SME
Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Športové výsledky (8. 3. 2015): Rusnák a Čech skórovali

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

Tenis

Turnaji WTA v mexickom Monterrey (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch)

Semifinále: Caroline Garciová (3-Fr.) - Ana Ivanovičová (1-Srb.) 6:1, 6:4, Timea Bacsinszká (4-Švaj.) - Sara Erraniová (2-Tal.) 6:0, 4:6, 7:6(3)

Turnaj WTA v Kuala Lumpure (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch)

Dvojhra - finále: Caroline Wozniacka (1-Dán.) - Alexandra Dulgheruová (Rum.) 4:6, 6:2, 6:1

Štvorhra - finále: Čchen Liang, Wang Ja-fan (Čína) - Julia Bejgelzimerová, Oľga Savčuková (Ukr.-3) 4:6, 6:3, 10:4 (zápasový tajbrejk)

Článok pokračuje pod video reklamou

Futbal

Holandsko, 26. kolo: FC Groningen - FC Dordrecht 2:0 (za domácich A. Rusnák 1 gól+ŽK), Ajax Amsterdam - Excelsior 1:0, Feyenoord Rotterdam - NAC Breda 3:0, Utrecht - AZ Alkmaar 6:2

Česko, 19. kolo: Sparta Praha - Dukla Praha 3:0

Turecko, 23. kolo: Fenerbahce - Galatasaray 1:0, Basaksehir - Konyaspor 0:0, Sivasspor - Besiktas Istanbul 0:1, Karabükspor - Gaziantepspor 0:0

Poľsko, 23. kolo: Bielsko-Biala - Kielce 2:2, Slask Vroclav - Legia Varšava 1:3

Portugalsko, 24. kolo: Boavista Porto - Guimaraes 3:1 (M. Čech za domácich celý zápas + 1 gól), Arouca - Benfica Lisabon 1:3, Maritimo - Pacos de Ferreira 2:1, Moreirense - Academica 0:2, Estoril - Gil Vicente 1:1

Rusko, 18. kolo: Spartak Moskva - FK Krasnodar 1:3, Dinamo Moskva - Ufa 3:1 (za domácich Hubočan odohral celý zápas), Rostov - Lokomotiv Moskva 0:1 (za hostí Ďurica celý zápas)

Švajčiarsko, 23. kolo: Young Boys Bern - FC Sion 3:2, FC Vaduz - FC Zürich 2:2, Aarau - St. Gallen 0:2

Grécko, 26. kolo: Panathinaikos Atény - PAOK Solún 4:3 (za hostí Mak hral do 88. minúty), Kalloni - Panionios 1:0, OFI Kréta - Xanthi 0:1, Panaitolikos Agrinion - Kerkyra 0:1, Niki Volos - PAS Giannina 0:3 (kontumačne)

Rakúsko, 24. kolo: Austria Viedeň - Rapid Viedeň 2:1

Maďarsko, 19. kolo: Honvéd - MTK Hungária 0:2, Debrecín - Újpest 0:0

Hokej

Česko - predkolo play off: Pardubice - Vítkovice 5:0 (Marcinko 0+1) - konečný stav série: 3:1, Mladá Boleslav - Plzeň 4:2 (Trška 0+1 - T. Sýkora 1+0) - konečný stav série: 3:1

O udržanie sa: Slavia Praha - Karlove Vary 2:4 (za Slaviu Valach 0+1), Olomouc - Liberec 3:2 (Zuzin a Buc 1+0 - Bulík 1+0)

Švajčiarsko, skupina o udržanie: Fribourg-Gotteron - Rapperswil-Jona 4:1 (za domácich GRAŇÁK 0+1), Ambri-Piotta - Kloten 1:3. Štvrťfinále: Biel - Zürich 2:3 pp /stav série 2:2/, Lausanne - Bern 1:2 /stav série 2:2/, Servette Ženeva - Lugano 2:7 /stav série 2:2/, Davos - Zug 3:4 /stav série 2:2/

Cyklistika

Preteky Paríž - Nice:

Prológ v Maurepase (6,7 km): 1. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Etixx - Quick-Step 7:40 min, 2. Rohan Dennis (Aus.) BMC rovnaký čas, 3. Tony Martin (Nem.) Etixx - Quick-Step +7, 4. Luis-Leon Sánchez (Šp.) Astana, 5. Lars Boom (Hol.) Astana, 6. John Degenkolb (Nem.) Giant-Alpecin všetci +10 s, ... 113. Peter Velits (SR) BMC +40

Tour de Langkawi:

1. etapa (Langkawi - Langkawi, 101,1 km): 1. Andrea Guardini (Tal.) Astana 2:19:06 h, 2. Caleb Ewan (Aus.) Orica GreenEdge, 3. Anuar Manan (Malaj.) Terengganu, 126. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxo +2:54

Atletika

Halové ME v Prahe

Ženy, 800 m: 1. Selina Büchelová Švajč.) 2:01,95, 2. Jekaterina Poistogovová (Rus.) 2:01,99, 3. Natalija Lupuová (Ukr.) 2:02,25, 60 m: 1. Dafne Schippersová (Hol.) 7,05, 2. Dina Asher-Smithová (Brit.) 7,08, 3. Verena Sailerová (Nem.) 7,09, 1500 m:1. Sifan Hassanová (Hol.) 4:09,04, 2. Angelika Cichocká (Poľ.) 4:10,53, 3. Federica Del Buonová (Tal.) 4:11,61, trojskok: 1. Jekaterina Konevová (Rus.) 14,69, 2. Gabriela Petrovová (Bul.) 14,52, 3. Hanna Kňazevová (Izr.) 14,49, žrď: 1. Anželika Sidorovová (Rus.) 480, 2. Ekateríni Stefanídiová (Gr.) 475, 3. Angelica Bengtssonová (Švéd.) 470, 4x400 m: 1. Francúzsko (Floria Gueiová, Elea Mariama Raharolahyová, Marie Gayotová) 3:31,61, 2. V. Británia 3:31,79, 3. Poľsko 3:31,90

Muži, 800 m: 1. Marcin Lewandowski (Poľ.) 1:46,67, 2. Mark English (Ír.) 1:47,20, 3. Thijmen Kupers (Hol.) 1:47,25, sedemboj: 1. Ilja Škureňov (Rus.) 6353, 2. Arthur Abele (Nem.) 6279, 3. Eelco Sintnicolaas (Hol.) 6185, 60 m: 1. Richard Kilty (Brit.) 6,51, 2. Christian Blum 6,58, 3. Julian Reus (obaja Nem.) 6,60, 1500 m: 1. Jakub Holuša (ČR) 3:37,68, 2. Ilham Tanui Ozbilen (Tur.) 3:37,74, 3. Chris O´Hare (Brit.) 3:38,96, výška: 1. Danijil Cyplakov (Rus.) 231, 2. Silvano Chesani (Tal.) 231 a Adónios Mástoras (Gr.) 231, 4x400 m: 1. Belgicko (Julien Watrin, Dylan Borlée, Jonathan Borlée, Kevin Borlée) 3:02,87, 2. Poľsko 3:02,97, 3. Česko 3:04,09

Francúz Yohann Diniz utvoril na národnom šampionáte v Arles svetový rekord v chôdzi na 20 km. Časom 1:17:02 h prekonal o 14 sekúnd osem rokov staré maximum Rusa Vladimira Kanajkina. Tridsaťsedemročný Diniz drží už dlhšie aj rekord na 50 km (3:32:33).

Basketbal

Extraliga žien, štvrťfinále play-off

Spišská Nová Ves - Šamorín 73:59 (22:19, 16:17, 15:14, 20:9) - konečný výsledok série 2:1, do semifinále postupuje Spišská Nová Ves

Najviac bodov: Gladkovová 20, Morrisová 13, Theinerová 10 - Slamová a Timková po 16, Vyňuchalová 12

NBA, nedeľa: San Antonio - Chicago 116:105, Golden State - LA Clippers 106:98

Volejbal

Extraliga mužov, štvrťfinále

VKP Komárno - Svidník 3:1 (-21, 20, 9, 23) - stav série: 1:0

Lyžovanie

Slalom FIS v rámci 60. ročníka Veľkej ceny Slovenska v alpskom lyžovaní na Štrbskom Plese

Muži: 1. Adam Žampa (SR) 1:54,03 min, 2. Mathias Calovini (Rak.) +0,06, 3. Martin Vráblík (ČR) +0,67,... 8. Jakub Kupčok +2,69, 9. Vladimír Siráň (obaja SR) +3,04

Ženy: 1. Gabriela Capová 1:55,06 min, 2. Veronika Rudolfovová (obe ČR) +0,04, 3. Daria Krajewská (Poľ.) +0,86, ... 8. Katarína Miklošová +2,84, 9. Petra Hromcová +3,12, 10. Daniela Kamenická (všetky SR) +3,21

MS juniorov v nórskom Hafjelli

Obrovský slalom: 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 2:23,37 min., 2. Loic Mellard (Fr.) +0,96, 3. Marcus Monsen (Nór.) +1,16, ..., 44. Samuel ŠENKÁR +10,74, 52. Martin HYŠKA +12,31, 54. Branislav BROZMAN (všetci SR) +12,93

Basketbal

Final Four Stredoeurópskej ligy basketbalistiek - Nymburk

O 3. miesto: Piešťanské Čajky - Nymburk 71:64 (20:21, 13:13, 20:17, 18:13)

Hádzaná

WHIL, 18. kolo: Slavia Praha - Most 23:29 (11:10)

Krasokorčuľovanie

Majstrovstvá sveta juniorov v Tallinne

Juniorky: 1. Jevgenia Medvedevová 192,97 bodov, 2. Serafima Sachanovičová (obe Rus.) 186,15, 3. Wakaba Higučiová (Jap.) 185,57, ..., 11. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 143,77

Juniori: 1. Šoma Uno (Jap.) 232,54, 2. Po-jang Ťin (Čína) 229,70, 3. Sota Jamamoto (Jap.) 215,45, ... 30. Marco KLEPOCH (SR) 50,44

Motorizmus

Rely Mexika, tretie podujatie seriálu MS automobilov

Konečné poradie: 1. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo R 4:19:13,4 h, 2. Mads Östberg (Nór.) Citroën DS3 +1:18,8 min, 3. Andreas Mikkelsen (Nór.) Volkswagen Polo R +1:25,1, 4. Elfyn Evans (V. Brit.) Ford Fiesta RS +3:40,2, 5. Dani Sordo (Šp.) Hyundai i20 +5:01,8, 6. Martin Prokop (ČR) Ford Fiesta RS +6:36,1

Paralympijské

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní zdravotne znevýhodnených športovcov v kanadskej Panorame

Superkombinácia - zrakovo postihnutí: 1. Miroslav Haraus, Maroš Hudík (SR) 1:59,81 min, 2. Ivan Frantsev, navádzač German Agranovskij (Rus.) +1,54, 3. Yon Santacana Maztegui, Miguel Galindo Garces (Šp.) +3,51

Rýchlokorčuľovanie

MS vo viacboji v Calgary

Ženy: 1. Martina Sáblíková (ČR) 157,717, 2. Ireen Wüstová (Hol.) 159,278, 3. Ida Njaatunová (Nór.) 159,795

Muži: 1. Sven Kramer (Hol.) 146,509, 2. Denis Juskov (Rus.) 146,934, 3. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 147,182

Boby

MS vo Winterbergu

Muži - štvorboby: 1. Nemecko (Maximilian Arndt, Alexander Rödiger, Kevin Korona, Ben Heber) 3:34,89 min., 2. Nemecko 2 (Nico Walther, Andreas Bredau, Marko Hübenbecker, Christian Poser) 3:34,91, 3. Lotyšsko (Oskars Melbardis, Daumants Dreiskens, Arvis Vilkaste, Janis Strenga)

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
  2. Nestarnú, ale dozrievajú
  3. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  4. Legenda Dakaru Svitko: verím si na víťazstvo
  5. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  6. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  7. Kam na výlet so svojimi známymi
  8. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
  9. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
  10. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  1. Telekom: Technologies allow all to reach opportunities of now
  2. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  3. Legenda Dakaru Svitko: verím si na víťazstvo
  4. Nestarnú, ale dozrievajú
  5. Zvolenský nie je len slovenský, ale aj férový
  6. Sólymos: Najťažšie bolo prísť za ľuďmi, ktorých odpojili od vody
  7. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  8. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  9. Kam na výlet so svojimi známymi
  10. Slovenské Vianoce kedysi a dnes
  1. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú? 36 696
  2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť? 33 851
  3. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky 27 191
  4. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 15 748
  5. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 14 166
  6. Kam na výlet so svojimi známymi 12 661
  7. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely 10 857
  8. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 10 332
  9. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov 9 398
  10. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 9 357

Hlavné správy zo Sme.sk

Marian Kočner a jeho dcéra Karolína.
NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Kočner bol lobovať u Tomanovej. Ohľadom detského klienta

Stretávali sa v čase, keď sa riešil Čistý deň.

Viera Tomanová.
Podcast Dobré Ráno

Neprehliadnite tiež

Slovanu sa črtá zárobok ako nikdy predtým

Slovenský majster môže predať hráčov za milióny.

Andraž Šporar po strelenom góle v zápase 16. kola Fortuna ligy 2019/2020 ŠK Slovan Bratislava - ŠKF Sereď.
Paulína Fialková počas stíhacích pretekov 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene.
Vladimír Weiss mladší (vpravo).
Peter Slanina (vpravo) v uvoľnenej debate s Jozefom Golonkom.