Športové výsledky (9. 3. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: Ilustračné - FOTOLIA)

FUTBAL

MAJOR LEAGUE SOCCER - nedeľa:

Kansas City - New York Red Bulls 1:1

Seattle - New England 3:0

Orlando - FC New York City 1:1

/za hostí Adam Nemec odohral 89 minút, potom bol vystriedaný/

ARGENTÍNA - 4. kolo:

Defensa y Justicia - Banfield 1:0

Lanús - Arsenal 0:0

Vélez Sarsfield - Sarmiento 1:1

River Plate - Unión Santa Fe 2:2

San Martín San Juan - Argentinos Juniors 0:0

Colón - Boca Juniors 1:1

RUSKO - 18. kolo:

Amkar Perm - Torpedo Moskva 0:0

Kazaň - Arsenal Tula 1:0

Kubaň - Mordovia Saransk 0:0

ISTRIA CUP - turnaj žien:

Slovensko - Maďarsko 3:1 (3:1) - hralo sa v Rovinjskom Sele

Góly: 24. Klechová, 29. D. Škorvánková, 31. Šušková - 15. Zagorová

Základná zostava SR: El Dahaibiová - Fischerová, Matysová, Haršányová, Vojteková - Ondrušová - Šušková, Klechová, D. Škorvánková, Koleničková - Hmírová

MEDZINÁRODNÝ TURNAJ ŽIEN V SOČI - hráčky do 19 rokov:

Rusko - Slovensko 3:1 (1:1)

Góly: 24. a 57. Andrejevová, 73. Černomyrdinová - 37. Líšková, rozhodovali: Filimonovová - Charitonovová, Tarasenková (všetky Rusko)

zostava SR 19: Chládeková - Líšková, Fabová (77. Čahojová), Moťovská, Kulová, Maťavková, Murínová, Havranová, Šurnovská, Mikolajová, Čeriová

CYKLISTIKA

TOUR DE LANGKAWI - 2. etapa:

1. Andrea Guardini (Tal.) Astana 4:30:36 h, 2. Caleb Ewan (Aus.) Orica GreenEdge, 3. Jakub Mareczko (Tal.) Southeast, 4. Harrif Salleh (Malaj.) Terengganu, 5. Ahmet Orken (Tur.) Torku Sekerspor, 6. Šimpei Fukuda (Jap.) Aisan, ... 54. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxo všetci čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Andrea Guardini (Tal.) Astana 6:49:22 h, 2. Caleb Ewan (Aus.) Orica GreenEdge +8 s, 3. Adiq Husaini Othman (Malaj.) Terengganu +13, 4. Ma Kuang-tchong (Čína) Heng-Siang +15, 5. Anuar Manan (Malaj.) Terengganu +16, 6. Patria Rastra (Irán) Pegasus +16, ... 121. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxo +3:14 min

TENIS

DAVISOV POHÁR - 1. kolo svetovej skupiny:

ARGENTÍNA - BRAZÍLIA 3:2

Piatok:

Carlos Berlocq - Joao Souza 4:6, 6:3, 7:5, 3:6, 2:6

Leonardo Mayer - Thomaz Bellucci 6:4, 6:3, 1:6, 6:3

Sobota:

Carlos Berlocq, Diego Schwartzman - Marcelo Melo, Bruno Soares 5:7, 3:6, 4:6

Nedeľa:

Leonardo Mayer - Joao Souza 7:6 (4), 7:6 (5), 5:7, 5:7, 15:13

Pondelok:

Federico Delbonis - Thomaz Bellucci 6:3, 3:6, 6:2, 7:5 - v nedeľu prerušené po prvom sete pre tmu

HÁDZANÁ

LIGA MAJSTROV ŽIEN - 5. kolo skupinovej fázy:

1. skupina:

RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.) - WHC Vardar SCBT Skopje (Maced.) 29:47 (12:24)

HC Lipsko (Nem.) - WHC Budučnost Podgorica (Č. Hora) 19:32 (6:15)

Dinamo-Sinara Volgograd (Rus.) - Thüringer HC (Nem.) 30:30 (16:13)

Lýdia Jakubisová strelila dva góly, Petra Popluhárová (obe THC) nefigurovala v zápise o stretnutí

2. skupina:

Viborg HK (Dán.) - Larvik HK (Nór.) 23:29 (14:12)

Györi Audi ETO KC (Maď.) - HCM Baia Mare (Rum.) 29:23 (12:10), rozhodovali Slováci Boris Mandák a Mário Rudinský

IK Sävehof (Švéd.) - Metz Handball (Fr.) 21:23 (11:16)

STREĽBA

SVETOVÝ POHÁR - skeet:

Ženy (konečné poradie): 1. Kimberly Rhodová 72 b. (v kvalifikácii) - semifinále 16, finále 15, 2. Caitlin Connorová (obe USA) 72 - semifinále 14+2, finále 13, 3. Wej Meng (Čína) 71 - semifinále 13+14, o 3. miesto 16

Muži (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Julio Elizardo Dujarric Lembcke (Dom. rep.), Vincent Hancock (USA), Valerio Luchini (Tal.), Ole Eilif Undseth (Nór.) po 50

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

MAJSTROVSTVÁ SVETA - viacboj, muži:

500 m: 1. Denny Morrison (Kan.) 34,98 s, 2. Denis Juskov (Rus.) 35,64, 3. Zbigniew Bródka (Poľ.) 35,78

1500 m: 1. Denis Juskov (Rus.), 1:42,92 min, 2. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 1:43,99, 3. Bart Swings (Belg.) 1:44,18

5000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 6:07,49, 2. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 6:11,77, 3. Denis Juskov (Rus.) 6:13,64

10.000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 12:56,69 min, 2. Alexis Contin (Fr.) 13:04,80, 3. Bart Swings (Belg.) 13:06,62

Viacboj: 1. Sven Kramer (Hol.) 146,509, 2. Denis Juskov (Rus.) 146,934, 3. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 147,182, 4. Bart Swings (Belg.) 148,299, 5. Alexis Contin (Fr.) 148,738

MAJSTROVSTVÁ SVETA - viacboj, ženy:

500 m: 1. Heather Richardsonová (USA) 37,11 s, 2. Kali Christová (Kan.) 38,67, 3. Ireen Wüstová (Hol.) 38,73

1500 m: 1. Ida Njatunová (Nór.) 1:52,71 min, 2. Heather Richardsonová (USA) 1:54,23, 3. Ireen Wüstová (Hol.) 1:54,28

3000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 3:55,10 min, 2. Ireen Wüstová 4:00,34, 3. Linda de Vriesová (obidve Hol.) 4:02,41

5000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 6:51,21 min, 2. Linda de Vriesová 7:03,43, 3. Ireen Wüstová (obidve Hol.) 7:03,99

Viacboj: 1. Martina Sáblíková (ČR) 157,717, 2. Ireen Wüstová (Hol.) 159,278, 3. Ida Njaatunová (Nór.) 159,795, 4. Heather Richardsonová (USA) 150,046, 5. Linda de Vriesová (Hol.) 160,527

PARALYMPIJSKÉ

MAJSTROVSTVÁ SVETA - muži:

Obrovský slalom - zrakovo postihnutí: 1. Valerij Redkozubov, navádzač Jevgenij Gerojev (Rus.) 2:09,28 min, 2. Yon Santacana Maiztegui, Miguel Galindo Garces (Šp.) +0,60, 3. Patrik Hetmer, Miroslav Macala (ČR) +2,43,... 7. Jakub Krako, Martin Motyka +5,85, 8. Marek Kubačka, Mária Zaťovičová +6,20, 11. Michal Beladič, Martin Pavlák (všetci SR) +10,62,... Miroslav Haraus, Maroš Hudík (SR) – nedokončili 1. kolo

Obrovský slalom - stojaci: 1. Alexej Bugajev (Rus.) 2:01,19 min, 2. Markus Salcher +0,97, 3. Matthias Lanzinger (obaja Rak.) +3,08,... 5. Martin France (SR) +3,73

MAJSTROVSTVÁ SVETA - ženy:

Obrovský slalom - stojace: 1. Marie Bochetová (Fr.) 2:11,63 min, 2. Andrea Rothfussová (Nem.) +2,41, 3. Stephanie Jallenová (USA) +8,86, 4. Petra Smaržová (SR) +8,91

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Recenzie.sme.sk udelili 60 certifikátov Ocenený expertmi
  2. 5 krokov k vlastnému bývaniu
  3. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  4. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  5. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  6. Inteligencia vo všetkom
  7. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
  8. Continental spúšťa dlhodobý test pneumatík s vodičmi z Facebooku
  9. Čo sa môže stať, keď šetríte na zateplení?
  10. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie
  1. Advokáti budú v stredu bezplatne radiť v 8 mestách
  2. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  3. Apartmány s výnosom až 4% v lyžiarskom stredisku Obergurgl
  4. Finále súťaže CEWE Fotokniha roka 2016
  5. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  6. Východniari investujú do bývania spomedzi regiónov najviac
  7. Recenzie.sme.sk udelili 60 certifikátov Ocenený expertmi
  8. Rodinná dovolenka v Burgenlande
  9. 5 krokov k vlastnému bývaniu
  10. Pôžička, ktorá odmeňuje? Nie, nepomýlili sme sa
  1. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 22 034
  2. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 10 190
  3. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 8 697
  4. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 7 022
  5. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 4 080
  6. 5 krokov k vlastnému bývaniu 3 855
  7. Moderný bungalov očami mladých architektov 1 906
  8. Rodinná dovolenka v Burgenlande 1 794
  9. Continental spúšťa dlhodobý test pneumatík s vodičmi z Facebooku 1 603
  10. Budú Slováci čoskoro ovládať svoje domácnosti cez smartfón? 1 603

Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Minúta po minúte: Prezidentské voľby vo Francúzsku vrcholia

Prvé kolo mal podľa prvých odhadov ovládnuť Emmanuel Macron.

KOMENTÁRE

Keď sa Rostasov slovník dostane na univerzitu

Nemala by sa práve masmediálka ozvať, že hoaxy deformujú spoločnosť?

ŠPORT

Svet sa počas neho na chvíľu zastaví. Hrá slávne El Clásico

V nedeľu hrá Barcelona na pôde svojho rivala.

Neprehliadnite tiež

Pozrite sa, ako Žilina oslavovala titul v predstihu

O gól hostí na Pasienkoch sa po bezgólovom prvom polčase postarali v 83. min kapitán Michal Škvarka.

Lipták: Najväčším škrtom pre nás bolo zranenie Dominiky

Holandské tenistky vyhrali v baráži o I. Svetovú skupinu 3:2.

Najťažšiu prehru rozchodila Hantuchová pri Dunaji

Daniela Hantuchová dostala ako prvá Slovenka Cenu za oddanosť reprezentácii v Pohári federácie.

Arsenal postúpil do finále FA Cupu, o titul zabojuje s Chelsea

Finále je na programe 27. mája 2017 na londýnskom štadióne Wembley.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop