HOKEJ
Hokejisti Komety Brno zvíťazili vo štvrtkovom piatom zápase štvrťfinále play off najvyššej českej hokejovej súťaže na domácom ľade nad Zlínom 2:1 a v sérii na štyri víťazné stretnutia vedú 3:2. Hosťom nepomohol ani gól slovenského obrancu Oldřicha Kotvana. Výborným výkonom pomohol spoluhráčom k triumfu brankár Marek Čiliak, ktorý kryl 25 striel hostí. Už v sobotu si môže Brno vybojovať postup do semifinále.
5. štvrťfinále play off:
Kometa Brno - PSG Zlín 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 18. Dujsík, 42. Burian - 56. KOTVAN
/stav série: 3:2/
Výsledky štvrtkových zápasov štvrťfinále play-off a duelu o účasť v rámci najvyššej švédskej hokejovej súťaže SHL (hrá sa na štyri víťazstvá):
Štvrťfinále play-off:
HV 71 - Linköping 2:4 (0:1, 0:1, 2:2) - stav série: 2:2
Örebro - Växjö 4:3 (1:1, 3:0, 0:2) - stav série: 2:2
Július Hudáček (Örebro) odchytal celý zápas a zneškodnil 23 z 26 striel hostí.
Baráž o účasť:
Hästen - MODO 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) - stav série: 0:2
Marcel Hossa (MODO) 1+0
FUTBAL
GRÉCKO - 26. kolo:
Olympiakos Pireus - Asteras Tripolis 2:0
POĽSKÝ POHÁR - štvrťfinále:
Podbeskidzie Bielsko-Biala - Piast Gliwice 1:0
/prvý zápas 2:1, do semifinále postúpilo Podbeskidzie/
POHÁR OSLOBODITEĽOV - skupinová fáza:
1. skupina:
Independiente SF (Kol.) - Atlético Mineiro (Braz.) 0:1
2. skupina:
Sao Paulo (Braz.) - San Lorenzo (Arg.) 1:0
4. skupina:
Emelec (Ekv.) - Internacional (Braz.) 1:1
7. skupina:
Estudiantes de La Plata (Arg.) - Libertad (Parag.) 1:0
8. skupina:
Deportivo Tachira (Venez.) - Guarani (Parag.) 1:1
TENIS
INDIAN WELLS (5 381 235 USD, tvrdý povrch) - muži, osemfinále:
Novak Djokovic (Srb.-1) - John Isner (USA-18) 6:4, 7:6 (5)
Roger Federer (Švaj.-2) - Jack Sock (USA) 6:3, 6:2
Rafael Nadal (Šp.-3) - Gilles Simon (Fr.-13) 6:2, 6:4
Andy Murray (V. Brit.-4) - Adrian Mannarino (Fr.) 6:3, 6:3
Milos Raonic (Kan.-6) - Tommy Robredo (Šp.-17) 6:3, 6:2
Tomáš Berdych (ČR-9) - Lukáš Rosol (ČR-27) 6:2, 4:6, 6:4
Feliciano López (Šp.-12) - Kei Nišikori (Jap.-5) 6:4, 7:6 (2)
Bernard Tomic (Aus.-32) - Thanasi Kokkinakis (Aus.) 6:4, 4:6, 6:4
INDIAN WELLS (6 157 160 USD, tvrdý povrch) - ženy, štvrťfinále:
Serena Williamsová (1-USA) - Timea Bacsinszká (27-Švajč.) 7:5, 6:3
Simona Halepová (3-Rum.) - Carla Suarezová Navarrová (12-Šp.) 5:7, 6:1, 6:1
DRUMMONDVILLE (50 000 USD, tvrdý povrch):
2. kolo dvojhry:
Kevin King (USA) - Lukáš Lacko (SR-1) 6:4, 4:6, 6:4
Štvrťfinále štvorhry:
Philip Bester, Chris Guccione (Kan./Aus.-4) - Karol Beck, Boris Borgula (SR) 6:2, 6:2
KAZAŇ (40 000 USD, tvrdý povrch):
2. kolo dvojhry:
Michal Przysiezny (Poľ.-4) - Miloslav Mečíř ml. (SR) 6:7 (3), 7:6 (3), 6:3
Adrian Sikora (SR) - Jürgen Zopp (Est.-6) 6:4, 6:4
Štvrťfinále štvorhry:
Konstantin Kravčuk, Andrej Kuznecov (Rus.-4) - Miloslav Mečíř ml., Adrian Sikora (SR)
PULA (10 000 USD, antuka) - 1. kolo:
Juan Lizariturry (Šp.) - Marek Semjan (SR) 6:2, 4:6, 6:4
GONESSE (10 000 USD, antuka):
1. kolo dvojhry:
Michaela Hončová (SR) - Kinnie Laisneová (Fr.) 6:4, 6:2
Štvrťfinále štvorhry:
Alice Bacquieová, Natalia Siedliská (Fr./Nem.-3) - Michaela Hončová, Nataša Zoričová (SR/Srb.) 6:3, 4:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)
SEVILLA (25 000 USD, antuka):
1. kolo dvojhry:
Andrea Gamizová (Ven.) - Kristína Kučová (SR-1) 1:4 skreč, K. Kučová odstúpila
Štvrťfinále štvorhry:
Sandra Klemenschitsová, Dinah Pfizenmaierová (Rak./Nem.) - Nastja Kolarová, Chantal Škamlová (Slovin./SR-4) bez boja, Kolarová so Škamlovou nenastúpili
ANTALYA (10 000 USD, tvrdý povrch):
1. kolo dvojhry:
Lenka Juríková (SR) - Kim-Alice Grajdeková (Nem.) 6:0, 6:4
1. kolo štvorhry:
Lenka Juríková, Natália Vajdová (SR) - Anna Klasenová, Charlotte Klasenová (Nem.-2) 6:2, 7:5
OSLO (10 000 USD, tvrdý povrch):
1. kolo:
Zuzana Luknárová (SR) - Eva Wacannová (Hol.-7) 6:2, 6:1
2. kolo:
Zuzana Luknárová (SR) - Valeria Gorlatsová (Est.) 6:3, 7:5