Žilina vysoko vyhrala v Detve a v barážovej sérii vedie 2:1

Žilina hneď v prvom zápase v Detve odplatila súperovi prehru z domáceho ľadu.
Žilina hneď v prvom zápase v Detve odplatila súperovi prehru z domáceho ľadu. (Autor: Ilustračné - SITA)
TASR|16. mar 2015 o 20:50

O víťazovi zápasu rozhodla už úvodná tretina. Extraligista ju vyhral 4:0.

DETVA. Hokejisti HC 07 Orin Detva nevyužili výhodu vlastného ľadu v pondelkovom treťom stretnutí baráže o extraligu 2015/2016. Pred svojimi fanúšikmi prehrali s MsHK DOXXbet Žilina hladko 1:6.

Žilinčania sa v sérii hranej na štyri víťazstvá ujali vedenia 2:1.

Domáci prišli o nádej na úspech už v prvej tretine. Hosťom stačilo jedenásť minút, aby si utvorili pohodlný štvorgólový náskok. Prvé dva góly pritom dosiahli vo vlastnom oslabení.

Detvanci sa jediný raz presadili v závere druhého dejstva - presilovku o dvoch hráčov využil David Graham. Obrat vo vývoji sa však neudial. A Žilina v záverečnej časti ešte dvakrát poistil svoj triumf.

Štvrtý zápas je na programe zajtra o 18. hodine opäť na detvianskom ľade.

Baráž o Tipsport extraligu - tretí zápas:

Detva - Žilina 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)

Góly: 40. Graham (P. Fekiač, Parkhouse) - 6. Krčula (I. Cibuľa, Grman), 8. Milan Procházka, 11. Kanko (Demel), 11. Drevenák (Nádašdi), 44. Krajči (Jabrocký), 49. Drevenák (Jabrocký)

Vylúčení: 10:13 na 2 min, navyše: Drábek (Žilina) 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Lauff, Štefik - Jobbágy, Rovenský, 1600 divákov

Detva: Volentier - Pač, Hataš, Zorvan, Sládok, Mačkovič, Predajniansky, Pinka - J. Žilka, Srnka, Petro - Graham, Kanaet, Parkhouse - Themár, P. Fekiač, L. Říha - Buda, Jakubík, Hajnik

Žilina: I. Cibuľa - M. Grman, Krčula, Nádašdi, S. Hudec, Ďurkech, Bobček, Mravec - Milan Procházka, Demel, Kanko - Krajči, Jabrocký, M. Drevenák - Staněk, Drábek, Velecký - Šimko, Valášek, A. Bezák - A. Lipovský

Dušan Kapusta (tréner Detvy): "Dnes nám zase nevyšiel úvod zápasu. Obdobne ako v Žiline sme prehrali prvú tretinu 0:4. Dnes bol rozdiel v tom, že v našej presilovke sme dostali dva smolné góly. Zbytočné niečo vyčítať brankárovi, lebo ostatné dva góly boli po chybách hráčov. Druhá a tretia tretina sa zo žilinskej strany len dohrávala. Dnes sme asi mentálne nemali na to, aby sme zvládli tento zápas."

Peter Mikula (tréner Žiliny): V dnešnom zápase rozhodli dve fatálne chyby domáceho brankára, z ktorých sa asi nespamätal. V prvej tretine sa nám darilo strelecky, dominovali sme aj z hľadiska herného prejavu. V druhej tretine sa našou benevolenciou súper do zápasu vrátil. Trošku zbytočne sme urobili fatálne chyby. Boli sme zbytočne vylučovaní. Tretia tretina sa v podstate dohrávala. Domáci silu nemali a my sme kontrolovali hru. Myslím si, že dnešné naše víťazstvo bolo zaslúžené.

/stav série: 1:2/

Domov»Hokej»Slovensko»Žilina vysoko vyhrala v Detve a v barážovej sérii vedie 2:1