Najviac bodov: Drezga 27, Vido 13, Djurišič 12 - J. Black 23, Smajlagič 19, L. Jackson 14
TH: 26/19 - 19/12, fauly: 22 - 23, trojky: 9 - 5, rozhodovali: Brziak, Karniš a Pipíška
BK Inter Incheba Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava 117:61 (31:16, 28:16, 30:16, 28:13) - konečný výsledok série 3:0 - do semifinále postúpilo mužstvo BK Inter Incheba Bratislava
Najviac bodov: Miloševič 21, Parker 18, O. Starosta 16 - Židzik 19, Hlivák 12, Žilík 8
TH: 26/22 - 15/12, fauly: 18 - 20, trojky: 13 - 7, rozhodovali: Tomašovič, Miroslav Matejčík a Kurpaš
Súhrn výsledkov stretnutí sobotňajšieho semifinále play-off extraligy basketbalistiek 2013/2014 (hrá sa na dve víťazstvá):
Good Angels Košice - Rücon 2014 Spišská Nová Ves 70:54 (28:17, 15:15, 21:12, 6:10) - stav série 1:0
Najviac bodov: Oblaková 17, Bálintová 13, Žirková 11 - Palušná a Morrisová po 15, Gladková 8
TH: 20/16 - 23/17, fauly: 22-21, trojky: 2 - 3, rozhodovali: Šarišský, Kovalčík a L. Bartoš
Piešťanské Čajky - MBK Ružomberok 71:61 po predĺžení (15:11, 13:10, 15:19, 14:17 - 14:4) - stav série 1:0
Najviac bodov: Bartoňová 21, Krč-Turbová 16, Tathamová 13 - Lázárová 22, Remenárová 9, Baburová 7
TH: 20/17 - 27/21, fauly: 29 - 26, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Gabara, Hančik a Čeppan
Hokej
Tomáš Záborský rozhodol o víťazstve IFK Helsinki v prvom zápase predkola fínskej hokejovej Liigy nad Ilvesom Tampere 2:1, keď zvyšoval v druhej tretine vedenie svojho tímu na 2:0. Súperovi sa v rovnakej tretine podarilo znížiť, ale Helsinki si víťazstvo ustrážili. Pre Záborského to bol šestnásty presný zásah v sezóne. V druhom zápase SaiPa zdolala Ässät Pori vysoko 6:0. Série predkola sa hrajú na dve víťazstvá.
IFK Helsinki - Ilves Tampere 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) - stav série: 1:0
Tomáš Záborský (IFK) 1+0
SaiPa Lappeenranta - Ässät Pori 6:0 (0:0, 2:0, 4:0) - stav série: 1:0
Výsledky sobotňajších druhých zápasov štvrťfinále play-off (hrá sa na štyri víťazstvá) najvyššej českej hokejovej súťaže Tipsport extraligy (hrá sa na 4 víťazstvá):
Třinec - Mladá Boleslav 3:2 (3:2, 0:0, 0:0) - stav série: 2:0
Góly: 5. Hrna, 10. Klepiš (Š. RUŽIČKA), 20. Hrabal - 14. Robar, 15. Broš
Litvínov - Pardubice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) - stav série: 2:0
Góly: 7. a 48. Petružálek, 47. Martynek, 60. Ručinský - 20. Radil
Volejbal
Volejbalisti TJ Spartak Myjava prehrali v sobotňajšom semifinále Final Four MEVZA Cup-u v Bleiburgu s rakúskym Hypo Tirol Innsbruck 0:3.
V nedeľu sa tak zverenci trénera Štefana Chrtianského o 16.30 stretnú v zápase o 3. miesto so zdolaným tímom Posojilnica Aich Dob - ACH Volley Ľubľana.
Hypo Tirol Vollleyballteam Innsbruck - TJ Spartak Myjava 3:0 (22, 21, 20)
79 minút, rozhodovali: Brlas, Miklošič
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí štvrťfinále play-off volejbalovej extraligy mužov (hralo sa na tri víťazstvá):
VK MIRAD PU Prešov - VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (16, -23, 19, 15) - konečný výsledok série 3:0 - do semifinále postúpilo mužstvo VK MIRAD PU Prešov
101 min, rozhodovali: Höger a Servický
Spartak VKP Komárno - VK Slávia Svidník 3:0 (22, 18, 16) - konečný výsledok série 3:0 - do semifinále postúpilo mužstvo Spartak VKP Komárno
73 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Vaško, 350 divákov
Hádzaná
Hádzaná - extraliga mužov - nadstavbová časť - A-skupina (o 1. - 6. miesto):
MŠK Považská Bystrica - HC Sporta Hlohovec 20:31 (13:17)
Najviac gólov: Adamčík, Kasagranda a Kostelanský po 3 - Ľ. Ďuriš a F. Zaťko po 5, M. Baláž 5/4, Guzy 4
Pok. hody: 1/0 - 6/5, vylúčení: 9 - 9, ČK: Dudáš (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 900 divákov
HKM Šaľa - HK Topoľčany 32:28 (14:12)
Najviac gólov: E. Masaryk 9, Bočkay 7, Meľnyk 5 - P. Polakovič 8/3, Ivanicja 5, Pupík, Valent, Slaninka a Kucharik po 3
Pok. hody: 3/1 - 5/3, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: M. Rudinský a Mandák, 1000 divákov
B-skupina (o 7. - 10. miesto) - 4. kolo - sobota:
HáO Slovan Modra - 1. MHK Košice 22:24 (10:12)
Najviac gólov: J. Bača 5/2, Vengh 4, Kintler 4/1 - Maguška 6, Fuňak 5, Hriňák 4
Pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčení: 7 - 2, ČK: Ľoch (Košice) za úder, rozhodovali: Budzák, Záhradník, 300 divákov
MHáK Martin - ŠKP Bratislava 27:38 (9:17)
Najviac gólov: Klementovič a Macák po 5, Saitz 4 - M. Volentics 10/3, Mikes a R. Demovič po 4
Pok. hody: 5/3 - 3/3, vylúčení: 3 - 7, ČK: 42. Štepanovský (ŠKP) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Zubo a Z. Novák, 150 divákov.
Cyklistika
Francúzsky cyklista Tony Gallopin zvíťazil v sobotňajšej šiestej etape pretekov Paríž - Nice. Jazdec stajne Lotto zvládol 184,5 km dlhú trať z Vence do Nice za 4:52:57 hodiny. Druhú priečku si vyjazdil slovinský pretekár Simon Špilak, ktorý stratil 32 sekúnd. Tretí skončil Portugalčan Rui Costa.
Dvadsaťšesťročný Gallopin sa vďaka triumfu posunul aj na čelo celkového poradia. Druhý je s 36-sekundovou stratou Austrálčan Richie Porte a tretia priečka patrí doterajšiemu lídrovi Michalovi Kwiatkowskému z Poľska (+37 s).
výsledky 6. etapy (Vence - Nice, 184,5 km):
1. Tony Gallopin (Fr./Lotto) 4:52:57 h, 2. Simon Špilak (Slovin./Kaťuša) +32 s, 3. Rui Costa (Por./Lampre), 4. Jakob Fuglsang (Dán./Astana) obaja rovnaký čas, 5. Rafael Valls (Šp./Lampre) +35, 6. Michael Valgren (Dán./Tinkoff-Saxo) +1:00, 7. Tim Wellens (Belg./Lotto), 8. Sylvain Chavanel (Fr./IAM Cycling), 9. Arthur Vichot (Fr./FDJ), 10. Nicolas Edet (Fr./Cofidis) všetci rovnaký čas
Celkové poradie:
1. Gallopin 28:49:42 h, 2. Richie Porte (Aus./Sky) +36 s, 3. Michal Kwiatkowski (Poľ./Etixx-Quick-Step) +37, 4. Geraint Thomas (V.Brit./Sky) +38, 5. Fuglsang rovnaký čas, 6. Mario Costa (Por./Lampre) +42, 7. Špilak +53, 8. Valls +1:01, 9. Gorka Izagirre (Šp./Movistar) +1:19, 10. Wellens +2:00
Hokej
Súhrn výsledkov piatkových štvrtých duelov štvrťfinále play-off EBEL (hrá sa na štyri víťazstvá):
EC Klagenfurt - Orli Znojmo 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) - stav série: 3:1
UPC Viedeň Capitals - SAPA Fehérvár AV19 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0) - stav série: 2:2
HC Bolzano - EHC Black Wings Linz 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) - stav série: 2:2
EC Villach SV - EC Red Bull Salzburg 1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1) - stav série: 1:3
Tenis
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila po boku Talianky Karin Knappovej do 2. kola štvorhry na turnaji WTA v Indian Wells.
Daniela Hantuchová, Karin Knappová (SR/Tal.) - Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová (Nem.) 6:1, 6:4
Dvojhra - 2. kolo:
Serena Williamsová (USA-1) - Monica Niculescová (Rum.) 7:5, 7:5
Simona Halepová (Rum.-3) - Daria Gavrilovová (Rus.) 2:6, 6:1, 6:2
Agnieszka Radwanská (Poľ.-7) - Alison Riskeová (USA) 6:3, 6:1
Jekaterina Makarovová (Rus.-8) - Jelena Vesninová (Rus.) 6:4, 6:0
Lucie Šafářová (ČR-10) - Mona Barthelová (Nem.) 6:4, 7:6 (4)
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-12) - Mónica Puigová (Portor.) 6:1, 6:1
Sloane Stephensová (USA) - Angelique Kerberová (Nem.-13) 7:6 (6), 6:2
Karolína Plíšková (ČR-14) - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) 6:3, 7:5
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR-17) 6:3, 6:3
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-19) - Irina Falconiová (USA) 4:6, 6:2, 6:3
Svetlana Kuznecovová (Rus.-22) - Kateřina Siniaková (ČR) 7:6 (2), 6:2
Elina Svitolinová (Ukr.-23) - Alison van Uytvancková (Belg.) 4:6, 7:6 (4), 6:1
Varvara Lepčenková (USA-26) - Sachia Vickeryová (USA) 6:4, 6:1
Timea Bacsinszká (Švaj.-27) - Marina Erakovicová (N. Zél.) 4:6, 6:3, 6:2
Zarina Dijasová (Kaz.-28) - Donna Vekičová (Chor.) 6:3, 6:3
Heather Watsonová (V. Brit.) - Camila Giorgiová (Tal.-29) 7:5, 7:5
Ana Ivanovičová (Srb.-5) - Julia Putincevová (Kaz.) 6:3, 6:1
Sara Erraniová (Tal.-11) - Lin Ču (Čína) 6:0, 4:6, 6:2
Sabine Lisická (Nem.-24) - Roberta Vinciová (Tal.) 6:1, 5:7, 6:4
Belinda Bencicová (Švaj.-31) - Bojana Jovanovská (Srb.) 6:2, 7:6 (2)
Flavia Pennettová (Tal.-15) - Madison Brenglová (USA) 6:4, 6:2
Indian Wells ATP - 2. kolo:
Juan Monaco (Arg.) - Marin Čilič (Chor.-10) 6:4, 6:4
Kevin Anderson (JAR-16) - Federico Delbonis (Arg.) 7:5, 6:4
Philipp Kohlschreiber (Nem.-26) - Tim Smyczek (USA) 6:3, 6:1
Fernando Verdasco (Šp.-28) - James Duckworth (Aus.) 6:2, 7:6 (3)
Box
Trunaj Gee Bee v Helsinkách
Slovenskí reprezentanti v boxe Michal Zátorský a Matúš Strnisko skončili pod vedením trénera Pavla Hlavačku na treťom mieste na 34. ročníku medzinárodného turnaja Gee Bee v Helsinkách, na ktorom sa predstavilo 79 pästiarov zo 16 krajín.