Pekarík riskoval zdravie, odložil masku už po troch minútach

Pekarík.
Pekarík. (Autor: twitter)
Pavol Spál, SITA|7. mar 2015 o 18:15

Peter Pekarík pokračoval v piatkovom stretnutí so Stuttgartom len so svetlomodrou náplasťou

STUTTGART. Slovenský reprezentant Peter Pekarík síce na piatkové stretnutie 24. kola bundesligy medzi domácim Stuttgartom a svojou Herthou Berlín (0:0) nastúpil s karbónovou maskou, ktorá mu mala chrániť operovaný nos, no už po troch minútach hry ju odložil. Zrejme mu vadila a radšej zariskoval.

„Je to úplne iný pocit. Nevýhodou masky je, že periférne videnie, keď potrebujete v zápase rýchlo reagovať, nie je ideálne. Ak by som si mohol vybrať, hrám bez nej. Ťažšie sa mi dýcha i reaguje zrakom. Na druhej strane je veľmi pevná a tvarovaná na nose, čiže bezpečná," vravel Pekarík pre SME ešte pred zápasom.

Dvadsaťosemročný obranca pokračoval v zápase len so svetlomodrou náplasťou, na trávniku vydržal celý zápas. Informoval o tom portál bz-berlin.de.

Hráči VfB Stuttgart po nerozhodnom výsledku 0:0 zostali na poslednej 18. priečke I. bundesligy, Herthe patrí naďalej 14. miesto v tabuľke so ziskom 25 bodov.

Ako je známe, Pekarík pre zlomeninu nosa nedohral minulotýždňový duel proti Augsburgu a podrobil sa operácii.

Štvrťhodinu pred koncom spomenutého súboja s Augsburgom nedobrovoľne opustil trávnik s krvácajúcim nosom, lebo inkasoval úder od brazílskeho stredopoliara Caiubyho Francisca da Silvu.

Domov»Futbal»Nemecko»Pekarík riskoval zdravie, odložil masku už po troch minútach