Chárov gól pomohol k výhre Bostonu, Meszároš sa zranil

Zdeno Chára.
Zdeno Chára. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. mar 2015 o 06:47

Kapitán Bostonu Zdeno Chára strelil šiesty gól v sezóne, jeho tím vyhral nad Philadelphiou 3:2 po predĺžení.

NEW YORK. Zo siedmich slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v sobotňajšom desaťzápasovom programe NHL, bodoval iba kapitán Bostonu Zdeno Chára. Andrej Meszároš z Buffala sa zranil, Jaroslav Halák na Floride nedostal šancu v bránke New York Islanders.

Boston zvíťazil nad Philadelphiou 3:2 po predĺžení a posilnili si šancu na účasť v play off. Chára poslal v 8. minúte tím do vedenia svojím šiestym gólom v tejto sezóne.

Hostia potom otočili nepriaznivý stav, ale pätnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny Brad Marchand vyrovnal a ten istý hráč vo štvrtej minúte predĺženia rozhodol o triumfe domácich.

Boston - Philadelphia.

O výhre Floridy nad New Yorkom Islanders rozhodol v samostatných nájazdoch Jonathan Huberdeau. Hviezda Islanders John Tavares strelil v riadnom hracom čase 32. gól v sezóne, čo je jeho osobný rekord.

V zostave Floridy chýbal pre chorobu Tomáš Kopecký. Ľubomír Višňovský z Islanders ohrozil domácu bránku dvakrát počas vyše 22 minút pobytu na ľade. V bránke tímu z Long Islandu debutoval Čech Michal Neuvirth.

Meszároš sa zranil

Washington vyhral doma nad Buffalom 6:1 a jeho kapitán Alexander Ovečkin si upevnil pozíciu najlepšieho strelca súťaže, keď strelil už 44. gól.

Hosťujúci Andrej Meszároš súboj nedohral pre zranenie v hornej časti tela. V prvej tretine ho nepríjemne trafila strela obrancu Capitals Brooksa Orpika. Meszároš stihol do zranenia odohrať len tri minúty. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave momentálne nie sú známe.

"Možno vynechá nejakú chvíľu. Nemyslím si však, že to bude dlhá absencia. Múdrejší budeme po ďalších vyšetreniach," uviedol tréner Buffala Ted Nolan.

Hráči Los Angeles nastúpili v netradičných žltomodrých dresoch. Na snímke je Marián Gáborík (vľavo) pred brankárom Pittsburghu Marc-Andre Fleurym. FOTO - SITA/AP

Brankár Pittsburghu Marc-Andre Fleury nedostal v Los Angeles ani gól, súboj v Kalifornii rozhodol v prospech Penguins v 62. minúte Hörnqvist. Marián Gáborík bol najaktívnejším strelcom zápasu, za chrbát Fleuryho však neprešiel ani jeden z jeho šiestich pokusov. Nepresadil sa ani Andrej Sekera.

Boston - Philadelphia 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 8. CHÁRA (Hamilton, P. Bergeron), 60. Marchand (Hamilton, L. Eriksson), 64. Marchand (Talbot, Spooner) - 30. Voráček (Streit, C. Giroux), 56. VandeVelde (N. Schultz, B. Schenn)

Zdeno Chára (Boston) odohral 22:16 min, 1+0, 1 strela

Columbus - Colorado 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Iginla (Barrie, Tanguay), 4. Landeskog (R. O´Reilly, Barrie), 10. Duchene, 50. Tanguay (Barrie, Guenin)

Marko Daňo (Columbus) odohral 11:36 min, 0+0, 4 strely, 2 tr. minúty

Florida - New York Islanders 4:3 po nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Gudbranson, 29. Bjugstad (J. Jokinen, Petrovic), 50. Huberdeau (Barkov, Jágr), rozhodujúci sam. nájazd Huberdeau - 25. Tavares (Lee), 36. Leddy (Tavares, Nielsen), 53. Bailey (Tavares)

Ľubomír Višňovský (NYI) odohral 22:05 min, 0+0, 2 strely

Los Angeles - Pittsburgh 0:1 po predĺžení

Gól: 62. Hörnqvist

Andrej Sekera odohral 19:14 min, 0+0, 1 strela, 2 tr. minúty, Marián Gáborík (obaja LA) odohral 17:54 min, 0+0, 6 striel

Toronto - St. Louis 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Góly: 43. Booth (Gardiner, Holland) - 15. J. Schwartz (Tarasenko, Lehterä), 17. Oshie (Steen, B. Elliott), 20. Tarasenko (Lehterä, Gunnarsson), 32. Butler (J. Schwartz, Lehterä), 34. P. Stastny (Oshie, Steen), 51. Backes (Steen, Pietrangelo)

Richard Pánik (Toronto) odohral 15:55 min, 0+0, 3 strely, 2 tr. minúty

Washington - Buffalo 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Góly: 6. Glencross (M. Green, Beagle), 26. Beagle (Brouwer, Glencross), 30. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 34. Laich (T. Wilson), 44. J. Ward (Glencross, M. Green), 58. Johansson (Ovečkin, Nicklas Bäckström) - 3. Larsson (Foligno, Bogosian)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 3:05 min, 0+0, -1

Arizona - Montreal 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 35. Eller (Smith-Pelly), 60. Gallagher (Plekanec, Pacioretty)

Nashville - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 31. Ellis (C. Smith, Ribeiro) - 15. Michael Frolík (Ladd, Enström), 31. Wheeler (Myers, Stafford), 60. Stafford (Wheeler, Scheifele)

Tampa Bay - Dallas 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)

Góly: 13. Stralman (Palát), 16. Kučerov (Palát, Coburn), 44. Killorn (Callahan, Hedman), 46. Hedman (T. Johnson, Palát), 60. B. Boyle - 15. Seguin (Spezza, Jamie Benn), 24. Seguin (Klingberg), 32. Fiddler (Goligoski, Sceviour), 60. Fiddler (Jamie Benn, Sceviour)

San Jose - Vancouver 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 8. Karlsson (Vlasic, J. Thornton), 12. J. Thornton (B. Burns, Pavelski) - 20. R. Vrbata (Bonino, D. Sedin), 37. Horvat, 46. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin)