Športové výsledky (8. 3. 2015): Rusnák a Čech skórovali

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

Tenis

Turnaji WTA v mexickom Monterrey (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch)

Semifinále: Caroline Garciová (3-Fr.) - Ana Ivanovičová (1-Srb.) 6:1, 6:4, Timea Bacsinszká (4-Švaj.) - Sara Erraniová (2-Tal.) 6:0, 4:6, 7:6(3)

Turnaj WTA v Kuala Lumpure (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch)

Dvojhra - finále: Caroline Wozniacka (1-Dán.) - Alexandra Dulgheruová (Rum.) 4:6, 6:2, 6:1

Štvorhra - finále: Čchen Liang, Wang Ja-fan (Čína) - Julia Bejgelzimerová, Oľga Savčuková (Ukr.-3) 4:6, 6:3, 10:4 (zápasový tajbrejk)

Futbal

Holandsko, 26. kolo: FC Groningen - FC Dordrecht 2:0 (za domácich A. Rusnák 1 gól+ŽK), Ajax Amsterdam - Excelsior 1:0, Feyenoord Rotterdam - NAC Breda 3:0, Utrecht - AZ Alkmaar 6:2

Česko, 19. kolo: Sparta Praha - Dukla Praha 3:0

Turecko, 23. kolo: Fenerbahce - Galatasaray 1:0, Basaksehir - Konyaspor 0:0, Sivasspor - Besiktas Istanbul 0:1, Karabükspor - Gaziantepspor 0:0

Poľsko, 23. kolo: Bielsko-Biala - Kielce 2:2, Slask Vroclav - Legia Varšava 1:3

Portugalsko, 24. kolo: Boavista Porto - Guimaraes 3:1 (M. Čech za domácich celý zápas + 1 gól), Arouca - Benfica Lisabon 1:3, Maritimo - Pacos de Ferreira 2:1, Moreirense - Academica 0:2, Estoril - Gil Vicente 1:1

Rusko, 18. kolo: Spartak Moskva - FK Krasnodar 1:3, Dinamo Moskva - Ufa 3:1 (za domácich Hubočan odohral celý zápas), Rostov - Lokomotiv Moskva 0:1 (za hostí Ďurica celý zápas)

Švajčiarsko, 23. kolo: Young Boys Bern - FC Sion 3:2, FC Vaduz - FC Zürich 2:2, Aarau - St. Gallen 0:2

Grécko, 26. kolo: Panathinaikos Atény - PAOK Solún 4:3 (za hostí Mak hral do 88. minúty), Kalloni - Panionios 1:0, OFI Kréta - Xanthi 0:1, Panaitolikos Agrinion - Kerkyra 0:1, Niki Volos - PAS Giannina 0:3 (kontumačne)

Rakúsko, 24. kolo: Austria Viedeň - Rapid Viedeň 2:1

Maďarsko, 19. kolo: Honvéd - MTK Hungária 0:2, Debrecín - Újpest 0:0

Hokej

Česko - predkolo play off: Pardubice - Vítkovice 5:0 (Marcinko 0+1) - konečný stav série: 3:1, Mladá Boleslav - Plzeň 4:2 (Trška 0+1 - T. Sýkora 1+0) - konečný stav série: 3:1

O udržanie sa: Slavia Praha - Karlove Vary 2:4 (za Slaviu Valach 0+1), Olomouc - Liberec 3:2 (Zuzin a Buc 1+0 - Bulík 1+0)

Švajčiarsko, skupina o udržanie: Fribourg-Gotteron - Rapperswil-Jona 4:1 (za domácich GRAŇÁK 0+1), Ambri-Piotta - Kloten 1:3. Štvrťfinále: Biel - Zürich 2:3 pp /stav série 2:2/, Lausanne - Bern 1:2 /stav série 2:2/, Servette Ženeva - Lugano 2:7 /stav série 2:2/, Davos - Zug 3:4 /stav série 2:2/

Cyklistika

Preteky Paríž - Nice:

Prológ v Maurepase (6,7 km): 1. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Etixx - Quick-Step 7:40 min, 2. Rohan Dennis (Aus.) BMC rovnaký čas, 3. Tony Martin (Nem.) Etixx - Quick-Step +7, 4. Luis-Leon Sánchez (Šp.) Astana, 5. Lars Boom (Hol.) Astana, 6. John Degenkolb (Nem.) Giant-Alpecin všetci +10 s, ... 113. Peter Velits (SR) BMC +40

Tour de Langkawi:

1. etapa (Langkawi - Langkawi, 101,1 km): 1. Andrea Guardini (Tal.) Astana 2:19:06 h, 2. Caleb Ewan (Aus.) Orica GreenEdge, 3. Anuar Manan (Malaj.) Terengganu, 126. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxo +2:54

Atletika

Halové ME v Prahe

Ženy, 800 m: 1. Selina Büchelová Švajč.) 2:01,95, 2. Jekaterina Poistogovová (Rus.) 2:01,99, 3. Natalija Lupuová (Ukr.) 2:02,25, 60 m: 1. Dafne Schippersová (Hol.) 7,05, 2. Dina Asher-Smithová (Brit.) 7,08, 3. Verena Sailerová (Nem.) 7,09, 1500 m:1. Sifan Hassanová (Hol.) 4:09,04, 2. Angelika Cichocká (Poľ.) 4:10,53, 3. Federica Del Buonová (Tal.) 4:11,61, trojskok: 1. Jekaterina Konevová (Rus.) 14,69, 2. Gabriela Petrovová (Bul.) 14,52, 3. Hanna Kňazevová (Izr.) 14,49, žrď: 1. Anželika Sidorovová (Rus.) 480, 2. Ekateríni Stefanídiová (Gr.) 475, 3. Angelica Bengtssonová (Švéd.) 470, 4x400 m: 1. Francúzsko (Floria Gueiová, Elea Mariama Raharolahyová, Marie Gayotová) 3:31,61, 2. V. Británia 3:31,79, 3. Poľsko 3:31,90

Muži, 800 m: 1. Marcin Lewandowski (Poľ.) 1:46,67, 2. Mark English (Ír.) 1:47,20, 3. Thijmen Kupers (Hol.) 1:47,25, sedemboj: 1. Ilja Škureňov (Rus.) 6353, 2. Arthur Abele (Nem.) 6279, 3. Eelco Sintnicolaas (Hol.) 6185, 60 m: 1. Richard Kilty (Brit.) 6,51, 2. Christian Blum 6,58, 3. Julian Reus (obaja Nem.) 6,60, 1500 m: 1. Jakub Holuša (ČR) 3:37,68, 2. Ilham Tanui Ozbilen (Tur.) 3:37,74, 3. Chris O´Hare (Brit.) 3:38,96, výška: 1. Danijil Cyplakov (Rus.) 231, 2. Silvano Chesani (Tal.) 231 a Adónios Mástoras (Gr.) 231, 4x400 m: 1. Belgicko (Julien Watrin, Dylan Borlée, Jonathan Borlée, Kevin Borlée) 3:02,87, 2. Poľsko 3:02,97, 3. Česko 3:04,09

Francúz Yohann Diniz utvoril na národnom šampionáte v Arles svetový rekord v chôdzi na 20 km. Časom 1:17:02 h prekonal o 14 sekúnd osem rokov staré maximum Rusa Vladimira Kanajkina. Tridsaťsedemročný Diniz drží už dlhšie aj rekord na 50 km (3:32:33).

Basketbal

Extraliga žien, štvrťfinále play-off

Spišská Nová Ves - Šamorín 73:59 (22:19, 16:17, 15:14, 20:9) - konečný výsledok série 2:1, do semifinále postupuje Spišská Nová Ves

Najviac bodov: Gladkovová 20, Morrisová 13, Theinerová 10 - Slamová a Timková po 16, Vyňuchalová 12

NBA, nedeľa: San Antonio - Chicago 116:105, Golden State - LA Clippers 106:98

Volejbal

Extraliga mužov, štvrťfinále

VKP Komárno - Svidník 3:1 (-21, 20, 9, 23) - stav série: 1:0

Lyžovanie

Slalom FIS v rámci 60. ročníka Veľkej ceny Slovenska v alpskom lyžovaní na Štrbskom Plese

Muži: 1. Adam Žampa (SR) 1:54,03 min, 2. Mathias Calovini (Rak.) +0,06, 3. Martin Vráblík (ČR) +0,67,... 8. Jakub Kupčok +2,69, 9. Vladimír Siráň (obaja SR) +3,04

Ženy: 1. Gabriela Capová 1:55,06 min, 2. Veronika Rudolfovová (obe ČR) +0,04, 3. Daria Krajewská (Poľ.) +0,86, ... 8. Katarína Miklošová +2,84, 9. Petra Hromcová +3,12, 10. Daniela Kamenická (všetky SR) +3,21

MS juniorov v nórskom Hafjelli

Obrovský slalom: 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 2:23,37 min., 2. Loic Mellard (Fr.) +0,96, 3. Marcus Monsen (Nór.) +1,16, ..., 44. Samuel ŠENKÁR +10,74, 52. Martin HYŠKA +12,31, 54. Branislav BROZMAN (všetci SR) +12,93

Basketbal

Final Four Stredoeurópskej ligy basketbalistiek - Nymburk

O 3. miesto: Piešťanské Čajky - Nymburk 71:64 (20:21, 13:13, 20:17, 18:13)

Hádzaná

WHIL, 18. kolo: Slavia Praha - Most 23:29 (11:10)

Krasokorčuľovanie

Majstrovstvá sveta juniorov v Tallinne

Juniorky: 1. Jevgenia Medvedevová 192,97 bodov, 2. Serafima Sachanovičová (obe Rus.) 186,15, 3. Wakaba Higučiová (Jap.) 185,57, ..., 11. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 143,77

Juniori: 1. Šoma Uno (Jap.) 232,54, 2. Po-jang Ťin (Čína) 229,70, 3. Sota Jamamoto (Jap.) 215,45, ... 30. Marco KLEPOCH (SR) 50,44

Motorizmus

Rely Mexika, tretie podujatie seriálu MS automobilov

Konečné poradie: 1. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo R 4:19:13,4 h, 2. Mads Östberg (Nór.) Citroën DS3 +1:18,8 min, 3. Andreas Mikkelsen (Nór.) Volkswagen Polo R +1:25,1, 4. Elfyn Evans (V. Brit.) Ford Fiesta RS +3:40,2, 5. Dani Sordo (Šp.) Hyundai i20 +5:01,8, 6. Martin Prokop (ČR) Ford Fiesta RS +6:36,1

Paralympijské

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní zdravotne znevýhodnených športovcov v kanadskej Panorame

Superkombinácia - zrakovo postihnutí: 1. Miroslav Haraus, Maroš Hudík (SR) 1:59,81 min, 2. Ivan Frantsev, navádzač German Agranovskij (Rus.) +1,54, 3. Yon Santacana Maztegui, Miguel Galindo Garces (Šp.) +3,51

Rýchlokorčuľovanie

MS vo viacboji v Calgary

Ženy: 1. Martina Sáblíková (ČR) 157,717, 2. Ireen Wüstová (Hol.) 159,278, 3. Ida Njaatunová (Nór.) 159,795

Muži: 1. Sven Kramer (Hol.) 146,509, 2. Denis Juskov (Rus.) 146,934, 3. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 147,182

Boby

MS vo Winterbergu

Muži - štvorboby: 1. Nemecko (Maximilian Arndt, Alexander Rödiger, Kevin Korona, Ben Heber) 3:34,89 min., 2. Nemecko 2 (Nico Walther, Andreas Bredau, Marko Hübenbecker, Christian Poser) 3:34,91, 3. Lotyšsko (Oskars Melbardis, Daumants Dreiskens, Arvis Vilkaste, Janis Strenga)

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  5. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  6. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  7. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  8. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo
  1. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  2. Alori: upratujte efektívne a bez námahy
  3. Gansberg Koliba - Housing as a symbol of success
  4. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  5. V Tescu vlani zákazníci nakúpili až 700 miliónov sl. potravín
  6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  7. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  8. OMV ponúka kávu so sebou aj do opakovane použiteľných pohárov
  9. Pojistným podvodům při nehodě zabráníte s kamerou MiVue 733 WiFi
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 23 402
  2. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 22 691
  3. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 20 074
  4. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 16 889
  5. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 14 532
  6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 11 703
  7. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami? 6 578
  8. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov 5 725
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory 5 654
  10. Reportáž: Boli sme pri krste novej lode Costa Venezia 4 026