Gáborík prispel gólom k triumfu Los Angeles, Daňo s Hossom asistovali

Marián Gáborík.
Marián Gáborík. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. mar 2015 o 06:27

Chicago aj vďaka asistencii Mariána Hossu uspelo na ľade Arizony 2:1.

NEW YORK. Marián Gáborík prispel gólom k víťazstvu hokejistov Los Angeles 4:0 na ľade Vancouveru.

Gáborík pečatil v 56. minúte gólom do prázdnej bránky dôležitú výhru, ktorou sa Kings priebežne dostali na posledné ôsme postupujúce miesto do play-off v Západnej konferencii.

Obhajca Stanleyho pohára má formu a vyhral 12 z posledných 16 duelov. Pre Gáboríka to bol 21. presný zásah v sezóne. Jeho spoluhráč Andrej Sekera stále na prvý bod v novom drese čaká, na ľade strávil viac ako 16 minút.

Okrem Gáboríka bodovali v 11 štvrtkových zápasoch zo slovenských hokejistov aj Marián Hossa, ktorý prihral na jeden gól Chicaga v súboji s Arizonou (2:1), a Marko Daňo. Ten sa rovnako prihrávkou podieľal na výhre Columbusu 3:1 nad Detroitom.

Hossa bodoval

Hossa prihral v 9. minúte v presilovke na vyrovnávajúci gól Andrewa Shawa. Víťazný gól strelil Brad Richards, ktorý dosiahol svoj 900. bod v NHL. Medzi aktívnymi hráčmi je na 9. mieste, gól však strelil takmer po dvojmesačnej odmlke. "Nepamätám si, že by som tak dlho nedal gól," povedal 34-ročný Richards.

Daňo sa presadil v priamom súboji s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom a zaznamenal štvrtú asistenciu a ôsmy bod v NHL.

Mal podiel na víťaznom góle Scotta Hartnella. Najviac priestoru na ľade v stretnutí dostal spomedzi troch Slovákov Tatar, ktorý odohral 20 minút. Daňo strávil na ľade takmer 14 minút, Jurčo len necelých šesť.

Marinčin vystrelil dvakrát

V drese Floridy chýbal Tomáš Kopecký, ktorý vynechal už predchádzajúci zápas pre chorobu. Panthers zdolali 4:2 Winnipeg a udržujú si šancu na postup do play-off. Na Boston strácajú šesť bodov.

Bruins tiež vyhrali, 3:2 po samostatných nájazdoch nad Tampu Bay. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade takmer 25 minút.

Do hry zasiahol aj Martin Marinčin, ktorého Edmonton však prehral s Pittsburghom 4:6 aj napriek tomu, že dokázal vyrovnať z 0:4 na 4:4.

Marinčin počas takmer 19 minút dvakrát vystrelil, na prvý gól v tejto sezóne však stále čaká. V 27 zápasoch zaznamenal jednu asistenciu.

Boston - Tampa Bay 3:2 pp a sn, Carolina - Dallas 3:5, Pittsburgh - Edmonton 6:4, Detroit - Columbus 1:3 /za hostí Daňo 0+1/, Florida - Winnipeg 4:2, Montreal - Ottawa 2:5, St. Louis - Philadelphia 1:0 pp a sn, Colorado - New Jersey 2:1 pp a sn, Arizona - Chicago 1:2 /za hostí Hossa 0+1/, Vancouver - Los Angeles 0:4 /za hostí Gáborík 1+0/, San Jose - Nashville 2:0

Domov»Hokej»NHL»Gáborík prispel gólom k triumfu Los Angeles, Daňo s Hossom asistovali