SME
Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Športové výsledky (9. 3. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: Ilustračné - FOTOLIA)

FUTBAL

MAJOR LEAGUE SOCCER - nedeľa:

Kansas City - New York Red Bulls 1:1

Seattle - New England 3:0

Orlando - FC New York City 1:1

/za hostí Adam Nemec odohral 89 minút, potom bol vystriedaný/

ARGENTÍNA - 4. kolo:

Defensa y Justicia - Banfield 1:0

Lanús - Arsenal 0:0

Vélez Sarsfield - Sarmiento 1:1

River Plate - Unión Santa Fe 2:2

San Martín San Juan - Argentinos Juniors 0:0

Colón - Boca Juniors 1:1

RUSKO - 18. kolo:

Amkar Perm - Torpedo Moskva 0:0

Kazaň - Arsenal Tula 1:0

Kubaň - Mordovia Saransk 0:0

Článok pokračuje pod video reklamou

ISTRIA CUP - turnaj žien:

Slovensko - Maďarsko 3:1 (3:1) - hralo sa v Rovinjskom Sele

Góly: 24. Klechová, 29. D. Škorvánková, 31. Šušková - 15. Zagorová

Základná zostava SR: El Dahaibiová - Fischerová, Matysová, Haršányová, Vojteková - Ondrušová - Šušková, Klechová, D. Škorvánková, Koleničková - Hmírová

MEDZINÁRODNÝ TURNAJ ŽIEN V SOČI - hráčky do 19 rokov:

Rusko - Slovensko 3:1 (1:1)

Góly: 24. a 57. Andrejevová, 73. Černomyrdinová - 37. Líšková, rozhodovali: Filimonovová - Charitonovová, Tarasenková (všetky Rusko)

zostava SR 19: Chládeková - Líšková, Fabová (77. Čahojová), Moťovská, Kulová, Maťavková, Murínová, Havranová, Šurnovská, Mikolajová, Čeriová

CYKLISTIKA

TOUR DE LANGKAWI - 2. etapa:

1. Andrea Guardini (Tal.) Astana 4:30:36 h, 2. Caleb Ewan (Aus.) Orica GreenEdge, 3. Jakub Mareczko (Tal.) Southeast, 4. Harrif Salleh (Malaj.) Terengganu, 5. Ahmet Orken (Tur.) Torku Sekerspor, 6. Šimpei Fukuda (Jap.) Aisan, ... 54. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxo všetci čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Andrea Guardini (Tal.) Astana 6:49:22 h, 2. Caleb Ewan (Aus.) Orica GreenEdge +8 s, 3. Adiq Husaini Othman (Malaj.) Terengganu +13, 4. Ma Kuang-tchong (Čína) Heng-Siang +15, 5. Anuar Manan (Malaj.) Terengganu +16, 6. Patria Rastra (Irán) Pegasus +16, ... 121. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxo +3:14 min

TENIS

DAVISOV POHÁR - 1. kolo svetovej skupiny:

ARGENTÍNA - BRAZÍLIA 3:2

Piatok:

Carlos Berlocq - Joao Souza 4:6, 6:3, 7:5, 3:6, 2:6

Leonardo Mayer - Thomaz Bellucci 6:4, 6:3, 1:6, 6:3

Sobota:

Carlos Berlocq, Diego Schwartzman - Marcelo Melo, Bruno Soares 5:7, 3:6, 4:6

Nedeľa:

Leonardo Mayer - Joao Souza 7:6 (4), 7:6 (5), 5:7, 5:7, 15:13

Pondelok:

Federico Delbonis - Thomaz Bellucci 6:3, 3:6, 6:2, 7:5 - v nedeľu prerušené po prvom sete pre tmu

HÁDZANÁ

LIGA MAJSTROV ŽIEN - 5. kolo skupinovej fázy:

1. skupina:

RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.) - WHC Vardar SCBT Skopje (Maced.) 29:47 (12:24)

HC Lipsko (Nem.) - WHC Budučnost Podgorica (Č. Hora) 19:32 (6:15)

Dinamo-Sinara Volgograd (Rus.) - Thüringer HC (Nem.) 30:30 (16:13)

Lýdia Jakubisová strelila dva góly, Petra Popluhárová (obe THC) nefigurovala v zápise o stretnutí

2. skupina:

Viborg HK (Dán.) - Larvik HK (Nór.) 23:29 (14:12)

Györi Audi ETO KC (Maď.) - HCM Baia Mare (Rum.) 29:23 (12:10), rozhodovali Slováci Boris Mandák a Mário Rudinský

IK Sävehof (Švéd.) - Metz Handball (Fr.) 21:23 (11:16)

STREĽBA

SVETOVÝ POHÁR - skeet:

Ženy (konečné poradie): 1. Kimberly Rhodová 72 b. (v kvalifikácii) - semifinále 16, finále 15, 2. Caitlin Connorová (obe USA) 72 - semifinále 14+2, finále 13, 3. Wej Meng (Čína) 71 - semifinále 13+14, o 3. miesto 16

Muži (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Julio Elizardo Dujarric Lembcke (Dom. rep.), Vincent Hancock (USA), Valerio Luchini (Tal.), Ole Eilif Undseth (Nór.) po 50

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

MAJSTROVSTVÁ SVETA - viacboj, muži:

500 m: 1. Denny Morrison (Kan.) 34,98 s, 2. Denis Juskov (Rus.) 35,64, 3. Zbigniew Bródka (Poľ.) 35,78

1500 m: 1. Denis Juskov (Rus.), 1:42,92 min, 2. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 1:43,99, 3. Bart Swings (Belg.) 1:44,18

5000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 6:07,49, 2. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 6:11,77, 3. Denis Juskov (Rus.) 6:13,64

10.000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 12:56,69 min, 2. Alexis Contin (Fr.) 13:04,80, 3. Bart Swings (Belg.) 13:06,62

Viacboj: 1. Sven Kramer (Hol.) 146,509, 2. Denis Juskov (Rus.) 146,934, 3. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 147,182, 4. Bart Swings (Belg.) 148,299, 5. Alexis Contin (Fr.) 148,738

MAJSTROVSTVÁ SVETA - viacboj, ženy:

500 m: 1. Heather Richardsonová (USA) 37,11 s, 2. Kali Christová (Kan.) 38,67, 3. Ireen Wüstová (Hol.) 38,73

1500 m: 1. Ida Njatunová (Nór.) 1:52,71 min, 2. Heather Richardsonová (USA) 1:54,23, 3. Ireen Wüstová (Hol.) 1:54,28

3000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 3:55,10 min, 2. Ireen Wüstová 4:00,34, 3. Linda de Vriesová (obidve Hol.) 4:02,41

5000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 6:51,21 min, 2. Linda de Vriesová 7:03,43, 3. Ireen Wüstová (obidve Hol.) 7:03,99

Viacboj: 1. Martina Sáblíková (ČR) 157,717, 2. Ireen Wüstová (Hol.) 159,278, 3. Ida Njaatunová (Nór.) 159,795, 4. Heather Richardsonová (USA) 150,046, 5. Linda de Vriesová (Hol.) 160,527

PARALYMPIJSKÉ

MAJSTROVSTVÁ SVETA - muži:

Obrovský slalom - zrakovo postihnutí: 1. Valerij Redkozubov, navádzač Jevgenij Gerojev (Rus.) 2:09,28 min, 2. Yon Santacana Maiztegui, Miguel Galindo Garces (Šp.) +0,60, 3. Patrik Hetmer, Miroslav Macala (ČR) +2,43,... 7. Jakub Krako, Martin Motyka +5,85, 8. Marek Kubačka, Mária Zaťovičová +6,20, 11. Michal Beladič, Martin Pavlák (všetci SR) +10,62,... Miroslav Haraus, Maroš Hudík (SR) – nedokončili 1. kolo

Obrovský slalom - stojaci: 1. Alexej Bugajev (Rus.) 2:01,19 min, 2. Markus Salcher +0,97, 3. Matthias Lanzinger (obaja Rak.) +3,08,... 5. Martin France (SR) +3,73

MAJSTROVSTVÁ SVETA - ženy:

Obrovský slalom - stojace: 1. Marie Bochetová (Fr.) 2:11,63 min, 2. Andrea Rothfussová (Nem.) +2,41, 3. Stephanie Jallenová (USA) +8,86, 4. Petra Smaržová (SR) +8,91

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Zoznámte sa: Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě
  2. Ceny Nadácie Tatra banky za umenie sú odovzdané
  3. Univerzita Karlova - Matematicko -fyzikální fakulta
  4. Výrobca špičkových automobilov odporúča palivá OMV MaxxMotion
  5. EkF TUKE – výzva pre tvoju budúcnosť
  6. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  7. Pravda o proteínoch. Koľko ich potrebujeme a ktoré sú najzdravšie?
  8. 7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu
  9. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
  10. ​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile
  1. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
  2. 7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu
  3. ​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile
  4. Tipy na darčeky z Tokaja...
  5. Vieme kto vám dá garanciu doručenia zásielky do Vianoc
  6. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov
  7. Tenisový lakeť je nielen ochorenie športovca
  8. Výrobca špičkových automobilov odporúča palivá OMV MaxxMotion
  9. Athleisure: V športových legínach do mesta aj na šport
  10. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  1. Aké proteíny sú najzdravšie? Našli sme odpoveď 12 412
  2. Agadir je úplne iný ako zvyšok Maroka 10 621
  3. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 9 494
  4. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 8 791
  5. Každodenne sa na cestách zraní veľa detí 7 725
  6. Čo chýba deťom v pestúnskych rodinách? Láska to nie je 7 215
  7. Žijú v núdzi, zázrak je aj kilo cestovín 6 940
  8. Ťažko uveriť, že aj takto kvalitne sa dá študovať na Slovensku 6 698
  9. Hypotéka v dvadsiatke. Ako vyzerá opak mileniálov? 5 921
  10. Večer bola voda pitná, ráno už nie 5 908

Hlavné správy zo Sme.sk

Minúta po minúte: Výbuch plynu v prešovskej bytovke má zatiaľ päť obetí

Mŕtvych bude zrejme viac, množstvo ľudí je zranených.

Kočnerova Threema: Sudca Sklenka sa vzdal funkcie

S mafiánom Kočnerom si cez Threemu vymenili vyše 8000 správ.

Vymenovanie Vladimíra Sklenku do funkcie sudcu.

Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG

Je to politická kampaň, reaguje Kiska.

Andrej Kiska.
Komentár Petra Schutza

Festival nezávislej NAKA

Pokračovanie frontálneho útoku na Kisku je najjasnejšou známkou kontinuity vplyvu predsedu Fica.

Peter Schutz.