V zápase Rangers a Chicaga padol jediný gól, Slováci nebodovali

Pri mantineli bojuje slovenský útočník v drese Columbusu Marko Daňo (vľavo) a obranca Edmontonu Nikita Nikitin. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|19. mar 2015 o 06:32

V troch nočných zápasoch NHL sa predstavili dokopy až piati Slováci. Bodovo sa nepresadil ani jeden.

BRATISLAVA. Kanadsko-americká NHL mala v noci zo stredy na štvrtok na programe iba tri zápasy. Predstavilo sa v nich však dokopy až päť slovenských hokejistov.

V súboji medzi New Yorkom Rangers a Chicagom rozhodol o víťazovi jediný gól. Všetky body napokon brali hostia - v 48. minúte prekonal Talbota po výpade spoza brány Brad Richards.

Marián Hossa strávil na ľade viac ako dvadsaťjeden minút. Bodovo sa nepresadil, brankára súpera ohrozil iba raz.

Jediný gól zápasu medzi NY Rangers a Chicagom strelil Brad Richards.

V Edmontone bol najaktívnejším strelcom Columbusu Blue Jackets iba dvadsaťročný útočník Marko Daňo. Zo štyroch jeho pokusov sa však neujal ani jeden.

Domáci obranca Martin Marinčin odohral takmer devätnásť minút. Rovnako ako ostatní slovenskí hokejisti nebodoval. Pripísal si iba jeden mínusový bod.

V poslednom dueli medzi Anaheimom a Los Angeles rozhodlo o triumfe domácich predĺženie. Marián Gáborík aj Andrej Sekera vyšli bodovo naprázdno.

Víťazný gól stretnutia dal už po 45 sekundách predĺženia Ryan Kesler.

NHL - streda:

NY Rangers - Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 48. Richards (Keith, Desjardins). Brankári: Talbot - Darling, strely na bránku: 25:31, 18.006 divákov.

Marián Hossa (Chicago) odohral 21:03 min, vyslal jednu strelu na bránu, nebodoval

Edmonton - Columbus 3:4 sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Roy (Pouliot, Jakupov), 42. Nugent-Hopkins (Eberle), 50. Jakupov (Klefbom, Ference) - 6. Savard (Wennberg, Hartnell), 24. Johansen (Murray, Atkinson), 51. Letestu (Johnson), rozh. nájazd Wennberg. Brankári: Scrivens - McElhinney, strely na bránku: 47:20, 16.839 divákov.

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:46 min, vyslal jednu strelu na bránu, pripísal si jeden mínusový bod - Marko Daňo (Columbus) odohral 16:44 min, vyslal štyri strely na bránu, nebodoval, pripísal si dve trestné minúty

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Alexander Wennberg.

Anaheim - Los Angeles 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 41. Maroon (Getzlaf, Wisniewski), 48. Silfverberg (Cogliano, Lindholm), 61. Kesler (Fowler, Despres) - 11. Carter (Kopitar, Doughty), 56. Williams (Muzzin, Lewis). Brankári: Gibson - Quick, strely na bránku: 26:31, 17.174 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:16 min, vyslal dve strely na bránu, pripísal si jeden mínusový bod, Andrej Sekera (Los Angeles) odohral 19:10 min, vyslal dve strely na bránu, nebodoval