Rakúšan Hirscher má malý glóbus za obrovský slalom

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher.
Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. mar 2015 o 13:48

Úradujúci majster sveta, Američan Ted Ligety, skončil s odstupom 1,88 sekundy štvrtý.

KRANJSKA GORA. Víťazom sobotňajšieho predposledného obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov v sezóne 2014/2015 v slovinskej Kranjskej Gore sa stal Francúz Alexis Pinturault.

Druhý skončil s odstupom 68 stotín sekundy Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý si v predstihu zabezpečil malý glóbus za sezónny triumf v tejto disciplíne.

Tretie miesto si v Slovinsku vybojoval ďalší francúzsky reprezentant Thomas Fanara (+0,93).

Úradujúci majster sveta, Američan Ted Ligety, skončil s odstupom 1,88 sekundy štvrtý a v hodnotení obrovského slalomu mu pred finále SP patrí 3. priečka za Hirscherom a Pinturaultom.

Slovák Adam Žampa nepostúpil do 2. kola, v prvej jazde obsadil 40. priečku.

"Veľakrát som odvtedy stál na pódiu, no na víťazstvo som sa poriadne dlho načakal. Konečne sa mi podarilo zdolať Hirschera. V druhom kole to na zničenej trati nebolo jednoduché, musel som jazdiť s citom a dávať si pozor. Som veľmi šťastný," povedal Pinturault pre stanicu Eurosport.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Kranjska Gora (Slovin.) - sobota - výsledky:

Obrovský slalom mužov (1. + 2. kolo):

1. Alexis Pinturault (Fr.) 2:19,78 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,68 s, 3. Thomas Fanara (Fr.) +0,93, 4. Ted Ligety (USA) +1,88, 5. Felix Neureuther (Nem.) +1,98, 6. Henrik Kristoffersen (Nór.) +2,01,... 40. Adam Žampa (SR) +3,76 v 1. kole

Celkové poradie SP (po 32 súťažiach): 1. Hirscher 1208 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 1084, 3. Pinturault 862, 4. Neureuther 787, 5. Dominik Paris (Tal.) 745, 6. Matthias Mayer (Rak.) 699, ..., 76. Adam ŽAMPA 77

Poradie v obrovskom slalome (po 7. z 8 súťaží): 1. Hirscher 640 bodov, 2. Pinturault 455, 3. Ligety 422, 4. Fanara 270, 5. Fritz Dopfer (Nem.) 266, 6. Neureuther 247