Poprad zmietol Košice 6:2, semifinálová séria pokračuje

Popradský útočník Richard Rapáč (vľavo) pred brankárom Košíc Alexandrom Hylákom. (Autor: TASR)
Sportnet|21. mar 2015 o 17:15

Poprad znížil v sérii na 1:3, ďalší zápas sa bude hrať v utorok v Košiciach.

POPRAD. Hokejisti Popradu vyhrali štvrtý súboj semifinálovej série proti Košiciam 6:2 a udržali sa v boji o postup. V prípade prehry by sa sezóna pre nich skončila.

Po štyroch súbojoch vedú Košice 3:1 na zápasy, séria bude pokračovať práve na ich ľade v utorok.

Po prvej tretine Poprad viedol 1:0 vďaka gólu Paukovčeka, ktorého v presilovke skvele našiel pred bránkou Bartečko.

Hneď v úvode druhej časti dovolili košickí obrancovia na dvakrát doraziť puk do siete Takáčovi a Poprad získal dvojgólový náskok. Už o sto sekúnd nato zvýšil po prečíslení parádnou ranou Paukovček a o ďalších 69 sekúnd upravil Rapáč už na 4:0.

Oremus: To sa nesmie stávať

Práve tri góly v rozpätí necelých troch minút boli v zápase zlomové. Popradčania si už náskok v ďalšom priebehu postrážili.

"Keď sme zvýšili na 4:0, bolo jasné, že to už musíme udržať. Víťazstvo ma veľmi teší. Dôležitý bol prvý gól, v druhej tretine sme hrali fantasticky, dostávali sme sa do šancí a mohli sme dať aj viac gólov," komentoval tréner Popradu Milan Jančuška pre RTVS.

Aj kouč Košíc Peter Oremus súhlasil, že zlomové boli tri rýchle góly domácich v úvode druhej tretiny. "Chyby, ktoré sme spravili, sa nemôžu stávať. Chceli sme s tým niečo spraviť, otvorili sme hru, no Poprad potrestal každú našu chybu," povzdychol si.

Poprad - Košice 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Stav série: 1:3

Góly: 17. Paukovček (Bartečko, Kurali), 22. Takáč (Matis, Kroták), 24. Paukovček (Suchý, Gríger), 25. Rapáč (Malina, Takáč), 49. Kroták (Matis), 54. Boltun (Hvila) - 30. Spilar (Bartoš), 50. Štrbák (Jánošík, Bartoš). Rozhodovali: J. Konc, Lokšík - M. Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 6:3 na 2 minúty, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, striedanie: 48. Hinďoš (Košice) zapojil sa do hry, 3395 divákov.

Poprad: Kostúr - Suchý, Kurali, Fabian, Dinda, D. Brejčák, Malina, Gáborčík, Makovský - Gríger, Paukovček, Bartečko - Matis, Takáč, Kroták - Hvila, Boltun, R. Rapáč - Štrauch, Štals, Toma

Košice: Hylák - Cebák, Macejko, Drgoň, Štrbák, Jánošík, Philipp, Šeda - Bicek, Suja, Bartánus - Spilar, Bartoš, Jenčík - Kutálek, Hrnka, Sojčík - Lapšanský, Matúš Chovan, Bondra

Lukáš Paukovček, útočník Popradu, autor dvoch gólov: "Bol to zápas, v ktorom sme nemali čo stratiť. Išli sme do neho uvoľnene, chceli sme sa baviť hokejom a potešiť publikum, čo nám aj vyšlo. Góly ma potešili, pretože mi to tam po dlhej dobe padlo."

Peter Bartoš, útočník Košíc: "Nevyšla nám predovšetkým druhá tretina, jej začiatok, kde sme spravili veľa individuálnych chýb a to rozhodlo. V prvej sme boli aktívni, nedali sme však góly a súper využil prvú presilovku."

Domov»Hokej»Slovensko»Poprad zmietol Košice 6:2, semifinálová séria pokračuje