Poprad si vynútil siedmy zápas, nad Zvolenom vyhral 5:4

O víťazovi štvrťfinálovej série medzi Popradom a Zvolenom rozhodne siedmy zápas.

Luboš Bartečko z Popradu (vľavo) a Zvolenčan Peter Hraško.(Zdroj: SITA)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

POPRAD. Hokejisti HK Poprad vyhrali v šiestom štvrťfinálovom zápase play-off extraligy nad HKM Zvolen 5:4 a vyrovnali sériu na 3:3. V popradskom drese sa blysol hetrikom kapitán Arne Kroták.

O postupujúcom do semifinále sa rozhodne v siedmom dueli, ktorý je na programe v piatok vo Zvolene (17.00).

Poprad viedol 4:1 aj 5:2, ale v závere sa strachoval o výsledok. Zvolenčania však už vyrovnať nedokázali.

Domáci začali aktívne, ale Rapáč s Grígerom neprekonali Baroša. Zvolenský brankár inkasoval prvý gól v 12. minúte, keď ho po individuálnej akcii prekonal Kroták. Hostia odpovedlai v skrátenej presilovke. Pred Kostúrom sa najlepšie zorientoval Puliš.

Poprad sa v úvode druhej časti dostal do vedenia pri vylúčení Bartečka. Po prihrávke Hvilu skóroval druhý raz Kroták. Najstarší hráč extraligy zavŕšil v 31. minúte hetrik, keď strelou z pravej strany prestrelil Baroša. Výbornú tretinu Popradu zakončil v 35. minúte Bartečko, ktorý zvýšil na 4:1.

Zvolen vrátil späť do zápasu v 42. minúte Sikela. O dve minúty neskôr trafil Puliš žŕdku popradskej bránky. V 46. minúte nepridal piaty gól Popradu Matis, ktorý nepremenil trestné strieľanie. V 52. minúte však skóroval v presilovej hre Gríger.

O minútu neskôr nariadili rozhodcovia opäť trestné strieľanie, ale ani Paukovček neprekonal zvolenského brankára. Na opačnej strane prišiel rovnaký verdikt v 55. minúte, Kentoš však Kostúra prekonal a upravil na 5:3. Na rozdiel gólu znížil v hre bez brankára obranca Hraška, na vyrovnanie už Zvolenu čas nezostal.

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Bol to pre nás dôležitý zápas, ktorý sme zvládli a ideme na zvolenský ľad. Podali sme tímový výkon, v ktorom vyčnieval Arne Kroták."

Arne Kroták, autor hetriku: "Sme radi, že sme zvládli šiesty zápas. Čaká nás však siedmy a urobíme všetko preto, aby sme boli šťastnejší a spokojnejší my."

Josef Turek, tréner Zvolena: "Urobili sme chyby, najmä pri našej presilovej hre 5 proti 4, v ktorej dal na začiatku druhej tretiny gól Kroták. Celkovo nám vsietil tri góly. Nepokryli sme dvakrát hráčov súpera a to rozhodlo."

Kamil Brabenec, útočník Zvolena: "Urobili sme chyby, ktoré Poprad potrestal. Na takéto dôležité stretnutie ich bolo veľa, to rozhodlo. Nemôže sa to stávať."

Poprad - Zvolen 5:4 (1:1, 3:0, 1:3) - stav série: 3:3

Góly: Góly: 12. Kroták (Makovský), 21. Kroták (Hvila), 31. Kroták (Štals, Kasík), 35. Bartečko (Gríger), 52. Gríger (Kasík, S. Takáč) - 16. Puliš (Sloboda, Juraško), 42. Síkela, 53. Kentoš (tr. str.), 60. Hraško.

Vylúčení: 6:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc, Jonák Holienka, Kacej, 2799 divákov

Poprad: Kostúr - Suchý, Kurali, D. Brejčák, Makovský, Kasík, Malina, Gáborčík, Dinda, Gríger, Paukouček, Bartečko, Matúš Paločko, S. Takáč, Kroták, Hvila, Boltun, R. Rapáč T. Sýkora, Štals, Matis

Zvolen: Baroš - Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, F. Fekiač, Ťavoda, Popela, Pichnarčík, Sloboda, Brabenec, Puliš Obdržálek, L. Jurík, Michal Chovan, Podkonický, Síkela, Škvaridlo, Martin Ďaloga, Kentoš, V. Fekiač