila pekným gólom Janka Nováka. Teší ma, ako mužstvo na tento gól zareagovalo. Zdvihli sme sa a dali gól na 2:1. Po prestávke sme šli za víťazstvom. Gól na 3:1 nás upokojil a zápas sme dotiahli už do víťazného konca. Víťazstvo ma teší o to viac, keď sa pozriem na našu improvizovanú defenzívu, z obrany hral prakticky len Peťo Pavlík."

Marek Fabuľa, tréner MFK Košice: "Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme šance, no pribrzdil nás gól domácich. Napriek tomu sme pokračovali v aktívnej hre, vytvorili sme si viacero šancí. Vďaka exportnej strele Jána Nováka sme vyrovnali. Doplatili sme však na mikrospánok. Dostali sme gól, ktorý nás zlomil. Po prestávke sme sa snažili niečo s výsledkom spraviť, naše snaženie však ukončil tretí gól domácich. Zo Senice odchádzame smutní, domácim gratulujem k víťazstvu."

Dukla B. Bystrica - Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Góly: 25. Vajda z pok. kopu - 29. Mikovič. Rozhodca Michlian, ŽK: Had - Janečka, Casado, Tóth, 1054 divákov.

Dukla B. Bystrica: Boroš - Vajda, de Vito, Had, Savič - Snitka, Wilwéber, Kapor, Polievka (90+. Hric) - Šovčík (77. Kupec), Faško (84. Gálik)

Spartak Trnava: Kelava - Janečka, Tóth (88. Čarnota), Bortel, Čonka - Greššák - Cleber, Casado (54. Hlinka), Sabo, Mikovič - Vlasko (67. Sládek)

Hlasy:

Štefan Rusnák, tréner B. Bystrice: "Nehrali sme spočiatku zle, mali šance, strelili gól. Po zmene strán si asi súper niečo v kabíne povedal, hral lepšie, mal prevahu. Remíza je spravodlivá, ukázali sme, že vieme aj s mladými chlapcami hrať slušne futbal."

Juraj Jarábek, tréenr Trnavy: "Milo nás prekvapilo ihrisko, v prvom polčase sa na ňom aj dalo kombinovať, no nebol som spokojný, s nasadením, pohybom. Museli sme preskupiť rady, rýchlo sme vyrovnali a v druhom polčase mali prevahu. Šance sme nevyužili a asi je remíza zaslúžená."

Patrik Vajda, autor gólu B. Bystrice z penalty: "V prvom polčase sme boli lepší, mali sme viac z hry, strelili gól a dostali taký, aký by sme nemali, nechali sme útočníka strieľať, bez rýchleho dostúpenia. Sme radi za bod, v druhom polčase to bolo ťažké. Zatiaľ sa mi v streľbe penált darí, dúfam, že mi to vydrží."

Martin Mikovič, strelec trnavského gólu: "Mali sme vyhrať, aj na základe kvality kádra. Prvý polčas sme prespali, v druhom sme dobýjali bránku súpera. Len sme búšili do zhustenej obrany, no márne. Môj gól možno aj tečoval obranca, mám z neho radosť, z výsledku určite nie. Vonku nevyhrávame, stále nad tým rozmýšľame, či v Moravciach, alebo teraz v Bystrici sme mali naplno bodovať."

Priebeh:

Dukla sa po dlhom čase dočkala gólu. Predtým nevsietila v troch zápasoch, vrátane jesenných, a hlad po góle zmiernil až Vajda v 25. min. Ani jej neprekážalo, že k napnutiu siete pomohol pokutový kop po faule Janečku na Polievku, dôležité bolo, že si priblížili víťazstvo, tak potrebné pri jarných záchranárskych prácach. Dukla sa radovala presne po 306 minútach, aby o ďalšie štyri minúty inkasovala.

V 29. min Mikovič z čista jasna takmer z 20 metrov trafil presne do pravého kúta bránky a bolo po domácej radosti. V prvom polčase však podala Dukla sympatický výkon a bola lepším mužstvom. V 3. min spálil príležitosť Faško, v 7. min zasa Kapor, a to už bola naozaj gólová šanca, keď úplne zblízka umožnil brankárovi Kelavovi zareagovať a vytlačiť loptu na roh. V 19. min poslal hlavou loptu Kapor tesne ponad a aj v 30. min Polievka mohol mieriť po brejku lepšie a nestrieľať výrazne vedľa bránky.

Trnavčania toho v prvej polovici stretnutia neukázali a mohli byť radi, že udržiavali remízový stav. V lige sa im vonku zbierajú body ťažko a ak by ich vybojovali na Štiavničkách tri, vymazali by si nulu na konte výhier v role hosťujúceho mužstva.

Po zmene strán hostia pridali a v 55. min Greššák z uhla zoči voči brankárovi Borošovi nenašiel priestor na zasunutie lopty za jeho chrbát. Aj situácia v 60. min, pri ktorej Mikovič možno strieľal, možno prihrával, zaváňala gólom, no jeho prudkú loptu Sabo neusmernil do prázdnej bránky. Tlak hostí bol miestami drvivý, často však aj monotónny, bez zakončenia, a tak zápas vyústil do deľby bodov.